r Nieuws uit de Omgeving RADIO OP h.OK l E GULF r- De directeur van de Transatlan tische iuaatscnappii heeft aangekondigd, oat ae gercgelue oienst New or*l'a- IljS aan net e.nd van den herfst met tie Jle de i ranee en de „Degrasse zou vorden hervat. lerWijl men in Buenos-Aires in af wachting was van nieuws omtrent het eind van de driedaagsche sluiting oer •fabrieken, ontplofte een bora voor den ingang van de effectenbeurs. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. het eerste Amerikaansche leger is van plan een gedenkteeken ter etre van 13.000 gesneuvelde Amerikaanscht .soldaten in de Belgische gemeente Henri Chapelle op te richten. In het voorjaar zal waarschijnlijk met den bouw van het naar verwachting indrukwekkerSe mo nument begonnen worden. Ten behoeve van de Amerikaan sche bezettingstroepen in Europa zal het [hoofdkwartier van de Amerikaansche itwaalfde vloot te Londen gevestigd blij ven. De besprekingen tusschen Murray Ivan de Cio en hairless van de U.S. Sieelcorp, over de Amerikaansche staal- stakingen zijn hervat. Indien zij geer. oplossing vinden zal Pres. Truman zelf een voorstel doen. De 263000 arceiders uit de vleesch- verwerkende bedrijven hebben hun Iconeischcn van 25 op 15 cent verhoo ging per uur gebracht. Indien de arbeiders der Amerikaan sche staalfabrieken gaan staken zullen twee millioen, dat is eenzevende van de georganiseerde arbeiders het werk heb ben neergelegd. In de Amerikaansche bezettings- zone in Dmtschiand zijn thans 21 van de j 42 groote fabrieken der I.G. Farben ver- I nletigd of aangegeven voor herstelbeta- j lingen. Alle directeuren, die in de Ame- rikaansche zone werden aangetroffen, werden gearresteerd en 100 employés, die „Nazi-connecties" hadden werden ontslagen. De Ver. Staten zullen den com mandanten van de resp. Amerikaansche bezettingszones in Duitschland, Oosten rijk, Japan en Korea een plan voorleg gen ter verstrekking van grondstoffen voor de hervatting van de burgerlijke industrie, speciaal de textiel-industrie in die zones. Het hoofd van de Japansche ma- rionettenregcering in Birma, dr. Ba Maw die sedert de capitulatie voort vluchtig was, heeft zich op MacArthurs hoofdkwartier gemeld. De uitzetting van Duitschers uit Tsjecho-Slowakije zal weer hervat wor den In het begin zullen dagelijks 5.000 Duitschers het land verlaten. Hetgeen naderhand tot 12.000 verhoogd zal wor den NIEUWE RANTSOENBONNEN. Het C.D.K. deelt mede, dat binnen kort nieuwe rantsoenbonnen voor voe- dings- en genotmiddelen in gebruik ru.- len worden genomen. De thans in omloop zijne rantsoen- bonnen voor voedings- en genotmidde len blijven geldig tot 17 Februari. De wisstlbonnen blijven ook na 16 Februari geldig. Eveneens blijven geldig de bonnen der rantsoenkaartjes voor bijzonderen arbeid en voor a.s. en jonge moeders (het ar- tikelnu» mer op deze bonnen wordt voor afgegaan door de letter N). K°cSi't-''aken HAAGSCTïE POLITIERECHTER. Ook een truc.... Mr. J. v. d. Plas, de raadsman van mej M. de U., uit Leiden, moest wij zen op bijzonder moeilijke levensom standigheden van zijn cliënte, die daar door verleid was tot verkeerde hande lingen, waarvan ook G. R. had geprofi teerd. De juffrouw had n.l. kans gezien viermaal doktoren en distributied:ensl te bedriegen, en daardoor in het bezit te komen van extra-distributiebeschei den voor a.s. moeders, welk bedrog haar en den man nu in de verdachten- bank bracht. Zes maanden gevangenisstraf voor de vrouw en zes maanden werkinrichting voor den man vroeg de Officier. Na de pleidooien werd I.et vonnis vier maan den gevangemsstraf. waarvan een ma*>ni voorwaardelijk voor de vrouw en drie maanden gevangenisstraf voor den man. De proef. De winkelier H. v. d. W. te Leiden, had een proef willen nemen met een pro ces. in hoeverre hij nu eigenlijk straf baar was door te vroeg tabaksbonnen in te nemen. Andere winkeliers, die liet wel deden, kwamen in een heel wat gunstiger positie, door grooter omzet, en zoo had hij tevoren den C.C.D. ge waarschuwd, alat ook hij een overtreding zou begaan. Waar echter nu een an dere basis voor de toewijzingen is ge vonden. had het feit niet zooveel be'ee- kenis meer. en vorderde de Officier A 15 boete of 10 dagen hechtenis, waartoe de rechter veroordeelde. De reputatie. C. v. d. W. te Oud-Adc zou daar de reputatie hebben clandestien te slach ten maar dat bestreed verdachte. En toch stoijd hij terecht wegens verkoo- pen van vleesch zonder bon, en een Haagsche dame, die regelmatig klant scheen te ziin van het zwarte geJoe, kwam vertellen, dat ze inderdaad bon loos vleesch kreeg. „Komt uit", betoog de verdachte, „het is vrijbank-vleesch" en hij toonde papieren, dat de zaak in orde zou zijn. De Officier noch politie rechter konden dat zoomaar gelooven en daarom werd besloten alsnog getui- 1 gen over deze affaire te hooreo. CONCURRENTIE IN „ZONEN DES HEMELS". Een vijftigjarige koopman in kruiden en brandhout, Liromitsji kamazawa ge naamd, maakt aanspraak op den keizers troon van Japan. Hij heeft een ver zoekschrift tot Gen. MacArthur gericht „om de ware dynastie op den troon terug te brengen en het historische on recht uit te wisschen". De nieuwe pre tendent weet zijn verbazingwekkende aanspraak te ondersteunen met een aan tal historische documenten, die moeten bewijzen, dat de voorouders van keizer Hirohito 554 jaar geleden door intrige en moord den troon, die in het bezit was van zijn familie, overweldigden. Verder verwijst hij naar documenten en andere gegevens, die zich in het par ticulier bezit van den keizer en van de familie van wijlen prins Konoye zou den bevinden. Hoe fantastisch het ge val ook moge klinken, het wordt nog versterkt door het feit, dat reeds ge durende eeuwen vele leden van Hiromi- chi's familie zijn vermoord bij hun po ging hun rechten op den troon te ver zekeren. Zijn vader stond onder voort durend toezicht van de politie en hij zelf wordt volgens het bericht meedoo- genloos achtervolgd door de Japansche Gestapo. REIZEN NAAR HET BUITENLAND. Naar aanleiding van de berichten be treffende de vereenvoudiging van de vereischten voor het maken van reizen naar het buitenland, vernemen wij van gezaghebende zijde, dat voor het ver krijgen van deviezen nog altijd een „orde de mission" noodzakelijk is en dat de consulaten alleen in bijzondere gevallen overgaan tot het afgeven van visa. OEGSTGEEST. Kanaalbrug opengesteld. Donderdagmiddag is de kanaalbrug zonder veel „plichtplegingen" voor het verkeer opengesteld. Het was een aardig gezicht toen de eerste tram over de nieuwe brug reed. Deze trambrug moet eveneens dienst doen als voetbrug. LUCHTPOSTNIEUWS. Met ingang van Maandag 21 Jan. a.s. zal de K.L.M op werkdagen een «lucht- dienst AmsterdamZurich gaan onder houden; brieven en briefkaarten kunnen zonder luchtrecht met dezen dienst wor den verzonden, indien zij bestemd zijn voor Albanië, Bulgarije, Hongarije, Ita lië, Roemenië, Zuid-Slavië en Zwitser land Voor alle overige stukken voor dcez bestemmingen is een luchtrecht verschuldigd van 5 cent per 20 gram. Verder zijn er twee speciale K.L.M. - vluchten. ti e luc.upos correspondentie zullen vervoeren. En wel een op Maan dag 21 Jan a.s. naar Lissabon. Zon der betaling van extra luchtrecht kun nen hiermede naar Portugal brieven en briefkaarten worden verzonden, terwijl voor overige stukken wel luchtrecht moet worden betaald. Verder zal deze dienst correspondentie meenemen voor Argentinië, Bolivia, Brazilië, Chili Paraguay en Uruguay. Voor deze be stemmingen is het normale luchtrecht ver? :huldigd. De tweede extra-vlucht ir die van Amsterdam naar Praag op Dins dag 22 Januari a.s., waarmede brieveu en briefkaarten kunnnen worden ver zonden naar Tsjecho-Slowakije, zonder dat hiervoor luchtrecht behoeft te wo. den betaald. Xe.ltanve.nt man een toneehpzte/i Men had hem als too- neelspeler allang vergeten, toen hij, 78 jaar oud, in bittere armoeda stierf. In zijn zakken vond men 11 dollar en in het heel kleine kamertje, dat hij bewoon de nóg 8 centen. De vereeniging tot hulp aan onbemiddelde kun stenaars zorgde voor een passende begrafenis. Maar.nu blijkt deze vergeten tooneelspeler Conrad Cantzen bij tes tament 100.800 dollar te hebben vermaakt aan een naar hem genoemde „Schoe nenstichting". Men dacht eerst aan een misplaatste grap, maar de 100.000 dollar bleken inder daad tesamen op 18 ver schillende banken aanwe zig. en er was bovendien nog een safe vol effecten. En dat alles was vermaakt aan een „Schoenen-stich ting". In een bijgevoegde brief, vastgehecht aan het testa ment. schreef Conrad Cant zen: „Wie ooit met kapotte schoenen heeft rondgeloo- pen, weet wat een misera bel gevoel dat geeft. Ik heb nooit goed kunnen spelen want ik was altijd bang, dat de souffleur de gaten in mijn zolen zou zien, schrikken en de tekst kwijtraken. Daarom roep ik een stichting in het le ven. die de tooneelspelers aan heele schoenen zal helpen!" Dit gebeurde te New- York. ALPHEN AAN DEN RIJN. Tentoonstelling kunst In Rijnland. Zaterdagmiddag zal in de toonzaal Cou- vée te Alphen aan den Rijn de tentoon stelling „Kunst in Rijnland" worden ge opend, welke expositie voorts zal zijn te bezoeken van 21 tot en met 26 Januari 1946. Het zijn uitsluitend schilderijen, aquarellen, teekeningen, litho's, beeld houwwerken en pottenbakkerswerk ut werkende leden der kunstgemeenschio „Rijnkring" onder wie nagenoeg alle Leidsche kunstschilders. TER AAR. Kinderen van ons volk. Onder groote belangstelling heeft het Genoot schap vau de Aarts-broederschap van de H. Familie, het feit herdacht, dat voor honderd jaren geleden dit genoot schap werd opgericht door den Belg Henri Belletable. Na de kerkelijke viering werd des avonds in het Parochiehuis een feest avond aangeboden aan de leden. Toen om half acht de bijeenkomst werd ge opend door den directeur, den wcleerw. heer N. Bijl, bleek de zaal eivol tg zijn en als een hartelijk welkom is toege roepen, wordt terstond het scherm ge trokken en kunnen wij de opvoer.ng aanschouwen van „Kinderen van ons Volk'\ spel van het land in vijf be drijven. van Antoon Coolen. Een beschrijving van het stuk te ge ven. lijkt ons overbodig, daar dit reeds eerder is geschied en wij willen er dan ook mee volstaan, te zeggen. dat hei een mooi stuk is, waarin veel lief en leed van ons eigen volk verteld wordt. Het was voor „de oude garde'' geen gemakkelijke opgaaf. Dames en heeren die in geen jaren meer op de planken hebben gestaan, vertolkten dit stuk op een wijze, boven alle lof ver heven. De rolkennis zeer goed en hét spel „af". Op ieder bedrijf volgde een snontaan applaus, hetgeen 'n duidelijk bewijs was. hoe hoog het ge') o dene gewaardeerd werd.- Alleen is het nog jammer, dat het publiek somtijds zoo dwaas rea geert met bepaalde scènes. Aan het slot bracht kapelaan Bijl den spelers hartelijk "dank, inzonder den regisseur, den heer C. Volgering, die naast zijn groote rol ook de regie had van dit stuk. Ontwlkkellngsdag. Groot was de be- I langstelling voor de jaarlijkschc ont wikkelingsdag van den Kijkstuinbouw- voorlichtingsdienst. welke werd gehou- en in het café Verhoef. Het deed den voorzitter van de Centrale, den heer C. W. v. d. Hoorn Azn., goed, zooveel tuinders aanwezig te zien. Een duide lijk bewijs mag dit zijp, aldus spr.. dat gij begrijpt en zult weten te waardee- ren van welke groote waarde een der gelijke ontwikkelingsdag is, alwaar uw vakbelangen zoo uitvoerig mogelijk wor den behandeld. Als eerste spreker kwam naar vo ren. de plaatsvervangend tuinbouwcon- sulent, ir. Eversdijk, die op een be vattelijke wijze de fruitteelt behandelde, voor eigen gebruik. De economische ontwikkeling van het bedrijf was voor rekening van den heer M. Machielse en als laatste spreker de heer A. J. Ver- kley, die liet uitkomen hetgeen iedere tuinder moet weten van het plantenle ven. in verband met een betere be drijfsvoering. De heer Augustijn kwam nog inet een toegift, n.l. de bestrijding van den coloradokever. Actueele onderwerpen, welke stuk voor stuk een aandachtig gehoor had den. en waarop telkens een aangename, zakelijke gedachtenwisseling volgde. Met het oog op de onzekere toekomst van den tuinbouw werd sterk bena drukt. dat alle tuinders zich moeten organisceren in hun eigen organisaties, want met bundelen der gezamenlijke krachten, kan de tuinbouw zich de plaats veroveren, waarop hij recht heeft. Aan het slot van deze geslaagde dag deelde de voorzitter mede, dat volgen de week Woensdag de heer Visser de pachtvraagstukken zal behandelen. KATWIJK. Noodlanding. Een Dnkota-passa- giersvliegtuig, dat op het vliegveld bij Katwijk was opgestegen met 22 passa giers voor Croydon moest door motor storing een noodlanding maken juist buiten de Uitwatering. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden er met enkele schrammen en den schrik af. De motoren werden bij de landing afge- dekerk. Personalia. Tot adjunctcomnves ter secretarie is benoemd de heer V. E. Stok'iuizeu. ambt. ter secretarie te Kou- ekerk. LE1DSCHENDAM. Propagan-a-vergaëering R.K. Volks park. Woensdagavond hield de R.K. Volkspartij een propaganda-vergadering onder leiding vin dr. b. P. Perquin, die na het georui tei.jke welkomstwoord tot de aanwezigen net woord gaf aan den spreker, dr. Jos. de Boer, uit Den ïlaag. Deze ook hier bekende redenaar gaf een beeld over de taak der katholieken in het staatkundig leven van dezen tijd. Spr begon met er op te wijzen,- dat er zelden een tijd geweest zal zijn, waarin de verkiezingen onder zulke moeilijke omstandigheden tegemoet gegaan wor den. Er is in den Rjp der jaren veel veranderd op politie* terrein. Eer^t hebben de katholieken samengedaan met i de liberalen, daarna met de christelij- j ken Schaepman en dr. Kuiper zijn daar- door tot elkaar gekomen, waarvan de gelijkstelling van onderwijs is verkre gen. Door verschillende oorzaken be gonnen de christelijken toen beangst te worden voor de verroomsching van. Ne derland. waardoor een geleidelijke dis- tansieering met de christelijken geko men is. Vervolgens kwam er toenadering tus schen katholieken en socialisten. Meer en meer stelden de socialisten zich op het standpunt van een soort christen dom b.v. de christen-socialisten doch daar hun begrippen omtrent zedelijkheid niei geheel dezelfde zijn als bij ons valt het afstand doen van samengaan met onze christelijke bondgenooten nog steeds zwaar Nu is er van de zijde van de Neder- landsche Volksbeweging getracht de po litieke partijen samen te bundelen. Hoe wel wij het program van actie voor vele punten kunnen onderschrijven zijn wij toch zelfstandig gebleven doch de S.D.A.P. heeft zich met de Volkshewe- ging omgevormd tot de Partij van den Arbeid, die thans als een programma- punt heeft aangenomen, dat ook de ker- ken zoo noodig hun stem op politiek terrein mogen laten hooren. Wie zou 20 jaar geleden aan een dergelijke vooruit- gang op politiek terrein hebben kunnen denken. Met onze Kath. Volkspartij, waarvan ook niet-katholieken lid kun nen zijn, gaan wij met vertrouwen de verkizingen tegemoet en de kiezers zul len er voor moeten zorgen, dat bij de verdeeling van de ministerportefeuil les met de katholieken rekening gehou den zal worden. Daarom spoorde dr. de Boer alle katholieken aan ondanks de opheffing van de stemplicht niet van de stembus weg te blijven daar anders de uitslag van de verkiezing voor onze partij een debacle zal worden. Na de pauze beantwoordde dr. de Boer tot genoegen van de vergadering eenlge vragen, waarna de voorzitter hem voor zijn welsprekende re'e de dank der aanwezigen overbracht Blijkens mededeel'ng van dr. Perquin telt de Volkspartij hier ter plaatse reeds 800 leden, welk aantal z.i. nog belang rijk zal stijgen. Tot slot van deze geslaagde bijeen komst zong de vergadering het eerste couplet van h^t Wilhelmus en het eerste couplet van Schaepman's lied „Aan U, o Koning der Eeuwen". LISSE. Uitvoering „Trou moet blijeken". Maandagavond gaf de Harmonie „Trou moet Blijeken" haar jaarlijksche uitvoe- j ring in de zaal van „De Vereeniging". De voorzitter sprak bij den aanvang een woord van welkom tot de aanwe- zigen, in het bijzonder heette hij wel kom den beschermheer der vereeniging J burg. jhr. mr. F. v. Rijckevorsel en den inspecteur van politie, den heer Hendriks. Burgemeester van Rijckevorsel zeide, dal het hem een groot genoegen was om dezen avond te mogen bijwonen nu I het eerste concert na de bevrijding ge- j geven werd. „Trou moet Blijeken" is gc- j bleken in de oorlogsjaren, toen gewei- gerd werd om zich aan te sluiten bij de Cultuurkamer. „Trou moet Blijeken was direct paraat toen de bevrijding daar was en zij -luisterde onze feesten op met haar vroolijke toonen. Wij kunnen u niet missen! Late nwii albn trouw blijven aan „Trou moet Blijeken"! Het programma werd na vlot afge werkt. Ten uitvoer werden gebracht de volgende nummers: Erica, marsch, Alb. Kapperd. Romanesque, ouverture. Frits Jakma: Pastorale, fantasie, G. Boediin; Strausherinneringen, Alb. Meijns; Lande lijke Bruiloftsstoet, Frits Jakma; Sen- rillanette, fantasie, F. Andrieu; Koning Voetbal, marsch, W. Schotemeijer. Fi nale. De luunmers werden met éhn en veel gevoel gespeeld. Een woord van lof voor dezen avond van muzikaal ge not. NIEUWVEEN. R.K. Staatspartij herrijst. R K Staatspartij af. Nieuwveen kwam onder presidium van den heer H. S. Ran in een vergadering bijeen in café Veenboer. Alhoewel te voren vanaf de kansel hiervan bekendheid was gegeven, was de opkomst even droevig zooals wij dat bijna bij alle vereer.igingsbüccnkomstcn gewend zijn. Het is toch wel diep te betreuren. Jat de Katholieken zoo weinig overtuigd zijn van onzen taak in dezen tijd. Het was dan ook voor pastoor Schrot len aanleiding aan de aanwezigen voor te stellen om de olficieele vergadering uit te stellen tot a.s. Maandag 21 Jan.. zoodat tusschentijds een krachtdadige propaganda gevoerd kan worden om le den aan te werven en dez'e voor de vergadering op te roepen. Ter vergadering waren voldoende pro pagandisten aanwezig, welke zich h cr- voor besclrkbaar wilden ste'len. Ten slotte werd nog medegedeeld, dat can- didaten voor de bestuursverkiezing tot een half uur voor den aanvang der ver- gadering bij het bestuur kunnen worden ingediend. R.K. kiezers en aspirant-kiezers van i Nieuwveen begrijpt uw tijd en komt al len op voor uw beginsel. Juist nu moet de grondslag gelegd worden voor een nieuwe en betere maatschappij. Juist nu moeten wij één groot bloc vormen om ons beginsel uit te dragen. Werkt mede aan herrijzenis van land en volk. NOORDWIJKERHOUT. Onze plaatsgenoot, de heer G. C. Wesseling, die op 1 Jan. met pensioen is gegaan, herdenkt a.s. Zaterdag den dag, dat hij vóór 40 jaar in dienst der P. T.T trad. Zaterdag a.s. is in hotel De Geest gelegenheid den jubilaris geluk te wenschen van 56 uur. Revue „Noorëwijkerhout Vooruit". In de groote zaal van het café van den heer Brama. werd gedurënde twee avonden voor een stampvolle zaal op gevoerd de revue „Noordwijkerhout Vooruit". De opvoering is voor de too- neelvereeniging O.B.K. een groot succes geworden. Na een openingslied volgde een goed uitgesproken proloog en twee scènes „Knik en Knak als straatzan gers" en „Het Dienstbodenprobleem" Hierna volgde een tooneeltje „De gaar keuken". In dit tooneeltje werd het pu bliek vergast op een kijkje in de gaar keuken van de Sint Bavo Stichting in den afgeloopen winter. ..Zij, die vielen" was een scène waarin op piëteitsvolle wijze de sboMoffers van den oorlog herdacht werden. Na de pauze kregen we 6 nummers te zien. waarvan ..Wienerwals" en „De paardenta^ie". de clou waren. O.B.K. kan met voldoening op beide avonden terug zien. Nederland b°Ipt Indië. Maandag a.s. 21 Januari zullen eenige heeren van het comi'é Noordwijkerhout der Stichting „Nederland helpt Indië met lijsten bij de ingezetenen aankloppen om een bij drage voor de stichting We vertrou wen er op. dat iede- waar gevraagd wordt zijn pFcht zal begrijpen en met gulle hand zal geven voor onze landge- nooten die berooid uit Indië in het va derland terugkomen. OUDEWETERING. Sport. In hotel „Meerzicht" hield de voetbalvereeniging „Weteringsche Boys" deze week een algemcene leden vergadering. De Heer Jac. Bontje be groette de talrijke aanwezigen, waar na de agenda op vlotte en zakelijke wij ze werden afgehandeld. Hierbij bleek, dat deze jonge vereeniging met veel enthousiasme de sport beoefende. De resultaten in de competitie zijn hoop gevend en de l^'en bezoeken in groet aantal de wekelijkscbe in-door-training. Het financieel beheer wordt voorzich tig gevoegd. D"»nk zij een groot aantal z.g.n. stille Jeden kan de vereeniging draaien, maar het aantal stille leden moet nog worden uitgebreid te Oude- wetering en vooral te N -wetering. Want op het veld moet nog een kleedplaats komen. Dit is een eerste eisch en geen luxe. Verder beeft de vereen'glng be sloten tot athlet'ek. zoodat de sport liefhebbers van Nieuwe- en Oudewete ring zich tot allround-sportmen kunnen ontwikkelen. Uitslag van Zondag. Het eerste elftal sneelde Zondag tegen AHhen. Ondanks het feit. dat gedurende de eerste helft met 10 nv>n msne^ld moest worden, be haalden de Wet. Bovs een kleine 21 overwinning na harde strijd. ROELO*7 ARENDSVEEN. Propaganda-club.. De heer Ma- chielsen kwam vorige week op het po dium om in een belangrijke redevoe ring de Katholieke beginselen uiteen te zetten, die in het Staatsbestuur geëer biedigd moeten worden. Vervolgens hield spr. een toelichting op het urgentie program, waarmee de tot Kath. Volks partij omgedoopte R.K. Staatspartij straks voor het voetlicht zal treden. De heer Machielsen vond bij de pro pagandisten een aandachtig gehoor en het is slechts te hopen, dat hij in staat gesteld zal worden om zijn leerzame en opwekkende redevoering voor het groote publiek" te herhalen. Vrijdagavond. HILVERSUM i. 301 M. 6.Juan Petro en zijn orkest. 6.30 De schoolmeester presen teert. 7.Nieuws. 7.15 Reportage. 7.30 Het Concertgebouw-trio. 8.Buitenl. weekovcrzocht. 8.15 Vaudeville-orkest 9.Op de brug. 9.15 Vioolmuziek. 9.25 We.-*;en van William Wal- ten. 10.15 Nensch en Maatschappij. 10.30 Om het haardvuur. 11.Nieuws. 11.15 Avondwijding. HILVERSUM I!. 415 M. 6.Nieuws. 6.30 Jan Corduwener. 6.50 Voor je slapen gaat. 7.AnirHermes en Felix de Nobel. 7.30 Voor de Nedcrl Strijdkr. 8.Omroeporkest. 9.— Op de brug. 9.15 Pianomuziek. 9.30 Orgelconcert door George Stam 9.45 Avondwijding. 10.— Nieuws. 10.20 Orgelspel door Bernard Drukker.

De Burcht | 1946 | | pagina 3