De „dubbelganger" van Cburchill OMGEVING Bisschoppelijk yermaan 1 RECHTZAKEN SPORT de belgen uit engeland terug Het Belgische Nationale Voetbalelftal is uit Engeland in België teruggekeerd. De voorzitter van den Belgischen Voet balbond, Kanunnik Dessain, verklaarde: L\Vij hebben in Wembley een goeden ■wedstrijd gespeeld waar we het eerste klas Engelsche spel copieerden, dat we gezien hadden". De Belgische aanvoer der, Paverick. zeide: „Wij zijn zeer te vreden en hopen spoedig nog eens naar Engeland te gaan". leidsche biljartbond. Ie kl. Woensdag 30 Januari: T.O.P. 1 ^-T.O.G. 1; T.O.G. 2—O.S.L. 1; S.D.O. 1—D.O.S. 1; P. v. Cleef 1—Spijker- bak 1. 2e kl. Donderdag 31 Januari: D.O.S. 2 Spijkerbak 2; Vierkantje 1S.D.O. Carambole 1—T.O.P. 2; T.O.G. 3—W. D O.B. 1. 3e kl. Dinsdag 29 Januari: D.O.S 2- Carambole- 2; Vierkantje 2—W.D.O.B. 2; B.O.5. 1Morschpoort 1; T.O.G. Spijkerbak 3. 4e kl. Vrijdag 1 Februari: D.O.S. 4 T.O.P. 3; Vierkantje 3—P. v. Cleef II; O.G. 1Morschpoort 2; T.O.G. 6B. o.S. 2. 5e kl. Dinsdag 29 Januari: Morsch poort 3—D.O.S. 5; W.D.O.B. 3—Caram bole 3. Woensdag 30 Januari: B.O.S. 3T. O.G. 7; Vierkantje 4T.O.P. 4. 6e kl. Woensdag 30 Januari: Caram bole 4O.S.L. 3. Donderdag 31 Januari: O.G. 2Vier kantje 5; Morschp,ort 4—D.O.S. 6; P. v. Cleef 3—T.O.G. 8. VOETBAL. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Engelsche League luiden: Afdeeling Zuid: Leicester City—Arse nal 4—5; Newport. County—Ports mouth 42; Nottingham ForestSwan sea Town 22; Tottenham Hotspur iCoventry City 20. Afdeeling Noord: BurnleyHudders- field Town 43; Grimsby TownLeeds United 32; Newcastle UnitedChes terfield 3—2. de vierde ronde van de cup. De uitslagen van de vierde ronde om 'den F.A.-beker zijn: BarnsleyRotherham 30; Birming ham CityWatford 50; Blackpool Middlebrough 32; Bolton Wanderers Liverpool 5—0; BradfordManchester 'City 1—3; BrightonAldershot 30; •Bristol CityBrentford 21; Charlton AthleticWolverhampton Wanderers ?5—2; Chelsea—West Ham Bromwich Albion 1—0; Derby County—West Broin- jwich Albion 1—0; Manchester United— Preston North End 10; MillwallAston YiHa 24; Sheffield WednesdayYork 5—1; SouthamptonQueens Park Ran gers 0—1; SunderlandBury 31; Sto ke CitySheffield United 20. kon. ned. voetbalbond. Uitslagen. Zondag 27 Jan. 1946. Afd. VI, eerste klasse: de SpechtenP.S.V. 14; Ju lianaLimburgia 30; MauritsBraban Pa. afgel.; RoermondBleyerheide, afgel.Sp.cl. ErnaM.V.V. 11. dammen. algem. vergadering l.d.d.b, Zaterdagmiddag hield de Leidsche Disctricts Dambond een algem. verga dering in hotel „Centraal". Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer van Tol, volgde de bespreking van de ingekomen stuk ken. De heer Pronk werd hierna geko zen als bestuurslid van den Ned. Dam bond. terwijl de heer Vink zal worden angezocht als plaatsvervangend lid. Over het volgende punt van de agen da de persoonlijke kampioenschappen van den L.D.D.B. voerden verschillen de sprekers het woord. Het bestuur werd verzocht meer aandacht te schen ken aan de mindere goden in de dam we reld en de Ntd. Dambond te verzoeken de hoofdklasse niet alleen toegankelijk te stelfer. voor spelers uit enkele plaat sen. terwijl tevens bij de Ned. Dam bond zal worden aangedrongen ook meer rekening te houden met de prin- ciupiele bezwaren van diverse spelers met op Zondag te spelen, aangezien daardoor vele goede damspelers worden uitgeschakeld. Hei voorstel om elke vereeniging met 2 spelers voor de hoofdklasse aan de kampioenschappen te laten deelnemen, werd met algemeene stemmen aangeno men. Aan de le klasse kunnen echter meer dere spelers deelnemen. De commissie van drie. bestaande uit de heeren Pronk, Nagtegeller en Zeilstra werd be- jioemd. Deze commissie zal een regie ment ontwerpen met straffe bepalingen omtrent de deelname. Het- inschrijfgeld werd vastgesteld op 1.50 per persoon, terwijl van elke speler een cautie zal worden gevraagd van 2.50. De wedstrijden zullen aan vangen op 9 of 16 Febr. a.s. Getracht zal worden zooveel mogelijk op Zaterdag te spelen. NRT)RFT,ANDERS TTTT BULGIë TERUGGEVOERD. De Antwerpsche politie heeft een onderzoek verricht op een terrein, waar zich een groote hoeveelheid woonwagens be vonden. Op de 87 woonwagens was de helft bewoond door vreem delingen, die niet in het bezit waren van verblijfsvergunnin gen. Onder hen bevonden zich talrijke Nederlanders, die hun geheel naar de grens te ruggebracht werden. N alle kerken en kapallen van het Bisdom Haarlem is Zondag een schrijven voorgelezen van Mgr. Huibers. De Bisschop herinnert er aan, dat langzamerhand de gewoonte is gegroeid om ieder jaar een novene Dit jaar, zoo zegt de Bisschop, zijn daarvoor bijzondere redenen en wel te houden van 2 tot 11 Februari, een groote schuld van dankbaar heid voor de bijzondere hulp, die wij in het afgeloopen jaar door de voorspraak der H, Maagd hebben verkregen. Maar gezien de toe komst is het ook dringend noodig nieuwe gunsten van God af te smeeken. Voorts wordt er in het schrijven op gewezen hoe heel de wereld nog zucht onder de ramp zalige gevolgen en de brief gaat dan verder: En toch worden de heidensche zeden niet uitgeroeid. Integendeel. Pet lijkt wel. dat zij door de mas sa grif zijn overgenomen. Ons vroeger zoo hoog begrip van recht is gansch verwrongen. De christe lijke opvattingen over orde en tucht, zedelijkheid en schaamte gevoel, over eerbied en ontzag voor ouders en overheden, over plichtsbesef en naastenliefde schij nen verouderd en hebben voor ve len afgedaan. De meeste men-, schen leven alsof alles geoorloofd is wat zij zelf maar willen en hou den met niets anders rekening zelfs met geen God en met geen wet. Een ongetemde danswoede, een onverzadelijke trek naar de zwoe le sfeer van de bioscoop een afkeer van arbeid^— een welig la ten tieren van haat en wraakge voel een ontstellende ontrouw in het huwelijk ontwricht de gansche maatschappij. En wij moe ten hei tot onze zeer groote spijt bekennen: ook vele Katholieken doen daaraan mee. Misschien voor een deel onbewust. Maar het is toch een feit, dat afgezien van een goede, hoopvolle, doch betrek kelijk kleine kern onder de'groo te menigte van ons goede katho lieke volk het godsdienstig le ven sterk is gedaald. In de oorlogsjaren hebben wij zoo vurig gebeden. Nu, in den roes van de bevrijding, is. plotseling de drang naar onzen Goddelijken Zaligma ker. naar het ontvangen van de H.H. Sacramenten, zichtbaar afge nomen. Het kerkbezoek is op vele plaatsen sterk verminderd en het godsdienstige leven in de huisge zinnen, de kern van de christelij ke maatschappij, is bij velen kwij nend. Als dat alles niet anders wordt, dan zullen de vruchten onzer be vrijding spoedig verloren zijn en staan ons nog veel grootere ram pen te wachten. Het is daarom den wensch van den Bisschop dat deze novene in alle kerken en kapellen wordt ge houden en dat minstens in die da gen in ieder huisgezin lederen dag het rozenhoedje gezamenlijk wordt gebeden. Het schrijven eindigt met een op wekking om tevens lid of dona teur te worden van de Katholieke Actie om daardoor dit, bij uitstek apotolische werk, aan de zoo hoognoodige financieele steun te helpen. ALPHEN AAN DEN RIJN R.K.V.V. „Alph. Boys". De R.K Voetbalvereeniging „Alphensche Boys" hield een goed bezochte ledenvergade ring. Na de gebruikelijke openingstoe spraak verwelkode de voorzitter alle aanwezigen en ging over tot de installa tie Voor de a..s competitie worden de Boys in het bezit gesteld va neen twee de voetbaiterrein. Mettertijd zal een der de sportveld worden „geannexeedr". Een nieuw kleedgelegenheid wacht tahns alléén nog maar op de toestemming van de kerkelijke en burgerlijke autoriteiten. De plannen zijn zóó, dat dit gebouw in de zeer nabije toekomst uitgebreid za! kunnen worden voor minstens 6 elf tallen. In de bestuursvacature werd met over- groote meerderheid van stemmen geko- ze nde heer Chr. Nieuwenhuizen, ter wijl de heer M. Krumpelinan in dezelfde vacature werd benoemd tot lid van de elftallencommissie. Er werd een commissie benoemd, be staande uit de heeren F. Bahlmann, P. Borgmeijer, P. Dongelmans, Chr. Nieu wenhuizen en Jac. Winkel om een ge- zelligen vastenavondviering te organi- seeren. De training zal voor alle afdeelingen voortaan plaats vinden op Woensdag dagavond t.w. 6.307.30 uur voor de adsp. van 7.308.30 uur, voor de junio- ren en van 8.3010 uur voor de senio ren. Bij de rondvraag vroeg een lid om een clubbald, hetgee nde aandacht van het bestuur bleek te hebben. Ook de vraag om een insigne. De vraag om voetbalkleeding en -schoenen is ook bij de Boys urgent. De geestelijk adviseur sprak een slotwoord. Afdeeling R.K. Boni >an Handels-, Kanlorr- en Winkelbedienden opgericht. In een korte bijeenkomst werd onder auspiciën van het Ned. Werkliedenver bond opgericht een afdeeling van den R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië". Het voorloopig bestuur is samenge steld uit de heeren A. A. van Berkum, H. Vester, penningmeester, voorzitter, T. G. Varga, secretaris en De heer B. Barendsen gaf namens hut hoofdbestuur uit Utrecht enkele richt lijnen voor den verderen opbouw van een bloeiende afdeeling, waarvoor in AI- piien alleszins plaats en mogelijkheid is. Alphen krijgt zijn derde wethouders zetel. Wordt door de R.K. bezet. In een der vorige bijeenkomsten van den tijdelijken gemeenteraad werd door het college van B. en W. een voorstel aan den raad gedaan om te komen tot de benoeming van een derden wethou- edr. In een eerder doT ons fr-~ 1i- ceerd bericht hebben wij de motieven van B. en W. breedvoerig vernr.U. Op deze benoeming behoefde de raad even wel de goedkeuring van Ged. Staten, een en ander in verband met de_ offi cieel vastgestelde getalsterkte der inwo ners. Thans hebben B. en Wr hierop de goedkeuring van Ged. Staten van Zuid- Holland ontvangen. De twee wethou- derszetels worden thans bezet door de heeren J. Spreij Thzn. (C.H.). die te vens loco-burgemeester is en door den heer W. Brouwer (A.-R.), wethouder der bedrijven. De derde wethoudersze tel zal, volgens de afgelegde verkla ringen, gesteund door de cijfer uit slagen der verkiezingen van de twee ee.rstgenoemden, worden toegewezen aan de R.K. en door den heer C. M. Deerenberg worden bezet, die dan wet houder van openbare werken zal zijn. KATWIJK AAN ZEE Katwijksche Kunstkring. Onder de auspiciën van den Katwijksche Kunst kring gaf de bekende violist Willem Noske een concert, op den vleugel be geleid door zijn moeder, mevr. Leni Noske—Friedlaender. Het concert open de met Op. 24 in F. gr. t. van Beetho ven. de Fruelings-sonate. Opvallend was de zeldzame muzikaliteit, gesteund door een onberispelijke techniek. Jammer, dat de begeleiding in enkele passages iets te luid was. Hierna volgde een buiten gewone weergave va nde viool-solo Partita in d. kl. t. van Joh. Seb.. Bach. Na de pauze volgden drie romantische stukken van Ant. Dvozak en Sonate in I c. kl. t. op. 45 van Edw. Grieg. Ook ir weer een schitterend samenspel van moeder en zoon met als resultaat een su blieme verklanking. Op het langdurig applaus volgde nog als toegift Slavische Dans van Ant. Dvozak. Wij wenschen het bestuur gel Je met dezen geslaagden avond. Wat aan de leden in dit eerste seizoen reeds gebo den werd, was niet gering. Deze mu ziekavond is een hoogtepunt geworden. Jubileumtentoonstelling. Ter gele genheid van het 10-jarig bestaan heeft de Katwijksche vereeniging van konij nen- en pluimveehouders „Ko-Plu-Ko een groote tentoonstelling georganiseerd in de garage v. d. Plas. De tentoonstelling werd door den burgemeester, mr. W. J. Woliringh v. d. Hoop, geopend, die er o.m. op wees, dat het voor de leden in de bezettings jaren buitengewoon moeilijk was hun rasdieren in het leven te houden. Dat ondanks de slechte voederpositie thans reeds weer een tentoonsteling kan worden gehouden pleit voor de volhar ding en het doorzettingsvermogen der leden. Na de officieele opening werd de ten toonstelling bezocht. Er waren ongeveer 300 inzendingen. Het is te begrijpen, dat de konijnen ditmaal het sterkst ver tegenwoordigd waren. Doch ook prachti ge inzendingen van hoenders en duiven waren te bewonderen. Een woord van lof aan het bestuur en de commissie van bijstand voor de keurige organi satie. De heer W. v. Duyn, Wyborgh- straat, behoorde tot de 37 leden der Ned. koopvaardijvloot, welke door H M. de Koningin werden onderscheiden met liet „Kruis van Verdienste". Dit is de tweede mgal, dat de heer v. Duyn een dergelijke huldiging te beurt viel. Door de politie is aangehouden de zwarthandelaar J. A. H. van Haarlem, die langs de huizen ventte met minder waardige potjes wrijfwas, die aan den man werden gebracht voor 4.per stuk. NIEUWKOOP. Stille Omgang. „De Stille Om gang" hield een ledenvergadering, waai- bij' een nieuw bestuur gekozen werd be staande uit de heeren C. van Houten P. Simmerman, A. J, Verhaar, G. C. Pouw en C. J. Hilhorst. Bij acclamatie werd de heer van Houten tot voorzitter benoemd. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de omgang dit- jaar wordt gehouden op 10 en 17 Maart. Voor reisgelegenheid is gezorgd;' de kosten bedragen 2. per persoon. Zij, die willen deelnemen, kunnen zich opgeven tot en met Zon dag na de Hoogmis bij C. van Houten. Vervolgens sprak pastoor Vloothuis enkele woorden tot de vergadering. Hij verheugde zich er over, dat er in Nieuw koop zooveel vurige vereerders zijn van het H. Sacrament van Mirakel, en legde de nadruk op de groote waarde van de H. Eucharistie. Spr. droeg een ge deelte voor uit „Altaergeheimenissen waarin Vondel zoo schoon bezingt de goedheid van God, onder broodsgedaan te en riep allen op om op te trekken naar de Mirakelstad, De voorzitter dankte hierna den pas toor voor zijn mooie toespraak ei sloot op de gebruikelijke wijze de ver gadering. NOORDWIJKERHOUT Uitvoering „St. Jeanne d'Arc". In café „De Zwaan" gaf de Harmoniever- eeniging „St. Jeanne d'Arc" een uit voering voor donateurs en kunstlievende leden. Deze uitvoering werd drie ach tereenvolgende avonden voor een volle zaal gegeven en was een groot succes. De avonden werden geopend door den heer M. v. d. Togt, waarna op verdien stelijke wijze het muzikale gedeelte vóór de pauze volgde. De stilte in de zaal bewees, dat dit gedeelte bij het publiek in den smaak viel. Na de pauze voerde een Haagsclie tooneelgezelsehap op een klucht in drie bedrijven van Jack Bess, „Amor in de mosterd". De opvoering van deze dolle klucht was een groot succes. Alles bij elkaar genomen waren het avonden waarop „St. Jeanne d'Arc" •met voldoening mag terugzien. De har monie Heeft hierdoor getoond dankbaar te zijn voor de medewerking, welke zij in het afgeloopen jaar van de zijde der dorpelingen mocht ondervinden. Vanwege de Noordwijkerhoutsche „Op weg n-aar Berlijn moest ik ook, gedurende korten tijd, in Leipzig eenige zaken afhandelen. Ik werd uitgenoo- digd door een officier van de in Leipzig gestationneerde Belgische troepen-eenheid om met hem 's avonds te dinee- ren in de officersmess. Ik had er wel idee in en besloot er nog maar een dag aan vast te knoopen. We zaten ech ter nog geen paar minuten aan tafel toen ik bemerkte, dat er overal^ in de zaal gefluisterd, gewenkt en geknipoogd werd. Officieren staken de hoofden bij elkaar en keken, naar zij dachten, onbemerkt, telkens naar ons tafeltje. De kellner, die me be- Stalin en Truman werd ver diende, deed dit met buiten gewoon veel beleefdheid en voorkomendheid. De heer lijkste gerechten werden mij voorgezet en ik werd behan deldnou jaof ik Churchill zelf was. Ik moet het bekennen, ik kreeg er pleizier in en ik kreeg de smaak van deze verwisse- lingscomedie te pakken, zij het dan ook, dat ik onvrij willig hier een hoofdrol speelde. Mijn gastheer, kapi- ten Christian, die er on- dertusschen ook vast van overtuigd was geraakt, dat ik de Britsche premier was, die in die dagen in Potsdam voor de conferentie inet wacht, gedroeg zich uiter mate correct en gaf door een verhaal te vertellen over een generaal, die incognito reisde te kennen, dat ik van hem geen onbescheidenheid te verwachten had, die mij een jammerlijk demasqué zou kunnen bezorgen. Het praatje, dat Churchill incognito in Leipzig ver bleef, had zich in minder dan geen tijd door wat er nog over was van de stad, verspreid en al heel spoe dig stond en een geweldige menigte geallieerde solda- fen zoowel als Duitsche bur gers voor het hotel', die dan eens in gejuich uitbarstte en Een Fransch journalist vertelt met veel en zeer begrijpelijke ver ve, hoe liet hem over komen is, dat men hein aanzag voor den Engel- schen premier Clirurchill Wie zijn portret zag. moest ook inderdaad be kennen,, dat hij een prachtige dubbelganger is van den vorlgen En- gelschen minister-presk dent. dan weer riepen, dat Chur chill op het balcon zou ko men. Bij. de koffie presen teerde kapitein Christian mij een groote, dikke, zwarte Brazil-sigaar, waarover mijn Londensche dubbelganger verrukt zóu geweest zijn. Ik kon er echter niet meer on deruit en ik moest en ik zou tot de soldaten en de menig te ee1' speech houden. Men weet wel waar men mee be gint, maar nooit waar men mee eindigt. „Vooruit", zei ik tegen mijzelf, en met de dikke Bra zil tusschen mijn lippen trad ik voor het venster, maakte het V-teeken en riep „Leve de geallieerden". Eij gewel dig gejubel steeg van de straat op, daarna ging ik een beetje gebukt, maar vief en flink naar mijn wagen, reed midden tusschen de juichen de menschen door en gaf mijn stomverbaasde chauffeur order om zoo snel mogelijk weg van Leipzig naar Ber lijn te rijden. Een paar weken later werd ik in Parijs op het bureau van de Amerikansche cen suur geroepen, bij generaal Allen. Toen ik zijn kamer binnenkwam, bekeek hij mij critisch van kop tot teen en zei droogweg: „Dat klopt, je lijkt precies op hem. maar ik ben er niet ingevlogen, ik heb die foto's van jou dan ook onmiddellijk tegen gehouden, al heeft de repor ter van „Star and Stripes" j (het geïllustreerde Ameri- J kaausche legerblad) hemel en i hel bij elkaar gevloekt, dnt J ik ze niet door wilde ge ven". IJsclub was Donderdagmiddag een wed strijd uitgeschreven van hardrijden op de schaats voor ingezetenen. De baan was 165 Meter. Aan den start versche nen 24 deelnemers, le prijs: van Eg- mond 15.2e prijs: J. Verschoor 10.3e prijs: W. Valkema 7.50, 4e prijs: P. v. d. Burg 55e prijs .T. v. Schie 3.—, 6e pT'js: G. van Dam ƒ2.—. Winkelsluiting. Ingevolge besluit van B. en W. dezer gemeen'e is de winkelsluitingsverordening ook van toe passing op winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak kruidenierswaren ten ver koop in voorraad worden gehouden. Deze winkels moeten vanaf heden op Donderdag na 1 uur des namiddags ge sloten zijn. Op overtreding dezer verordening zal door de politie streng worden gelet. LEIDSCHENDAM Roode Kruis. De trekking van de loterij georganiseerd door de afdeeling van het Roode Kruis, ten bate van Hulp aan Indië zal in het openbaar plaats hebben op Donderdag 31 Januari a.s. om 14 uur in het Raadhuis. Huisvestingscomité. De zitting van het huisvestingscomité zal niet plaats hebben op Donderdag 7 doch op Vrijdag 8 Februari a.s. De Hanze. De middenstandsver- eeniging „De Hanze" houdt een alge meene vergadering op Woensdag 30 Ja nuari a.s. Als spreker zal optreden bur gemeester H. A. C. Banning. ROELOFARENDSVEEN Gemeenteraad. Onder voorzitter schap van burgemeester J. W. Peek kwam de Raad bijeen. Bij zijn overzicht betreffende de toekomst constateerde spr. dat alles nog niet in normale banen is geleid en dat gewacht wordt op hei herstel van het bestuursapparaat. Er is achterstand bij de openbare werken, ter wijl de materiaalpositie zorgelijk is. Ur gent zijn: de woningvoorziening, de uit breiding van het -tuinbouwareaal, de uit voering van de dempingswerken tc Roelofarendsveen en het herstel van hei wegennet in de gemeente. Bij de aan bieding der gemeentebegrooting herin i.ede spr. er aan. dat met deze ge noemde gemeentebelangen rekening in gehouden, maar dat de uitvoering zeer zal afhangen van de verbetering der mate.riaal positie gedurende dit jaar. In* de commissie voor onderzoek der begrooting en rekening werden geku- zen de heeren Jac. de Jong Gzh., dr. N. v. d. Bijl en Joh. J. v. d. Meer. De pensioensgrondslag werd onveranderu vastgesteld. De coramisie tot weriiy van het cshoolverzuim werd uitgebreid met de hoofden der school van Rijp- wetering en Oud-Ade. Bij dc bespreking der ingekomen stuk ken hadden levendige discussies plaats betreffende de electriciteitsvoorzieniiu te Rijpwetering en betreffende de bij drage tot oprichting van een sanatorium te Noordwijk. Ook de loonregeling der gemeente-arbeiders werd naar voren ge bracht. Bij de rondvraag- kwam ter sprake o.a. de zeer slechte toestand der brug te N. Wetering, de situatie in het Zuid- einde van Roelofarendsveen, de jeugd herberg te K^ag, het euvel der gladde wegen en het honoreeren bij brand. Tuinbouwvoorlichtlngsdienst. O i Woensdag 30 Jan. des morgens om H1 uur is er in de St. Pancratiuszaal ee ontwikkelingsdag voor de tuinders, voor welke samenkomst een groote belang stelling wordt verwacht wegens de ac- tueele onderwerpen, die zullen bespro ken worden. Op deze dag n.l. wordt een aanvang gemaakt niet een verhandeliu over de potplantencultuur. Verder komt de bedrijfshuishouding ter sprake en wat de tuinder weten moet van de voeding der planten. WOUBRUGGE De moeilijkheren in de kolenvoor- ziening zijn oorzaak, dat de kantoren der gemeente op Zaterdagochtend ge sloten moeten worden. Alleen ten behoeve van dringende za ken van den burgerlijken stand kan men zich vervoegen bij den secretaris of den gemeente-ontvanger. bijzonder gerechtshof. Student-verrader. De student W. C C. Brunings uit Leiden had in 1943 bij de W.A. te Utrecht schriftelijk mede gedeeld, dat dien avond een bijeen komst zou plaats vinden van niet-tee- kenaars der loyaliteitsverklaring. Met gevolg van deze aangifte is geweest, dat de student Eysink werd gearresteerd en in Duitschland overleed. Voor zijn verraad stond Brunings thans terecht; hij zeide te hebben willen waarschuwen. Men had hem niet vertrouwd, waarom hij buiten den -kring was gezet van de studenten. Hij had ook geteekend. D<- adv.-fiscaal, mr. Braun. vorderde zes maanden gevangenisstraf. oliebollenbakker betrapt. Een Amsterdammer kreeg voor het bakken van oliebollen voor het „Enter tainment Committee for the Nether lands" de beschikking over zeer groote toewijzingen, o.a. 1000 liter olie, 200 kg. suiker e:i 3.0u0 kg. importbloem per maand.- Hij achtte dit blijkbaar niet ge noeg en hield er tevens een clandestie- nen handel in eieren op na. Toen con troleurs van den C.C.D. tot huiszoeking wilden overgaan, verliet een persoon het pand, die in het bezit was van vijf- tegen zeer hoogen prijs gekociite eieren. Bij controle in de woning werd een kist gevonden, inhoudende 246 vcrschc kippeneieren. De eigenaar verklaarde deze van een onbekende gekocht te heb ben. Alle eieren werden in beslag ge nomen.

De Burcht | 1946 | | pagina 3