21 OMGEVING RADIO RECHTSZAKEN Geen Meisjes Van den held Jan Trompetter ALPHEN AAN DEN RIJN Zilveren jubileum Ned. R.K. Bouw vak- aröei^ersüOiiJ „Sint Josepn". De af deeling Alphen aan den Rijn van den Ned. R.K. bouwvakarbeidersbond ,,Siot Joseph vierde Vrijdag j.l. haar* zilve ren jubileum met een goedgeslaagden 'feestavond in hét •Siiu-Pancratiusge- bouw. De voorzitter der af deeling, tie heer Th. Hoppenbrouwer, hield, 11a her welkom te liebben toegeroepen tot de vele aanwezigen, een korte toespraak, waarin hij het wel en wee van de af- deeling in de afgeloopen 25 jaren de revue liet passeeren. Vervolgens belichtte kapelaan J. W. Poel. geestelijk adviseur der afd., de principieele "zijde van de organisatie en wekte op tot trouwe volgzaamheid der leden aan net hoofd- en afdeelingsbe-, stuur. De heer H. Werkhoven stelde vast, dar de afdeeling Alphen, pndanks span ningen en moeilijkheden alleszins re den heeft om feest te vieren. Het 25- jarig bestaan stemt toe dankbaarheid. Ondergegaan met 26.500 leden, is onze bond thans de 35.000 leden gepasseerd en in die rijen maakt deze afdeeling, met haar dubbel aantal leden van voor heen, een bijzonder goede indruk. Spr. brengt namens het hoofdbestuur dank voor den grooten ijver waarmede de heropbouw van den bond ter hand is genomen. Spr. bespreekt vervolgens de materieele zijde van den bond. wijst op het principieele werk en wekt op tot Apostolaatswerk. Zooals bekend werken wij samen met het N.V.V., aldus spr. Het" samengaan van N.V.V, en E.V.C. behoeft ons voor alsnog niet te verontrusten, doch ge biedt ons waakzaam te zijn. Onze be ginselen en levensopvatting zullen wij ten allen tijde veilig steller en toch streven naar algemeene samenwerikng. Hierna spraken de heer J. J. van Ca pe!. voorzitter van de afd. Alphen der Kath. Arb. Bew, en de heer H. van Eg- mond, oud-voorzitter der afd. v. d. Bouwvakhrbeidersbond een complimen teus woordje, waarbij de Hoogeerw. Heer Deken L. Nieuwenhuizen zich aansloot. Hierna bleef men, onder leiding van den heer Th. van Leeuwen, als c'onfe- ïencier, nog eenigen tijd gezellig bij een. Benoeming ambtenaar Burg. Stand. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand, belast met het voltrekken van huwelijken, is in de vacature A. J. Dek ker benoemd de lieer mr. H. Pop. HAZERSWOUDE Distributlenieuws. De uitreiking der Bonkaarten 5e en 6e periode 1946 en tabaks- en versnaperingenkaarten zal tegen overlegging der tweede distribu tiestamkaart met bijbehoorend inlegvel (waaraan het bonnetje 21) en door de zelfverzorgers tevens nog het zegel boekje met zegelkaarten, plaats hebben voor de Rijndijk in de Chr. School op Maandag 25 Februari van 9.30 uur tot 15 uur. Zelfverzorgers alle letters Dins dag 26 Februari. Niet zelfverzorgers alle letters. .Voor het dorp in het oude Raadhuis van 9.3015 uur. Woensdag 27 Februari zelfverzorgers letters AM. Donderdag 28 Februari zelfverzorgers letters NZ. Vrijdag 1 Maart niet-zelfverzorgers alle letters. Bij aanbieding der stamkaarten dient daarin voor de betreffende personen, dus voor hen geboren in 1928 of vroe ger een paniertje te liggen vermeldende de kaart zijner keuze: a. voor mannen geboren in 1928 of vroeger 1 tabaks- kaart of 1 versnaperingenkaart of 1 ge combineerde kaart. b. Voor vrouwen geboren in 1928 öf vroeger 1 versnaperingenkaart of 1 ge combineerde kaart. Op Maandagavond 25 Februari komt in de zaal van Verhaar aan den Rijndijk spreken voor de Middenstands combinatie HazerswoudeKoudekerk den weledelgeboren heer drs. C». J. W. Vlek. die zal spreken over Publiek Rechtelijke Bedrijfsorganisatie. voor Donderdag. HILVERSUM I, 301 M.. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.Nieuws. 7.15 Weeroverzicht. 7.18 Programma-overzicht. 7.20 Scala-orkest te Milaan. 7.30 Programma Ned. Strijdkr. 8.Nieuws. 8.05 Mandolinata. 8.45 Dameskoor o.l. v. Fred. Boshart. 9.-0 Woonnooden vroeger en nu. 9.30 Orgelconcert. 10.Nieuws. 10.15 Van Oost tot West; van Noord tot Zuid. 10.30 Hobokwarftet. 10.45 Liederen-recital. 11.10 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 415 U 6Nieuws. 6.15 ,,Les Gars de Paris", o.l.v. Frans van Capelle. 6.45 Sportbeschouwing. 7.....En nu naar bed! 7.05 Muzkale acrobaiiek. 8.Nieuws. 8.05 Regeeringvoorl. dienst. 8.20 C.oncertgeb. Amsterdam. 10.20 Ouderen en jongeren. 10.30 The Red-White and Blue Stars. 11.Nieuws. 11.15 Gramofoonplaten. 11.45 Pianomuziek. Uitslagen ouderlingen competitie H.S.C.P. v. VeenJac. Vos 10; P. HeliftusM. Kroon 01; M. KroonP. Helmus 1—0; A. QuartelA. Ravensberg 01; G. v. KlaverenN. Quartel 10; N. QuartelG. v.'Klaveren 10; J. P. CokN. Cok 1—0; Jac. VosP. v. Veen 0I; A. v. DamP. Helmus 01; P. v. VeenJ. P. Cok 01; L. v. Gorkum N. Quartel 1—0: N. Quartel—L. v. Gorkum 0—1; A. v. Dam—A. Ravens berg 01; A. RavensbergA. v. Dam 10: G. v. KlaverenA. Quartel 10, A. Quartel—G. v. Klaveren 10. KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen. De Katw. Damclub K.D.C. hield in ,.De Kroon" een feestvergade- ring. De voorzitter, de heer J. v. Elk, opende de vergadering en bracht hier bij in nerinnering wat de laatste jaren alzoo beleefd was. Thans was men weer vrij en konden damavonden en wedstrijden weer geheel normaal gehou den worden. Het zakelijke zou eerst worden afgedaan om dan over te gaan tot de feestvergadering, met wedstrij den enz. De penningmeester, de heer A. Vooys, gaf financieel verslag en kon vermelden, dat er een batig saldo was. De aftredende bestuursleden H. Koelewijn en J. Houwer werden herko zen. De feestavond bracht er direct de stemming in. Tijdens de wedstrijden werd koffie en gebak gepresenteerd, de heer v. Gelders, uit Oegstgeest, gaf eenige voordrachten ten beste, er had den diverse loterijen plaats, kortom, het was weer een feestavond zooals we die voorheen bij de Katw. Damclub meerdere malen hebben meegemaakt en welke we nog meer hopen bij te wo nen. LEIDSCHENDAM Ten bqte van de Stichting 1940 1945 vindt op Woensdag 27 Februari a.s. des avonds 8 uur een concert plaats in de Raadszaal van het Gemeentehuis, waarbij welwillende medewerikng ver- leenen: Nel van Woerkens, viool; Len Altman, mezzo-sopraan, Luc. Ouds hoorn, piano. Zoowel het programma dat werken bevat van Mozart, Schubert, Brahms,. Jschaiskowsky, Rachmaninoff en Grieg enz. als de executanten, alsmede het goede doel, rechtvaardigt een uitge breide belangstelling. LISSE „Nut en Genoegen". De R.K. Ge mengde Tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" heeft Zondagavond in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond eer, tooneelavond gegeven. Opgevoerd werd „Bij Heernonkel", een spel van ernst en boert in drie be drijven door Jac. Ballings. Het stuk is bekend en werd voortreffelijk gespeeld. De spelers waren uitstekend in hun rol en de zeer talrijk aanwezige bezoekers waren van het begin tot het einde toe geboeid. De tooneelisten hadden dan ook bij elk bedrijf een warm applaus in ont vangst te nemen. Een vroolijke band zorgde voor aan vulling in de pauze, terwijl er een ge animeerd bal de avond besloot. Theorie en Praktijk. De vereeni- ging van oud-leerlingen der Rijkstuin bouwschool voor Bloembollenteelt, hield haar 39e openbare ledenvergade ring in hotel-café-rest. „De Nachte gaal" Na de opening door den voorzit ter den heer Steensma, uit Hillegom. werd overgegaan tot debespreking van de richtlijnen voor bloembollencultuur. Bij punt 4 der richtlijnen betreffende uitbreiding van het areaal werd de vraag gesteld of deze uitbreiding ver- rieeldmocht worden over de 3 teelt rechten. Bovendien werd geageerd te gen de .uitbreiding .van niet-bonafide kweekers ri.l. van teeïtbewijzen. welke in handen zitten van niet-vakmen- schen. De voorzitter deelde mede, dat deze punten in de toelichting nader zullen worden omschreven. Overgegaan werd tot de stemming over het ontwerp richtlijnen. De uitslag was. dat 30 leden voor stemden, .terwijl 2 leden zich tegen ver klaarden. Deze richtlijnen zullen worden opge zonden naar de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Bij de rondvraag kwam de liquidatie van bedrijven ter sprake, om dit areaal te verdeelen onder kleine en jonge kwee kers. De heer Heemskerk beeft vernomen, dat de betalingsdatum'weer zou worden voorgesteld te bepalen op 1 Maart, hiertegen bestaan vooral van kwee kerszijde bezwaren. Men besloot het hoofdbestuur van Bloembollencultuur te verzoeken hieraan geen gevolg te ge- ve" NOORDWIJK Goede vangst. De 20-jarige S. B. had een damesrijwiel verhandeld voor 225 De politie, welke die te weten kwam,' was begrijpelijkerwijze zeer nieuwsgierig, op welke wijze de jonge ling aan zijn handelswaar was gekomen en onderwierp hem aan een zeer lang durig^ verhoor. Toen het vuur hein dicht aan de schenen Werd gelegd, be-r kende hij liet karretje gestolen te heb ben te Oegstgeest en bekende tevens meerdere diefstallen uit geparkeerde auto's, terwijl hij ook in januari een paai heerenschoenen hadontvreemd. Zwarthandel. Dezer dagen deed de politie een inval bij C. v. S. wegens zwarte handel in sigarcttenvloei. Aan vankelijk werd weinig van dit goedje aangetroffen, doch bij verder onderzoek bleek, dat hij een flinke partij had op geslagen bij een buurvrouw. Het ergste voor S. was wel, dat hij gezocht ewrd voor een politiek delict en nu meteen in de armen van Hermandad viel. wel ke hem naar een veilige plaats heeft overgebracht. DE POLITIERECHTER STRAFT. „Men laat zijn eigendom duiken om te voorkomen, dat buitenlanders de ste len en dan zal je door eigen landgenoo- ten worden bestolen", merkte de Offi cier op in de zaak tegen J. A. W. uit Oegstgeest. Die had een gedoken auto entdekt en de daarin verborgen bandpn gestolen. Zij werden voor 2400 ver kocht, en de Officier vreesde, dat de tar.den op die manier toch nog in han den van de Duitschers waren gekomen. De eisch luidde zes maanden gevange nisstraf; het vonnis hield de Politie rechter aan voor een rapport, al ver klaarde hij dat het in elk geval ge vangenisstraf wordt! Met een aantal balken was W. F. van W. te Leiden, thuis gekomen,, en men was blij geweest de kachel te kunnen stoken, om het eten te koken, zoo ver klaarde de verdachte. Maar, omdat het hout van diefstal afkomstig was, vor derde de Officier nu drie weken gevan genisstraf; het vonnis luidde twee we ken. A. J. V., te Leiden, had diefstal van een schuit gepleegd, welk feit hem al zijn goede betrekking had gekost, zoo als de~ raadsman, mr. Schaper, betoogde. Verdachte had geld noodig om „zwart" eten te kunnen koopen, waarom hij de schuit als object gebruikte om aan geld te komen. Vier maanden gevangenisstraf vorder de de Officier; na het pleidooi werd het vonnis drie maanden gevangenisstraf. OORLOGSSCHADE. Het is gebleken, dat nog steeds ge vallen van oorlogsschade niet worden geregistreerd door de Schade-Enquête- Commissie, omdat of belanghebbende geen aangifte deed van geleden scha de of zijn aangifte de S.E.C. niet be reikte Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat een ieder wiens schade door de S.E.C. wordt geregistreerd, een kaart ontvangt, vermeldende het nummer waaronder het desbetreffende schade- object werd geregistreerd. Iedere belanghebbende wordt dus aangeraden dat, indien geen registratie nummer van de S.E.C. werd ontvangen, hij zich zoo spoedig mogelijk in ver binding stelt met de S.E.C., teneinde alsnog registratie te verkrijgen, daar een niet-geregistreerd schadegeval niet voor herstelvergoeding in aanmerking komt. Belanghebbenden worden verzocht op alle A.G.M.'s 178 en A.G.M.'s 205/206 betreffende werken tot herbouw of her stel van oorlogsschade, het registra tienummer van de S.E.C., Bureau Bezet- tingsschade of Dienst Landbouwherstel te vermelden. Na 1 Maart a.s. worden geen oor- logsschadegevallen ter registratie meer aangenomen. Het Hoofd van het Provinciaal Bureau v. d. Wederopbouw in Zuid-Holland (get.) J. HALM. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS GEVEN HET VOORBEELD. Nu de Nederland Mie indus trie zelf weer een groot aan deel gaat leveren in onze voed selvoorziening, is het een ver heugend feit, dat één van onze grootste levemsmiddelenbedrij- ven, de bekende Honig's Fa brieken te Koog aan de Zaan en Nijmegen, alle hens aan dek heeft geroepen om toppresta ties te leveren. Met verdubbelde energie werken Honig's arbeiders aan de eervolle taak om elke Ne- derlandsche huisvrouw in de gelegenheid te stellen Honig's artikelen te verkrijgen, en mocht er soms eens iets hape ren, dan komt dat omdat de vraag naar Honig's artikelen zoo overwèldigend groot is. Irfgez. med. 4177 DE GELDZUIVERING EN DE GEHEIME SPAARPOT Het was zeker geen prettig gevolg van de geldzuivering, dat alles wat men aan contanten bezat, moest worden ingelever d Bijzonder onaangenaam was dat voor de spaarzame huisvrouw, die met haar geheim spaarpotje voor den dag moest komen. Zoqveei jaren had zij daaraan gespaard, steeds had zij van het huishoudgeld een kleinigheid ter zijde gelegd, totdat zij nu opeens de geheimen van haar spaarpotje moest prijsgeven. In dezen duren tijd weer met sparen begmnen, leek niet eenvoudig. Maar de spaarzame Nederlandsche huisvrouw heeft de oplossing alweer gevonden. Zij "winkelt bij dc bekende koffie- en theezaak van de Gruyter en spaart daardoor tien procent op haar huis houdgeld. Want de Gruyter geeft weer eassabons: voor tien gulden cassabons wordt een gulden contant terugbetaald. De huisvrouw heeft weer haar ge heime spaarpot. Ingez. med. 4604 Waardig antwoord van Bevin! Het Poolsche leger in Italië. In antwoord op de vragen in het Lagerhuis over de aanwe zigheid van Poolsche troepen onder Gen. Anders in Italië, gaf Bevin dit keurige ant woord: „Ik zou den leden aan de re- geeringszijde in dit Huis willen vragen aandacht te willen be steden aan het volgende: Geen enkel lid leverde critiek op de ze mannen toen zij voor ons vochtej) van Alamein tot Italië, en men zal mi.i niet in een zoo danige positie brengen dat ik hun demobilisatie niet onder behoorlijke voorwaarden zal kunnen uitvoeren. Ik vraag het Huis even loyaal te zijn aan deze mannen als zij het zijn aan hun politieke zienswijze". Er ligt in Ierland een mooi schilderachtig stadje, Kilkee. Boven dit stadje vloog een vliegtuig. In dat vliegtuig zat een jongeling. Een Holland- die jongeling. Dus een on dernemende jongeling. Hij werd zoo getroffen door de schoonheid van het Iersche stadje, dat hij overtuigd raak te dat alle meisjes uit Kilkee verrukkelijke wezentjes moes ten zijn en dat het een zalig heid zou zijn met het heerlijk ste van deze meisjes te trou wen. Dies schreef hij een brief aan den Heer Burgemeester van het uitverkoren stadje en .ga2 zijn wensch en trouwplan nen te kennen. Nu kwam er zoo'n stapel brieven en foto's dat de arme jongen ten einde raad den burgemeester vroeg om een loterij op touw te zet- AANVULLIN G BONNENLIJST. (17 Febr. t/m 2 Maart 1946). Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB. KC 693 051 algemeen 250 gram jam, stroop, enz. 052 algemeen 100 gram cacao. 053 algemeen 100 gram koffie. 054 algemeen plm. 112 gram huishoudzeep. 055 algemeen 2 doosjes lucifers B 15 reserve 1 kg. aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 602. A 08 Melk 1)4 Liter Melk. B 08, C 08 Melk 3 Liter Melk. 018 Aardappelen 2 kg. aard appelen. Bonkaarten KD, KE 603. 551 algemeen 250 gram jam, stroop, enz. 552 algemeen 100 gram cacao. 553 algemeen pl.m. 112 gram huishoudzeep'. 554 algemeen 2doosjes lucifers. Bonkaarten LD, LE 602. D 08, E 08 Melk 5 Liter Melk. 518 Aardappelen 1 kg. aard appelen. Tabakskaarten enz. T 14 2 rants, tabaksartikelen (geen import cigaretten) V 14 100 gram chocolade of suikerwerken. X 14 100 gram chocolade of suikerwerken. Bovengenoemde bonnen kun nen reeds op Vrijdag 22 Febr. a.s. worden gebruikt, met uit zondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 25 Februari mag worden afge- verd. De lucifers op bon 055 en 554 algemeen zullen in verband met de bevoorrading van den handel eerst in den loop der week verkrijgbaar zijn. DADELS BINNENKORT ZONDER BON. Binnenkort zullen dadels zonder bon in den handel ver krijgbaar zijn. De regeering heeft een partij van 3000 ton aangekocht. De beste kwali teiten zullen ter beschikking van den consument worden gesteld. Het overige wordt af geleverd aan de verwerkende industrieën. ten en uit de hooge hoed van den burgervader zou een Ier sche schoone haar lot trekken. Aldus luidde het verhaal in Engelsche en Amerikaansche bladen. Wat is er van waar? Niet heel veel. Het was een Hollandsche, ondernemende jongen. Hij schreef een brief aan den bur gemeester van Kilkee. Maar hij schreef niet om mooie meisjes maar om mooie post zegels! Hij schreef zulke brie ven naar vele steden: Luxor in Egypte, Londen, Athene enz. enz. Alleen in Kilkee be grepen ze hem verkeerd! Onze Hollandsche jongen is een verwoed postzegelverza melaar en heeft een fijn, Hol- landsch meisje. Jammer voor de Kilkeesche schoonen! ,maa% pMizeyetó De maan verschool zich lachend achter het haantje op de toren, mi.ar haar blauwe licht viel er van alle kanten omheen en daar stonden ze met z'n vieren on der Jan Trompetters uithangbord te blazen en te trommelen in de maneschijn: Kloris en Krelis Bonte koe, Jan de Beer cn Pietje de Bruine. Pietje hield twee tellen op met blazen, drukte op een luikje aan zijn schuiftrombone, liet een straaltje uit op de keien en blies roet de anderen dapper de marach ten einde. „Dank u, dank u", boog Jan Trompetter en hij trad plechtig naar buiten onder het oog van alle buren, die uit het venster kwamen hangen omdat spionnetjes maar zo klein zijn. „Voorwaarts, mars commandeer de Jan de Beer en hij gaf een slag op de trom. En onder de vrolijke tonen van „Intocht der gladiatoren stapte de kleine fanfare luid schallend de kleine gang binnen en marcheerde naar Isabels keuken.

De Burcht | 1946 | | pagina 2