OMGEVING STAKING VICTORY-PARADE IN LONDEN 8 uni (eeltday deA auLeMu-inninq, ALKEMADE Burg. Stand. Geboren: Anna Ge- rarda Maria d. van C. Clemens en A. P. van Diemen; Joannes Petrus Maria Jozei 2. van A. H. Verdel en W. H. Itille- brand. Overleden: N. Snoeck 72 j. wed. van J. Bonda; N. Haazebroek 70 j. cchtg. van J. A. de Niet. ALPHEN AAN DEN RIJN 30-jarig iubileum L.T.B. Tweede Ka merlid M. P. v. d. Weijden vertegen woordigt het hoofdbestuur. De vie ring van het zilveren iubileum van de afd. Alphen van den R.K. Land- en Tuinbouwbond is in den oorlog met stil le trom voorbijgegaan. De thans weer glorieus herrezen afdeeiing met dubbel aantal leden, heeft nu met groot enthousiasme en energie de gelegen heid waargenomen om het dertig jarig bestaan met een grootsch feest te her denken. Aanwezig waren o.m. de Hoogeerw. Heer Dekeii L. Nieuwenhuizen, geeste lijk adviseur, de Eerw. Heeren Kape laans der parochie, de Eerw. Pater C. Pouw. alsook het Tweede Kamerlid, de heer M. P. v. d. Weijden, die het hoofd bestuur van den L.T.B. vertegenwoor digde. Na het zingen van het mooie bonds lied, werd het woord verleend aan d:n oud-voorzitter, den heer S. van Leeu wen. In zijn inleidende toespraak spoor de de heer v. Leeuwen de jongelui aan hun taak te allen tijde serieus op te vatten en alles wat zij ,,ter hand ne men" met woorden" ook metterdaad" uit te voeren. De heer J. Th. Verklei], één van de ..oude garde", vertolkte hierna op pas sende wijze een gedeelte uit een lof lied op den H. WillibrorduS, den Pa- i'ocn Heilige van, den Bond en vervol gens een vers op St. Isidoor, den Pa troon Heilige van de landbouwers. De lieer S. van Leeuwen vervolgde net programma met een historisch over zicht. Veel interessante oudheden liet ->r. de revue passeeren op zeer sma- :lijke wijze, waarbij de humoristische oot, de anders dikwijls*zoo zakelijk :.inte feiten, het beluisteren van het* v. verzicht de moeite waard maakte. De geestel. adv. sprak een pittig woordje over de principieele organisa tie en zeide, dat men bij de beoordeeling van een standsorganisatie zich niet mag afvragen: wat doet de bond voor ons, maar dat men deze in een breeder ver band moet bezien, als landelijk ver bond, en men moet daarbij dan vooral de principieele waarden van den bond voor oogen houden. Spr. wekte allen op God te bidden, dat Hij hun werk en akkers zal zegenen en vruchtbaar maken. Gij zijt in uw vak, meer dan ieder ander van de natuur af hankelijk en kunt God's medewerking in deze slechts noodig missen. Vervolgens sprak de heer M. P. v. d. Weijden, die de afdeeiing namens het hoofdbestuur feliciteerde met het 30-ja- rig bestaan der afdeeiing en schetste de waarden van een principieele standsor ganisatie. die, zooals hier 30 jaren heeft mede-gearbeid om van onze kath. boe ren- en tuinders te maken beginsel vaste mannen. De voorzitter sprak hierna nog enkele woorden van dank tot pater Pouw en bood hem in .klinkende munt" een ge schenk aan voor zijn zegenrijk werk in zijn nieuwe parochie in de Braziliaan- sche Missie, waarheen de Pater spoe dig hoopt te vertreken. De toekomstige Missionaris, geboren en opgegroeid in het Alphensche Rietveld aanvaardde het geschenk ad 153.50 zeer dankbaar. Hierna werden verschillende tooneel- stukjes vertoond, schetsjes verteld, lied jes gezongen en muziek ten gehoore ge bracht, waarmede de avond een zeer gezellige sfeer kreeg. De muziek van den heer G. Beuk en Jac. v. Leeuwen bracht hierin een goede variatie. De Alphensche L.T.B. mag op een zeer geslaagde herdenking van zijn ju bileum terugzien, waarvoor een woord van dank gesproken dor den afdelings voorzitter, den heer Jac. Boeren aan net adres van de feestcomsissie, op zijn plaats was. Batig saldo blijspel ,,Avezaat en de keizer" voor Ned. Helpt Indië. De Rederijkerskamer „Tot Nut en Genoe gen", alhier, heeft als batig saldo van de door haar gegeven uitvoering „Ave- zaat en de Keizer" 768.25 afgedragen aan het plaatselijk comité Nederland helpt Indië". BODEGRAVEN Katb. Volkspartij. Donderdagavond hield de Boedegraafsche afdeeiing een bijeenkomst in het Parochiehuis. Slecht was de opkomst. Het voornaamste agen- dapunt was het stellen van candidaten voor de as. verkiezingen. Slechts een naam werd terloops vanuit de vergade ring genoemd n.l. den heer M. v. d. Weijden .uit Zevenhoven. Van achter de bestuurstafel werde een betere con voceering en aankondiging toegezegd. Bij de stemming voor uitbreiding van het bestuur werden gekozen de heeren P. Wolswijk A. vx. d. Poll, W. Kui pers en W. Kraan. De secretaris, de neer A. Aengenent, di^ als secrtaris af- »rad, weri' door den voorzitter voor zijn arbeid voor de Kath. Volkspartij na oen oorlog bedankt. De verkiezing van voorzitter bracht oen heer W. H. W. van Liempt aan de hamer. Bij de rondvraag werd nog eens ge- v ven oo de verkoop der „Opmarseh"- C'O"- -v-n om je 14 dagen 's Zondags aan te kerk, e:i op de politieke bijecii- Parochiehuis waar het Tweede Kamer lid J. H. v. Maarseveen zal spreken ever „Principieele politiek". Gelegen heid tot het stellen van vragen. Ver warmde zaal. Entrée 10 ct. Aanvang 8 uur. Allen welkom. Tooueeluitvoeringen. Verleden week Maandagavond gaf de Vrouwenbond haar jaarlijksche uitvoering. Een volle zaal. Een vlot gezellig stuk, dat even vlot cn waar vertolkt werd door de Vereenigde R.K. Spelers, die merKbaar vorderingen hebben gemaakt. En hier mede bedoelen we juist de rollen, die bij een vorigge opvoering nog wat hou terig werden vervuld. Dinsdagavond ging de reprise, maar nu om een fi nancieel succes voor de tooneelopbowu. Verslag als daags te voren. Behoudens het „gezellige" staartje na afloop in de benedenzaal. De „gezuiverde" dans vloer glom tot ruim één uur. HOOGMADE De afdeelingen van den L.T.B. vee houders en tuinders vergaderden over verschillende onderwerpen. De veehou ders besloten aan den vakgroep voor te stellen, dat de markten op 15 Augustus en 1 November gesloten werden, hetgeen onrdat dit voor de katholieken verplich te Zondagen zijn, alleszins redelijk werd geacht. Nu in de maand April de kaasbereiding weer begint en met het buitenland ge wedijverd moet worden over het beste product wordt voorgesteld aan de ge meente een hoogere rantsoeneering te vragen voor het gebruik van stroom bij deze kaasbereiding. De verplichte keuring voor 'de huis slachtingen op een centraal punt heeft allerminst de instemming van de leden; besloten wordt er op aan te dringen dat deze keuringen weer op de boerderij kunnen geschieden, desnoods dat ze af geschaft worden. De ontwikkeling van de prijzenpoli tiek bevredigt de afdeeiing geenszins. Geen enkel bezwaar bestaat tegen ver hooging van de arbeidersloonen, doch de door den Minister toegezegde ver hooging van de prijzen der producten blijft nog steeds uit. H.A.R.K. Het Werkcomité heeft de zer dagen aan een groot aantal gezin nen in Woubrugge en Hoogmade goede ren kunnen uitdeelen. Dat niet elke wensch vervuld en aan hen, die werke lijk behoefte hadden aan goederen, niet meer gegeven kon worden, laat zich be grijpen. De „linnenkastmoeilijkheden" zijn thans in het geheele land gelijk en H.A.R.K. tracht zooveel mogelijk hulp ie bieden. Dankbaar werden deze gratis gaven aanvaard en het werkcomité kan met voloening op zijn taak terugzien. Bij de uitdeeüng en de voor-organisatie heeft mej. v .d. Nagel, die reeds de leiding had bij de hulpactie aan Tiel, zich bijzonder onderscheiden. KATWIJK AAN DEN RIJN Onder leiding van den heer Nic. Fennes hield de Geitenfokvereeniging „VIOS" haar jaarvergadering. De heeren B. de Best, A. Durieux Dzn. en W. Kralt werden als bestuursleden herko zen. Besloten werd een controle te dotn houden door den Rijksveeconsulent op een aantal fokdieren op melk en vetge halte. Een en ander werd door den Rijks veeconsulent, den heer S. de Jong, toe gelicht. Ten slotte vertelde de heer De Jong op boeiende wijze van zijn lotge vallen in de concentratiekampen. Collecte. De collecte voor het ge schenk aan Z.Em. Kardinaal,, de Jong bracht op de.som van 500. De commissie tot wering van schoolverzuim heeft benoemd tot voor zitter den heer D. v. Riessen en tot se cretaris den heer P. H. Castenmiller. Twee Hollandsche meisjes, af komstig uit,,. Amsterdam, werden per vliegtuig van'Duitscliland naar Valken burg overgebracht en zijn door den P. O.D. naar Leiden overgebracht om eem- gen tijd in de Doelenkazerne te vertoe ven. Op het Ouick-Boysterrein speelde het Politie-elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Gezagstroepen. De politiemannen wisten met 60 een flin ke overwinning te behalen. Donderdag 21 Febr. n.m. half drie zal op het Katwijk-terrein het Politie- elftal een wedstrijd spelen tegen de po litie van Noordwijk. Het negenjarig dochtertje van de fam. v. D. geraakte spelenderwijs on der een auto. Met een ernstige hersen schudding werd zij naar het ziekenhuis overgebracht. LEIDSCHENDAM Weer vitamine. Het staatstoezicht op de volksgezondheid stelt wederom voor de kinderen van 3 maanden tot 3 jaar gratis de bekende vitaminetabletten beschikbaar. De uitreiking van deze ta bletten zal hier plaats hebben 28 Febr. a.s. en wel in de O.L. School Westvliet- weg tussehen 9 en 10 uur voor Park Leeuwenbergh, Westvlietweg en Viruly laan, bij zuster A. C. Dekker, dr van Noor^traat 122, tussehen 14 en 15 .uin voor Kniplaan Meer- en Geerweg, Meer- laan. Meeslouwerweg, Dr. v. Noort- straat. Oosteinde, Oostvlietweg vanaf no. 40, Stompwijkscheweg vanaf no. 33 en Westeinderweg. De uitreiking vooi het damkwartier (Leidschendam-Veur) zal plaats hebben in het gemeentehuis atd. II tussehen 9 en 12 uur. n het be lang van de kinderen wordt verwacht, dat van deze graits aanbieding een gre- ti,v gebruik zal worden gemaakt. 'Gifhandel. De C.C.D. heeft een in val gedaan bij v. d. M, wonende Achter om. waar een clandestien geslachte koe in beslag genomen werd. De slachter, zekere v. d. M. uit Voorburg, werd ge- arro Het hij die slachting gebruikte ge-c. werd gevonden bij buur- w,.4, met een nasleep De arbeiders bij de Am- sterdamsche steenkolen- handelaren hebben Vrijdag een dag gestaakt omdat o.a. hun wenschen door den rijksbemiddelaar niet wer den ingewilligd. Zaterdag gingen ze weer aan het werk maar de di rectie van de Amsterdam- sche Anthracietmij. besloot hen niet op haar bedrijf toe te laten, o.a. omdat het nu al de tweede wilde sta king was en leze aangele genheid eigenlijk niet te gen haar gericht was ge weest. Ook gistermorgen meldden de arbeiders zich aan maar ook nu werden ze niet toegelaten. De di rectie liet hun mededeelen dat zij Dinsdag weer aan het werk kunnen gaan. Op hun beurt hebben ze echter besloten morgen niet op te komen omdat zij zich met het ontdeden van de direc tie niet kunnen vereenigen. LISSE Oranje-comité. Het Oranje-comité heeft een vergadering belegd met de verschillende b'uitrtvereenigingen. In deze vergadering deelde de voor zitter mede, dat dit jaar het bevrijdings feest zal plaats hebben op den Natio- nalen Bevrijdingsdag, n.l. 4 Mei 1946. Het programma van 4 Mei wérd sa mengesteld. In verband met het monument voor gevallenen deelde de vorzitter mede, dat dit nog steeds imitatiewerk ia doch dat zoodra het plan is goedge keurd, aan de bouw zal worden begon nen. Vervolgens is het Oranje-Comité de jeugd dankbaar, dat de gezamenlijke jeugdvereenigingen elke week zorg dra gen voor bloemen of iets dergelijks bij bet monument. De heer J. Cammir.ga, sprekende na mens een groot aantal buurtcoinité s, verklaarde, dat zij niet voornemens waren stelling te nemen tegen het Oranje-comité, doch dat de buurtver- eenigingen gaarne baas willen blijven in eigen huis wat betreft het vieren van feest in hun vereenigiégen. De buurt- vereenigingen staan bij deze vereenigin- gen in het teeken van het kind en voor de kinderen zal allereerst moeten wor den gezorgd, De voorzitter van het Oranje-Comite verklaarde, dat bet O.C. de buurtver- eenigingen geheel vrij laat in hun feestviering, doch verzoekt rekening te houden als dit mogelijk is met het pro gramma van het O.C., opdat dit ge heel ten uitvoer kan worden gc bracht. L/e hierop volgende discussie ging hoofdzakelijk, dat de buurtvereeuigin- gen geen tijd meer overbleef op dien dag om hun leest te vieren. De burgemeester deelde hierop mede. dat het feest thans in 1 dag gevierd moest worden, terwijl de vorige fees ten der bevrijding drie dagen in beslag hebben genomen. Spr. stelde voor om den Nationalen feestdag 4 Mei a.s. ge heel over te laten aan het Oranje-co mité en de viering van 31 Augustus vrij te laten aan de buurtvereenigingen om Uur. feest te vieren. Deze gedachte vond instemminb, doch een definitieve beslissing kon niet ge nomen worden. Maximum-aantal vergunningen. Het voorstel van den burgemeester der ge meente. uitoefenende de bevoegdheden van den Raad dier gemeente, om het maximum-aantal vergunningen per 1 Ja nuari 1946 van 10 op 13 te brengen, is door de Kroon afgewezen. Autoband gestolen. Door tot nu toe n.og onbekenden dader(s) werd uit de ga rage van de N.V. Lisse Automobielbe drijf een autoband ontvreemd. NIEUWKOOP. Kath. Volkspartij. De afd. Nieuw koop hield een dezer dagen haar jaarver gadering. De secretaris, E. H. van Dain, las de notulen van de vorige vergade ring voor, terwijl daarna de ingekomen stukken werden behandeld, en finan cieel verslag werd uitgebracht dooi den penningmeester L. Kroesemeijer. Vervolgens werden zeven voorloopige candidaten aangewezen voor de Tweede Kamer n.l. Mag. Stokman, de heeren H. Kuiper, M. P. v. d. Weijden, Jac. Groen Azn., W. Andriessen, dr. Kortenhorst en dr. Jos. de Boer en 3 voor de Prov. Staten: de heeren J. W. v. d. Akker, H. Markman (voorz. van deze afd.) en Th. G. M. Valk. Als leden van de kascommissie wer den benoemd de heeren G. Hooger- werf. J. Th. Beuk en G. C. van Koert. Hierna zagen de heeren E. H. van Dam en H. Markman zich bij stemming aangewezen als afgevaardigden vooi de Kamer-Centrale. Als afgevaardigden voor de Stateifkring stemde nien de heeren Alb. Zirnrerman en G. Leliveld. Tijdens de 1 «naag nam de hee. Kroesemeijer het woord en vroeg zien af waarvoor in Nieuwkoop alles zoo langzaam moet gaan. <>ls het er op aan komt, fle alg. toestand van de gemeente te verbe'ercn. Spr «m-ode enkele mo :en v r *-'i op. .te: il hij bekende jiiet deskundig te zijn. en drong er op aan, dat in de gemeente raad vertegenwoordigers moeten komen die werkelijk een goede kijk hebben op de toestanden in deze plaats. De manier waarop dit laatste werd gezegd, lokte de aanwezige raadsleden uit hun tent en een fel debat volgde. Toen de discussie eenigen tijd had ge duurd, nam de heer Markman het woord en zei, dat het niet veel zin had nog langer te redetwisten, omdat hij meen de, dat het debat reeds vruchtdragend zou zijn. De raadsfractie weet even goed als de heer Kroesemeijer, wat er in Nieuwkoop verbetering behoeft er twijfelde dan ook niet aan de opvattin gen van de katholieke raadsleden. Na deze beschouwing ontstond er weer een scherpe woordenwisseling, waarbij voorzitter Markman het verstandige be sluit nam om maar eens op de tafel te slaan en -de levendige maar leerzame vergadering op de gebruikelijke wijze te sluiten. NOORDWIJK Eerste Hulp Brigade. Op eenvou dige, doch uiterst aangename wijze heeft de E. H. Brigade haar 15-jarig be staan herdacht. De voorz., de heer P. Schenkeveld, heette met een kort inlei dingswoord allen welkom; de medisch leider, dr. Zuring, dr. Kruyt, de brigades uit Noordwijkerhout en Voorhout en de afgevaardigde van de Noordwijkschc Reddingsbrigade. Spr. hoopte, dat de aangename samenwerking der brigades ook in de toekomst mocht voortduren. Dank werd gebracht aan allen, die in de moeilijke bezettingsjaren daadwerke lijk hebben medegewerkt aan den ge neeskundigen dienst. Direct bij de Vrede is de brigade weer openlijk voor den dag gekomen, het ging moeilijk, vooral door de schaarscbte van het materiaal, toch slaagde men er in spoedig weer op volle toeren te komen, de oude diploma's werden voorloopig verlengd, terwijl een E.H.B.O.-cursus werd begonnen met 81 deelnemers onder leiding van dr. Zu ring. Op 7 punten in het dorp werden verbandposten uitgezet. De contributie voor 1946 werd vastgesteld op 1.50 per lid en 1.voor aspirantleden. De aftredende bestuursleden Joh. W. Krogt en J. Borst werden met algemeene stemmen herkozen. De heer E. de Groot bracht hierna namens het oud- hoofd der luchtbeschermingsdienst dank aan de brigade voor de spontane en aangename medewerking, waardoor deze geneeskundige dienst een apparaat is geweest, waarop de leiding kon vertrou wen. Dr. Kruyt sprak als voorzitter dei N.R.B. zijn gelukwensch uit bij het her rijzen der brigade en de herdenking van het 15-jarig bestaan en vertrouwde, dat ook in de toekomst de goede samen werking tussehen de twee plaatselijke brigades mocht bestendigd blijven. In het sluitingswoord bracht de voorz. dank aan dr. Zuring voor diens^medische leiding en bood hem een fraai boek werk aan. Hierna bleven allen nog een uurtje gezellig bijeen. Aanrander ingerekend. Door den directeur van Dr. Mr. W. v. d. Bergh- stichting werd aangifte gedaan, dat meerdere verpleegsters waren aange rand. Ondanks het zeer vage signale ment wist de politie de dader in te re kenen. Het bleek te zijn de 21-jarige D. de B welke een volledige beken tenis aflegde. Nederland helpt Indië. De „Neder land helpt Indië"-actie te dezer plaatse heeft het niet onbelangrijke bedrag van ruim 6000.opgebracht. Het comité is zeer dankbaar voor alle giften en voor de hulp van allen, die medege werkt hebben o,tn dit resultaat te be reiken. NOORDWIJKERHOUT R.K. Blindenbond. In café „De Zwaan" hield de R.K. Blindenbond „St. Odilia". afdeeiing Leiden en Omstre ken een propaganda-avond, waarbij de zaal goed bezet was. De tooneelver- eeniging „Nut en Vermaak", uit Lisse, voerde ten bate der afdeeiing het *üo- neelstuk op: „lk heb gezondigd". Tus sehen de bedrijven door sprak de heer Jac. Meijer/voorzitter der afdeeiing over het doel der vereeniging, welke vooral ijvert voor de leerplicht van het blinde kind. Vakopleiding en collectie^p werk gelegenheid voor blinden, alsmede steun voor ouden van dagen en die blinden, welke niet meer in staat zijn een vak te leeren. De avond is werkelijk een succes geworden en een aantal belang stellenden gaf zich op als lonateur. Personalia. Dr. van Helmond voor heen geneesheer van het gesticht „Sanc- ta Maria" alhier is benoemd tot direc teur-geneesheer van Huize .Bolderhof", te Druten. TERUGBETALING TE GOED OP GELDKAARTEN DOOR P.T.T. Houders van geldkaarten, waarop dt tijds bij den postdienst oud papierge werd ingeleverd. dLueu, ter voorkc ming van moeilijkheden de geldka; r.e ten spoedigste ter verzilvering aan t bieden, aangezien op de postinrichtn. gen nog slechts gedurende korten tijx. gelegenheid zal worden gegeven; de gelden dadelijk te omvangen. Afhalen levensmiddelenkaarten vo zelfverzorgers. (4e periode. 17 Maart- April 1946). In de v/eek van 18 t.: 22 Febr. van 912 uur en van 24 u zullen aan zelfverzorgers de nie»*we bo kaarten uitgereikt worden, welke be stemd zijn voor het tijdvak van 17 Mr 11 April. Een ieder kome op den dag. welke vermeld staat in het zelfverzor- gersboekje. Tevens zullen er ook weer nieuwe ta baks-, versnaperingen- en gecombineer de kaarten worden uitgereikt. Voor de Zilk vindt deze uitreiking plaats in café de Groot op Dinsdag 26 en Woensdag 27 Febr. van 8.3012 uur en van 1-4 uur. De stamkaarten en inlegvellen van alk gezinsleden moeten medegebracht wor den alsmede het zelfverzorgensboekie. De dagen van de gewone uitreiking zullen nog nader worden bekend ge maakt. Deze uitreiking vindt in het ver volg plaats n a de zelfverzorgers. ROELOFARENDSVIiGN Bloemenveiling. Op Vrijdag 15 Ft bruari 1946 heeft de Coop. Groenten- e. Fruitveiling „E.M.M." het initiatief ge nomen tot het veilen van bloemen. Dt belangstelling van de koopers was ge weldig en ook de aanvoer was schit terend, zoodat het veilinggebouw een fleurige indruk maakte. De veilingdirec- teur, de heer N. Turk, sprak een ope ningswoord en wees daarbij op de gun stige omstandigheden van dit oogenblik, nu de kweekers zoo eehsgezind zijn. Spr. spoorde de bloemisten aan om on danks moeilijkheden te volharden. Een speciaal welkom richtte de heer Tun; tot de kooplieden en hij hoopte hen al len als prettige zakenlieden te leeren kennen. Gidsenbeweging. De eerste groote uitvoering een waar succes. Vooral de operette heeft ieders hart gestolen. Zij. die schoonheid weten te waardeeren hebben genoten. R.K. Volksbond. De jaarlijksche feestavond was een attracüe wegens het gemengd tooneel „Welkom Binnen". De heer W. v. Ruiten zorgde vooraf voo: een humoristische voordracht. RIJPWETERING Vergadering R.K. Volkspartij. Bij opening brengt de voorzitter enkele pun ten uit de vergadering Kamer-Centrale Leiden naar voren. De notulen worden door de secr. voor gelezen en onveranderd vastgesteld. Ook de ingekomen stukken worden door den secr. behandeld. Daarna geeft de heer van de Poel als afgevaardigde naar de Komer-Centralc Leiden een nauwkeurig en overzichtelijk verslag van die vergadering, waaruit de ervaring van den samensteller eens te meer tot uiting komt. De aanwijzing candidaten Tweede Kamer en Prov. Staten verloopt vlot. De volgende personen komen op de lijst. Tweede Kamer: M. P. van der Weijden, Jacob Groen, C. van der Ploeg. H. T. Kuiper. Th. S. J. Hooy. Mag. dr. Stokman. Prov. Staten: mr. J. W Peek, J. J. M. van Breukelen. mr. Bolsius, H. P. van der Weyden, A. C. Deerenberg, A. C. Paardekooper. Bij de#rondvraag komen aan de orde vragen betreffende „De Opmarsch "- verspreiding. Ieder teekene afzonderlijk in. Dr. Schaepmnnfonds. eerlang Par- tijbezit. Men weet nog- niet wat er van terecht zal komen. Contributievoorstel Partijraad. Algemeen als onaanvaardbaar geacht. Afgevaardigde naar de Kamer-Cen trale krijgt opdracht daar voor te stel len, dat contributie niet hooger mag zijn dan 1.per lid en de totale af dracht niet meer dan 50 pet. Stille Omgang. In de ledenvergade ring is besloten om een aparte afdeeiing op te richten, die echter met de afd. Roelofarendsveen blijft samenwerken. Als bestuur werden gekozen de heeren J. Kester, voorz., J. Straathof Thzn.. secr.. Jac Meijer, penn.. leden: P. H. van der Geest en B. Baak. De contributie werd vastgesteld op i.per jaar. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij secretaris en-penning meester. De groote Victory-Parade, waarnaar de Londenaars reeds lang hebben uitgezien, is thans vastgesteld op den Zaterdag voor Pinksteren, 8Juni. Aan deze Victory-Parade zullen tal van andere feestelijkheden worden vastgeknoopt, terwijl het in de bedoeling ligt deze dag tot algemeene feestdag te maken. De Koning zal de troepen voorbij zich laten marcheeren, waarbij alle geallieerde landen vertegenwoordigd zullen zijn, dus ook Nederland. De Home Guard en de burgerij zullen tevens verte genwoordigd zijn als mede brandweer-politie en luchtbescher mingsdienst-meisjes van het landleger, arbeiders en arbeidsters in oorlogsfabrieken, spoorwegmannen en jeugdorganisaties. Er worden plannen voorbereid om in alle steden in Gr.-3nt- tannië soortgelijke parades te houden op dienzelfden dag.

De Burcht | 1946 | | pagina 3