OMGEVING aarlanderveen bodegraven langeraar RADIO Kcopade- Bonte avond le1dschendam leimuiden r isse sassenheim voorhout Wanneer gaan we siemmen voorschoten zoeterwoude Van den held Jan Trompetter Feestvergadering L.T.B. Bij gele genheid van het 25-.iarig bestaan der L.T.B. heeft de afd. Aarlanderveen een geslaagde feestvergadering gehouden. jJe herdenking werd begonnen met een H. Mis voor levende en overleden leden der L.T.B., terwijl er des avonds een gezel lig samenzijn was georganiseerd voor leden en hun echtgenooten. Vergadering R.K. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer Hijnian kwam de afd. Aarlanderveen bijeen. Er werd een verslag gegeven van de ver gadering der bondsraad te Haarlem. De gelden van „Hulp in Nood'' zullen voortaan worden besteed aan uitkeering zieke leden. De voorzitter deed een beroep op alle leden om hun medewerking te verlee- nen bij de oprichting van een begrafe- nisvereeniging. Kath. Volkspartij. Verleden week sprak voor de afd. Bodegraven mr. J. H. v. Maarseveeu in het Parochiehuis. Ofschoon er genoeg reclame voor ge maakt was. was de groote zaal maar goed half gevuld. Door auto-pech was het half negen geworden, voordat de spreker de zaal betrad. Circa drie kwartier wist hij zijn gehoor te boe.en door de prettige, bijna gemoedelijke wij ze, waarop hij zijn toespraak hield. Spr. wees op de successen der Kath. in di verse landen, 'n hart ouder de riem voor de Ned. Katholieken. Hij hield een plei dooi voor vrijlating van de z.g. lichte gevallen. 93.000 menschen zitten nog opgesloten. Dit is onchristelijk en duur. Dat kost de staat in een jaar ze ker wel honderd millioen gulden. Aan 't eind werden nog vele vragen vanuit de vergadering beantwoord o.a. over ile Christofoorgroep, Partij van den Ar beid, Labour-partij. Indonesia etc. Ten slotte werd den spr. door den voorzit ter der afdceling een kort dankwoord toegesproken, waarna de zaal leeg liep. De afwezigen hadden weer eens te mécr ongelijk gehad. De R.K. Amusemenstvereeniging T. O.P. kwam Vrijdagavond in feestverga dering bijeen, voor het eerst na den oorlog. Voort 't voetlicht trad de Kath. Kunstkring uit Alphen. De Alpliensche recensie over de opvoering van „Tro- penadel" in het nummer van 22 Febr had ons wat pessimistisch gestem.d. Het stuk is in inderdaad niet van het beste soort. Slap en met gerekte passages. Het stuk op zich heeft dan ook niet kurren boeien. De opvoering viel ech ter nog al mee, speciaal van de hoofd rollen. Het dansfestijn na afloop hiervan was wellicht door het wel wat te groot aan tal menschen niet zoo gezellig als we bij T.O.P. gewend zijn. Of kwam het door het ontbreken van balleiding? Jaarvergadering L.T.B. Onder voorzitterschap van den heer J. Th. Volgering hield de L.T.B., afd. Lange raar, haar jaarvergadering. Uit het ver slag van den penningm. bleek, dat er een batig saldo aanwezig was groot 228.14. Zeer veel leden namen deel aan de bespreking over het nieuw af tc slui ten arbeidscontract iriet als resultaat, dat aan het bestuur volledige vrijheid wordt gelaten deze zaak af te hande len. Bij de rondvraag kwamen tal van onderwerpen ter sprake. Zoo o.a cc sociale aangelegenheden ziekenfor= !s en kinderbijslag, waarbij men er op wees dat kleine zelfstandigen ten acuter V'o- men bij ambtenaren en arbeiders Vnoris wordt geklaagd over veel te hoosre prij zen van zaden, en ook voor timmerhout voor onderhoud en hersteJ van kassen en ramen. Met algemeene stemmen ver klaarde men zich tegen de voorgestelde wijziging van art. 16 van de veilingsta tuten. Toen men informeerde of er al iets bekend is inzake de prijzen der producten. deed de voorzitter mededee- ling van besprekingen hierover gehou den ip de vakgroep. Ten slotte wordt nog besloten tot in diening van een motie bij het hoofdbe stuur over de veel te hooge prijzen van tuindershout. 6.15 6.45 7.— 7.15 7.30 8.— '8.05 9.10 10.— 10.15 10.30 10.45 6.15 6.18 6.30 6.45 7.15 8.— 8.05 8.20 8 30 voor Woensdag. HILVERSUM I, 301 M Engelsche les voor beginne lingen. ("ramofoonmuziek. Nieuws. Causerie. Programma Ned. Strijdkr. Nieuws. Kamer-orkest o.l.v. J. v. Ginneken. Mandolinata. Nieuws. Na het nieuws.... C, ramofoonmuziek Kleinooden der muziek. Hl' v F"SUM II 415 M. Nieuws. Weeroverzicht. Orgelspel door Johan Jong Het Rijk Overzee. Benedict Silbernnnn en zijn Novelty Serenaders. Lezing owr Indonesië. Nieuws. Reportage. ramofoonmuziek. Manneneer; een spel uit het ontwakend China, duor Fan Kwac. Dansorkest ,,De Ramblers" Omroeporkest o.l.v. Koos v. d. Griend. Nabeschouwing over de voetbalwedstrijd. Sem Nijveen's Rhythm Quintet. Nieuws. Gramofoonmuziek. Dansmuziek. De K.A.J, -en L.T.-ers van HOOGMADE geven a.s. ZONDAG 3 MAART een vrolijke Vastenavond-Uitvoering voor liun ouders, genodig den en belangstellenden. Er zullen enige dolle, dwaze en gekke TONEELSTUKJES voor het voetliekt gebracht worden, die werke lijk de moeite waard zijn om ze eens te komen zien. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door enige Accor deonisten. - Aanvang 7.30 Verkoop van kaarten en tevens plaatsbespr. a.s. Zondag 3 Maart van 121 uur in de zaal van WIITEMAN te Hoogmade. Wilt U een avond lachen, kom dan Zondagavond naar W1T1EMAN. HET BESTUUR Ingez med. 4823 Vereeuigingsnieuws. De „Hanze" houdt Donderdag 28 dezer een contact avond met als spreker den heer J. Bak ker, erwijl de N.K.J.B. vergadert met als spreker pater H. van Dam O.F.M. De L.T.J. houdt op 1 Maart a.s. bijeen komst waarin de heer T. Borst het woord zal voeren. Nieuwe distributiekaarten. De nieu we levensmiddelenkaarten enz. worden hier uitsluitend uitgereikt door het kan toor Delftschekade 28 en wel als volgt: Maandag 4 Maart van 9—12.30 uur voor bewoners van Pr. Julianaplein. Noord- heylaan. Rietvinklaan. Veurschestraat- weg en van 1416.30 uur voor Pr. Beatrixlaan, Boschlaan, Kon. Emma- laan. Pr. Hcndriklaan. Rozenlaan. Smids laan. Hertogstraat, Veursche Achterweg. Dinsdag 5 Maart des morgens voor St. Bonifaciusstraat, St. Josefstraat, Looierslaan, Mauvelaan, Pr. Juliana- weg. Kerkstraat, Molenpad, St. Ra- phaelstraat, Ruysdaellaan. Kon. W'il- iielminalaan. Zijdestraat en des mid dags voor Damlaan, Plaspoelstraat, Plaspoelkade, Raadhuislaan, Voorburg- s,cheweg. St. Willibrordusstraat. Woensdag 6 Maart des morgens Ach terom. Damstraat Kostverlorenweg, Leidschekade, Middenweg. Oostvliet- weg. Sluisplein. St. Willibrordusplein Wiisveen en des middags Achterweg, Delftschekade, Sluiskant. Veenestraat. Vlietweg. Donderdag 7 Maart des morgens Park Leeuwenbergh, Polderweg, Stompwiik- scheweg 1 t.rn. 33. Tedingerstraat. Veen- weg Virulylaan en des middags Broek- weg en Westvlietweg. Tooneeluitvoering. Verschillende menschen van Leimuiden, Rijnzater- woude en Nieuwveen komen regelmatig in contact met de bevolking van Alem Niet alleen de bevolking 'uit onze om geving is nieuwsgierig hoe het er in Alem voorstaat, maar ook de bew" ners van de Zuidelijke dorpjes probec ren wel eens te achterhalen, waar. hoe. en wat het hier is. De tooneelveweniging „De Vrede", uit Alem, is van plan om in Leimuiden en Nieuwveen een uitvoering te komen geven. Zij doen dit als bewijs van sym pathie voor hetgeen onze omgeving voor haar bevolking heeft gedaan. De ver ecniging: komt in Leimuiden- op Vrij dag 1 Maart, om- 's avonds te 7 uur een uitvoering te geven Zaterdagavond om 7 uur zijn zij de gast van Nieuwveen. Wii wenschen ..De Vrede" veel succes, en honen dat het haar aan belangstel ling niet zal ontbreken. StiHe Omesnt Enkele bestuursver gaderingen zijn gehouden en de voorbe reidende werkzaamheden voor de om gang zijn reeds gedaan. Op Zaterdag 9 Maart gaan de deelnemers per autobus naar Amsterdam. Aldaar wordt voor on ze parochianen om 1 uur een H. Mis op gedragen in het Begijnhof, waarna de St'lie Omgang wordt gehouden. R.K. kerkbe«tuur. Door het overlij den van den heer P. v. d. Meer. kerk meester van de Parochie van den H Joh. den Dooner. is benoemd de heer C. A. Lanseslag. Past op uw honden. Door losloo- pende honden wordt den laatsten tijd vee] schade aangericht op bebouwd bol lenland. De politie waarschuwt de eigenaars dezer dieren om ze niet zonder toezicht te 1»ten loonei,. Zangvereeniging- „St. Gregorius". De R.K. gemengde zangverceniging „St. Gregorius" zal ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan Donderdag 28 Febr. a.s. de operette ..Rose Marie" opvoeren. Sociale dag. Zondag. 3 Maart a.s.. zal in deze gemeente een sociale dag worden gehouden. Des middags om 2.30 zal er een massale bijeenkomst zijn in liet H.B.G.-gebouw, waarbij als spreker zal optreden d» ze#rce*w. heer Pater Gilbertus Lohuis, O.F.M. Alle leden met hun ega's. verloofden en belangstel lenden worden uitgenoodigd. K.J.M.V. Dc K.J.M.V., afd. Lisse. gaf een donateursuitvoering in het ge bouw van den Ned. R.K. Volksbond. De voorzitter, de heer H. v. d. Heuvel, opende met een welkomstwoord, waar na werd opgevoerd: Huwelijkscan Jida- ten. een zeer onwaarschijnlijke gebeur- ten's in drie bedrijven. Aalmoezenier, kap. Kamerbeek, sloot deze bijeenkomst met een geestig woord toepasselijk op het gespeelde en in verband gebracht niet de K.J.M.V. en de damescongregatie. St. Deus Dedlt gaf haar jaarlijksche feestavond in het K.S.A.-gebouw. Door den heer Fr. Wiering werd de avond geopend met een welkomstwoord tot de aanwezigen en vooral aan den edelachtb. heer burgemeester en wethouder Voge laar. alsmede het bestuur van „St. Cae- cilia". Spr. memoreerde het ontstaan der vakafdeeling, over de, sociale verbe teringen die er zijn en nog moeten ko men. Het 40-jarig hestaan der afd. is in bezettingstijd in stilte gepasseerd. Na de nog ongeorganiseerden aangespoord te hebben tot toetreding bij de bond wenschte spr. allen een genoeglijke avond. Door de tooneelclub der R.K. Volksbond „St. Pancratius" werd het stuk van Tac. Ballings in drie bedrij ven ,,De Rare" opgevoerd. De aanwe zigen hebben zich goed geamuseerd en er is veel gePcherr maar ook de ernst ontbrak niet. Na afloop zorgde de Ve- homutito's voor een gezellig dansje. Raadsvergadering. Verleden week kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Loco-burgemeester van der Huist opence de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering werden met een kleine opmerking van den heer D. Kruithof vastgesteld. Voorts was er een verzoek binnengekomen van de ge meente Standdaardbuiten om adhaesie- betuiging te mogen ontvangen van de gemeente Voorhout betreffende de we- deropbouw van de getroffen gebieden. Dit werd ingewilligd. Sprekende over de herstelwerkzaamheden der wegen licht te de wethouder van openbare werken, den heer H. Lindeboom, die nader toe j doch kon niets doen dan het hoogst noodzakelijke. De materiaalsciiaarsc-hte is nog de grootste handicap. De heer D. Kruithof (S.D.A.P.) vroeg of B. en W. zich in verbinding willen stellen j met de Stedelijke Lichtfabrieken in Lei den, daar nog steeds geen kwintant.es gepresenteerd worden en deze zullen j straks zoo groot zijn, dat de midden standers hier in Voorhout er onder moe ten lijden. De voorzitter kon echter me- dedeelen, dat hier inmiddels een schrij ven is. ontvangen van de S.L.F.. waar in werd medegedeeld, dat zij bij min der goede betalers soepel zullen zijn bij de vordering. De heer P. v. d. Geer (R.K.) vroeg naar de werkzaamheden van het hoofd van openbare werken en vroeg of pr geen controle kon worden uitgeoefend op het wegpersoneel daar er thans din gen gebeuren waar een arbeider in het land- of tuinbouwbedrijf zeker geen kans voor krijgt o.a. om maar naar huis te gaan als het hen belieft. De heer P. v. d. Nouland (R.K.) sprak ei zijn misnoegen over uit, dat vele ber men van den weg gebruikt worden als vuilnisbelten. Weth. Lindeboom antwoordde. dat het politiecorps medewerking had toege zegd. De heer J. Koomen (R.K.) vroeg hoe het kwam dat de begrooting 1946 er nog niet was. De voorzitter antwoordde, dat door de achterstand van de' admi nistratie het nog niet mogelijk geweest was deze in te dienen doch deze zal zoo spoedig mogelijk klaar gemaakt worden. De heer Spierenburg (C.H.) en de heer W. v .d. Ploeg (R.K.) vropgen wanneer en hoe het oude postkantoor verkocht werd aan H Etndeboom. Deze vraag zal op de volgende vergadering beant woord worden. De heer Spierenburg vroeg of al de honden die in Voorhout loopen voorzien zjjn van een penning. Dit moest echter ontkend worden daar er verleden jaar I DE BLOEMENHANDEL KOMT VRIJ. Maximumprijs-regeling wordt opgeheven. Naar wij vernemen is zeer spoedig de opneffing te verwachten van de maatre gelen der regeenng inzake de maximum prijzen voor de bloemen. Slechts voor enkele soorten bestond die regeling niet, doch nadat in het laatst van het vorig jaar de handel was vrij gegeven, en de prijzen enorm ste gen, werd voor de meeste bloemen up- r ieuw de maximumprijs-regeling toege past. Waarschijnlijk nog deze week zj de vrije handel weer toegepast worden, hetgeen uiteraard voor de veilingen van groote beteekenis is. geen penningen uitgereikt zijn. Ook over de losloopende honden wilde hij beter politietoezicht. Zoodra er goed ma teriaal aanwezig is zullen de huisnum; mers aangebracht worden. Aan het einde van de vragenreeks ge komen gaf de voorzitter een antwoord op de vraag: „Waarom nog geen stop trein'. De burgemeester is zelf in Utrecht geweest doch het eerste wat daar gezeget werd, was dat er geen stop- tieinen meer zullen komen en dat alles busdienst werd. Aangezien het onmoge In de Eerste Kamer is wij ziging van de kieswet ter spra ke gekomen welke bepaalt, dat de leeftijd, waarop men kiesgerechtigd is, wordt ver laagd tot 23 jaar en waarbij tevens de opkomstplicht wordt gehandhaafd. De meeningen van de sena toren waren over een en an:", er verdeeld. O.a. werd 'de vraag gesteld, of men veronderstellen kon, dat de jongeren van van daag genoeg verantwoordelijk heidsgevoel hebben gekregen om een eigen meening uit te spreken. De Min. van Binnenl. Zaken, de heer Beel, had een optimis tischer visie op deze jongeren en hij verdedigde dan ook de ze wetswijziging. De een vond de opkomstplicht een groote mislukking en de ander, de lijk is om in Voorhout op die smalle en j h^er Kropman (R.K.) meende .ia—I,,,„„aa„ „„„.a i (jat; r)e opkomstplicht terecht werd gehandhaafd. Het wetsontwerp werd door de Eerste Kamer geaccepteerd en we hoopen, dat de katho lieke jongeren het optimisme van Min. Beel niet zullen be schamen. Heel even kwam de mogelijk heid ter sprake van uitstel der verkiezingen, wanneer de staatscommissie niet tijdig klaarkomt met de bestudee ring van de kleine wijziging der grondwet, die daarvoor noodig is. We zouden zeggen: deze commissie moet dan maar wat harder opschieten dan dat men heel Nederland nog veer tien dagen langer laat wach ten, om de regeering te kiezen, die het wil. PROF. DR. SASSEN GAAT HEEN ALS DIRECTEUR- GENERAAL VAN HST ONDERWIJS. Bij K.B. is Prof. Dr. F. L. R. Sassen, Directeur-generaal van het Onderwijs, met ingang van 1 Maart benoemd tot hoog leeraar in de faculteit der let teren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Met ingang van denzelfden datum is hem eervol ontslag verleend uit zijn functie van directeur-generaal van. het on- derwiis onder dankbetuiging voor de in die functie aan den lande bewezen diensten. EEN BLIJK VAN WAARDEERING. Ieder lid van het personeel der Ko ninklijke Shellgroep in Nederland heeft dezer dagen van haar zusterorganisatie in New York een pakket van 12 kg. ontvangen, inhoudende de meest wel kome voorwerpen en verbruiksartikelen. In elk pakket was een schrijven ge sloten luidende als volgt: Dit pakket wordt u toegezonden in warme bewondering voor uw moed ge durende de lange donkere jaren van Nazi-terreur en in de hoop dat ge het moogt beschouwen als een symbool van onze eenheid in het verleden en de toe komst. De leden van de Shell Company in Amerika in vereeniging met de Konink lijke Nederlandsche Shell zenden u hun hartelijke groeten en beste wenschen voor de toekomst. slechte wegen groote autobussen te la ten rijden, zal in Maart de nieuwe direc teur der N.S. zelf eens komen kijken. Verder werden nog enkele volgende voorstellen aangenomen. Distributie. Het distributiekantoor deelt mede, dat de uitreiking van nieu we bonnen als volgt zal geschieden. Maandag 11 Maart in „De Nieuwe Vink" van 1012.30 uur voor Leidsche- weg vanaf Hofweg tot einde en van 13.3015.30 uur voor Dijkhoflaan. Haag- weg. Rijndijk, Valkenburgscheweg, Vinkweg. Dinsdag 12 Maart in gebouw Treub- straat 9 tusschen 9.3012.30 uur voor Leidscheweg 1 tot Hofweg. Krimkade, Marnixstraat en tusschen 1416 uur voor Beatrixstraat, Bcresteynstraat, Duiven voordestraat. Narcisstraat Pauwenstraat, Tuinstraat Willem de Zwijgerlaan. Woensdag 13 Maart des morgens voor Donklaan, Hycinthstraat, Pape laan en des middags voor Duivenvoord- scheweg, Esschenlaan, Haagwijk, Horst laan. de Kempenaerstraat, Kniplaan, Oraniekade, Pepoellaan. Rouwkooplaan- Rozenburglaan, Veurscheweg. Vliet en Wegen, Wilgenlaan. Woeldijklaan, Wijn gaardenlaan. Donderdag 14 Maart des morgens Bad huisstraat. Bloklaan, Elsïaan, Erasmus- straat, Kerkplein, Laan van Langen- liorst. Landweg, Molenlaan, Nieuw Voordorpstraat. Noortheystraat, Park straat, Stadwijkstraat, Tolstraat, Tram-, straat, Treubstraat, Vernèdepark. Yin- kensteeg, Willebrordstraat. Vrijdag 15 Maart des morgens voor Nieuw Voordorp, Huize Bijdorp, Huize Berestevn en des middags voor de ge meente-instellingen. Zelfverzorgers. De bonuitreiking aan de „zeliverzorgers" zal plaats heb ben op Vrijdag l Maart a.s. des mor gens voor de letters A t.m. O. en des middags voor P. t.m. Z. Tooneeluitvoering. Door enkele van de oudere tooneelspelers is ten bate van het R.K. jeugdwerk in de parochie. Za terdag- en Zondagavond een we»ge?Iaag- de uitvoering gegeven. De aalmoezenier, kap. Vulsma. sprak een kort openingswoord, w: ar werd ongevoerd een dramatische s*he:s in één bedrijf De RooieDit korte stuk je .werd zeer goed gesoe ïid en was een goed gekozen voorspel voor wat hier na volgde. „Naar Chira" ïe opvoe ring hiervan is een schitterend succes geworden. Rolverdee.'ng -n snel waren goed; in één woord l.er waren welgeslaagde avonden. Tijdens de oauze wed een Amerl- kaansche verknoping gehouden ten bate van lie1 jeugd wek Gvij /.ijn hiervan geen bewonderaars coi"-. welk? voor liet jeugdwerk een behoorlijk batig saldo zal 'tobben «ingeleverd. Vijf verschrikte mannekes, opgepakt door vijf briga diers! En het duurde niet lang, of ze stonden op het bureau. De commissaris schrok wakker, want hij was eerlijk gezegd bij de warme kachel wat in slaap ge- soezcld, omdat echte inbrekers en ander gespuis toch meestal pas na klokslag twaalf beginnen. „Haha, een goede vangst, mannen!'' ,,E' goede vangst, commis saris!" ,,En wat hebben ze op hun kerfstok?" „Dron kenschap, burengerucht, links houden, optocht houden zonder toestemming van den burgemeester, ophitsen v~- -mden tegen het wettig gezag", antwoordde de grootste snor, die vast wel hoofdbrigadier vas. „La ten wij met het laatste beginnen, want dat is wis en drie het ergste", bolderde de commissaris. „Wie van deze schavuiten h??ft er een buldog op mijn agenten losgelaten? Brigadiers, bren de schuldige hier vlak voor mij!" Jan Trompetter kreeg een duw in zijn rug en stond vlak voor den commissaris. „Zo, manneke, je naam?" „Trompetter, mijnheer: Johannes Leonardus Joachim, 29 Februari 1842". „Hoeveel glazen bier? „Zes mijnheer". „Nog nuchter?" „Ja, mijnheer „Ge trouwd?" „Ja mijnheer, Isabella Clothilde Wil helm ina Susanna van Dommelen..." „Isa... Isa... Isabel be doelt u?" „Ja, ja, zegt u maar Isabel".

De Burcht | 1946 | | pagina 2