STAATSLOTEN WASSCHERIJ SPRONK naaisters Betonwerker MEDEDEELING omgeving stadsnieuws itroo aangeboden antoorbediende. Het dienstmeisje Stoomwasscherij Fa. v. d. Loo, Haarl.wey 32 Je Arend" (P. C. de Goede) Heerensingel 27g 1 Nederlandsche Beheersinstituut BAGGER-EN SPITWERK KONIJNENVELLEN U kunt kiezen MEISJE J. A. SMIT I KENNISGEVING WASSCHlRIJ en kantoor gesloten zijn open houden voor overleg met ande ren, zoeken naar wat vereent in stede van wat verdeelt, kan men ons geen enkel juist verwijt maken. Wij onttrek ken ons niet aan onze verantwoordelijk heid, jagen geen partijpolitiek in den slechten zin van het woord na en geven ons geheel aan de Staatstaak, waarvoor wij ook in het verleden de verantwoor delijkheid die wij konden dragen hebben aanvaard. Er is geen enkele reden om ons zelf op te lossen en ons zelf te laten ver dwijnen ten behoeve van een Socialisti sche Volkspartij, die haar deugdelijk heid en duurzaamheid nog moet bewij zen en in oorsprong en grondslag zoo ver van ons afstaat, dat wij elkaar niet zouden verstaan, zeker niet in al die zaken die voornamer zijn dan ons dage- lijkscb brood. Om der wille van de sa menwerking verwatere men de politiek niet. Daarmede is het land geenszins ge diend. Om verwijten te ontgaan poge men niet op twee gedachten te hin ken. alphen aan den rijn.* Nieuwe corpschef bij de politie. Met ingang van 1 Jan. 1946 is de heer J. Grootenhuis, thans adjudant van de Marechaussee te 's-Gravenhage, be noemd tot corpscommandant alhier en vanaf dien datum azl onze gemeente res sorteeren onder de Rijkspolitie. katwijk. Op verzoek van den burgemeester Is een comité gevormd, waarvan voor zitter is de burgemeester, secr. de heer Heins, met als doel materieele en financieele steun ten bate van getrof fen gebieden in Ned. ndië, genaamd „Nederland helpt Indië". Binnenkort zal de Luchtbescher mingsdienst officieel in deze gemeente worden opgeheven. Voetbal. De wedstrijd tusschen K.R. V.U.V.S. eindigde met een overwin ning voor U.V.S. van 0—10. Van de „Atlantic Wall" is al meer dan 200 m. in de diepte verdwenen. Het werk wordt haastig voortgezet. Het vol gend badseizoen is er hiervan niets meer te zien. leidschendam; Flets weg. Hoe gauw de fietsen dieven te werk gaan heeft de bode van den distributiedienst, de heer J. van E., jndervonden. Hij had zijn fiets slechts icn klein oogenblik neergezet voor een land aan de Kniplaan en moest zijn weg londer fiets voortzetten. Sluizen gesloten. Op de beide (erstdagen zijn de Sluizen in de Vliet fesloten van Dinsdagmorgen 8 uur tot !n met 24 uur Woensdagavond. NIEUWVEEN. Kostelooze inenting tegen dlphtherie. - Zeer binnenkort zal de gelegenheid orden opengesteld zich kosteloos te iten inenten tegen diphtherie ook her- nenting heef. dan plaats. Opgemerkt wordt dat hiervoor geen eeftijdsgrens wordt aangehouden, zoo- at ieder zich kan laten inenten. N.V.H.H.A.R.K. Burgemeester J. Bakhuizen is om technische rede- -Trier van het olaatsclijk I.A.R.K.-comité afgetreden. In drens ilaats is benoemd den weleerw. neer s. J. H. C. Kater. Het comité ging it van het standpunt, dat het voor het egelen der zaken wenschelijk geacht loet worden, dat een inwoner met de iiding belast is. NOORDEN. Tot onderwijerzes aan de R.K. chool alhier is benoemd mej. G. D. amboo, uit Lisse. NOORDWIJKERHOUT. Bloembollencultuur. De afdeefing Noordwijkerhout van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur hield een drukbezochte vergadering. De voorzitter, de heer E. Oostdam, open de deze bijeenkomst en herinnerde de leden er aan, dat dit de laatste verga dering was, welke hij zou leiden. Na de notulen kwam aan de orde verkie zing van een bestuur. De vergadering besloot eerst het aantal bestuursleden uit te breiden van 5 op 7. Bij acclama tie werden tot bestuursleden herkozen de heeren L. Bouwmeester en M. C. J. Braun. Tot nieuwe leden van het be stuur werden gekozen P. S. v. Leeu wen, C. Hogervorst, J. v. d_. Slot Azn., J. P. v. d. Ploeg en J. v. Diemen en tot voorzitter de heer P. S. van Leeu wen. De voorzitter dankte in gloed volle bewoordingen den aftredende se cretaris, den heer M. v. Noort, die 49 jaar secretaris van de vereeniging is geweest en veel voor de afdeeling heeft gedaan. De vergadering besloot tot eerelid te benoemen de aftredende be stuursleden E. Oostdam, L. M. van Noort en W. J. Guldemond. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Installatie burgemeester G. J. v. d. Hoeven. Dinsdagmiddag heerschte er in onze gemeente een gezellige drukte. Immers op dien dag werd de nieuwe burgemeester geinstalleerd. Uit vele woningen wapperde de vaderlandsche driekleur. Het college van B. enW. met den heer Aten. waarn. secr. haalden den nieuwen functionaris per auto af van de grens der gemeente aan den Veurscheweg. Vandaaruit werd gereden naar den Gouden Leeuw, waar opge steld stond de landel 'ke rijvereeniging „Koningin Emma" en de beide plaatse lijke muziekvereenigingen, de „St. Lau rens Harmonie" en „Benvenuto". van waar men vertrok naar het Raadhuis. In de raadszaal waren reeds aanwezig de ledenvan den gemeenteraad, fami lieleden van den nieuden functionaris en verschillende burgemeesters uit den omtrek. Voorts nog vele genoo- digden en belangstellenden. Nadat de burgemeester zijn zetel had ingenomen nam waarn. burgemeester O. I. R. Ni- veen het woord tot het uitspreken van de installatierede. Hierin schetste spr. de toestand van de gemeente en gaf den burgemeester de verzekering te kunnen rekenen op de medewerking van wethouders, raadsleden en van al le ambtenaren. Daarna hing spr. de ambtsketen om de schouders van den geïnstalleerde, waarna burgemeester v. d. Hoeven de leiding der vergadering op zich nam. De heer J. Aten dankte den waarn. burgemeesterf den heer O. I. R. Ni- veen en wethouder J. A. Mens voor de aangename wijze van samenwerking en de prettige verstandhouding geduren de den tijd van de burgemeesters-vaca ture. waarna nog verschillende sprekers het woord voerden en den burgemees ter hun gelukwenschen aanboden. HOOGMADE. Kath. Jongeren beweging. De Ned. Kath. Jongerenbeweging, afd. Hoogma- de heeft haar eerste tooneeluitvoering gegeven. Zeer zeker mag deze avond een volledig succes genoemd worden. Niettegenstaande het vele jaren achter wege blijven der tooneeluitvoeringen, waren de capaciteiten der spelers toch niet tot het minimum gedaald. Maar wij zijn er van verzekerd, dat door ont wikkeling onzer jongemannen in de vereeniging en door het verkrijgen der routine in het spel zij de komende too- neelavonden met nog een grooter suc ces zullen uitkomen, waardoor deze avonden steeds tot eer en bloei on zer vereeniging moge zijn. NIÉUWKOOP. Op 16 Jan. 1946 hoopt de heer R. Hilhorst den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar werkzaam is in het bedrijf der P.T.T. als kantoorhouder, waar van 8 jaar in Eemnes-Buiten en 17 jaar in de gemeente Nieuwkoop. VOORHOUT. R.K.S.V. „Foreholte". Voor Zon dag 23 Dec. staan er de volgende voet balwedstrijden op het programma: 12 uur Foreholte 3V.V.S.B. 3. Voor deze kamp vragen we de aandacht, want het zijn resp. in de 2e klas B op de rang lijst. No. 4 met 5 gespeelde wedstrij den 7 punten en no. 3 met 8 punten, maar uit 7 gespeelde wedstrijden. Dus Foreholte kan zich door een zege hoo- ger op werken! Om 2 uur Foreholte 2Foreholte 1, wat natuurlijk na sportieve strijd voor de le elftallers is. We hopen op veel belangstelling. Woensdag 26 Dec. thuis om 2 uur spe len Foreholte 2 tegen Lisse 3 als in haalwedstrijd. want de reserven zijn nog eenige wedstrijden ten achter. ZOETERMEER. Zware arbeid. De uitreiking van de extra-bonkaarten voor hen die zwa- ren arbeid verrichten zal plaats heb ben op Zaterdag 22 dezer tusschen 9 en 12 uur. Textiel. De aanvragen voor textiel kunnen voor beslist dringend noodzake lijke gevallen bij het distributiekantoor worden ingediend iederen Maandag en Dinsdag tusschen 9 en 12 uur. Japanners zijn kruiperig... zei Konoye Het document, dat Konoye na zijn zeltmoord achterliet, bevatte een zin, welke door den vertaler en de burger lijke censuur van het hoofd kwartier van Mac Arthur was weggelaten. Japanse he journalisten zijn hem op het spoor gekotnen. Hij luidt: „De overwinnaar is te bluf ferig en de overwonnene te kruiperig". Verder wordt nog gemeld, dat Japanneezen, die ge zocht worden, niet meer 3 dagen voor hun arrestatie op de hoogte gesteld zullen worden. Zij zullen voortaan zonder waarschuwing inge rekend worden. NEDERLAND HELPT INDIë. Uitslag Rebus V.V.S.L. „LEIDEN HELPT INDIë. DUS U OOK". Een zeer groot aantal stadgenooten en velen van buiten Leiden hebben aan de opiossing van de Rebus mede gedaan. Een dezer dagen vond in tegenwoor digheid van de recherche de loting der prijswinnaars plaats. Voor zoover de gelukkigen binnen Leiden wonen zijn de prijzen door V.V.S.L.-leden thuis be zorgd. Een lijst van deze personen bevintii zich in het clubgebouw van de V.V.S.L. aan üet Kapenburg 65. Prijswinnaars buiten Leiden zijn de navolgende personen: A. v. d. Berg. Prins nendrikstraat 17, Gouda; J. Buys, kerklaan 9, Sassenheim; Marleen Bruynzeel. P. Ghijsenlaan, Zaandam; J. Baküer. Hoofdstraat 137, Sassenheim, v. d. Berg, Meer en Houtstraat 29, Lis se; J. van Duyn, Voorstraat 51f. kat wijk aan Zee; P. v ,d. Dool, KadijKse- laan E64. Bergambacht; j. Florijn. Van Leeuwenpark 1, Leiderdorp; 1. Hoo- gendoorn. Zuideinde 47, Woubrugge; Gerrie Heemskerk, Vliet 22, Kiinsburg, J. j. v. d. norst. Dorpstraat 2l)uo, War mond; E. Hopman, kerkstraat B79, Wouorugge; mej. Hermanskoelewijn Zandvoortschestraat 40, Noordwijk-Bin- nen; P. de Jeu, kerkstraat 117, Oude Wetering; A. van kuyverbroek, kou. WiJlielminastraat 13, katwijk aan Zee, Nelly van Leeuwen, kerkstraat 1, Noordwijkerhout; J. van Leeuwen. Nieuwveen 216; M. J. v. d. Luit, Huig- sloterdijk 266, Post Abbenes, Haarlem mermeer; G. Mol, W. de Zwijgerlaan 36, Voorschoten; B. Ouwehand, Wijngaar- denlaan 117, Voorschoten; Grietje van Ommering, Bruggestraat A292A, Ha- zerswoude; C. L. v. d. Ploeg, Boerhaa- vestraat 41, Voorhout; C. v. d. Put. De kempenaerstraat 21, Voorschoten; mevr. van Rijn, Schoolstraat 22, Wassenaar; Th. Smit, De kempenaerstraat 52, Oegst- geest; mej. A. H. Steenvoorden, 's-Gra- vendamscheweg 45, Noordwijkerhout; C. Slingerland, Noorda 5, Zoeterwoude; firma Struik. Kleikade 42. Waddinx- veen; Adri Saton, Kerkweg 189, Wad- dinxveen; P. v. d. Luit Azn., Tempel D70. Reeuwijk; Magda Schuman, Mon- tignylaan 5, Lopik; mej. F. Zoetemelk. Ripselaan 2, Rijpwetering; M. Smits, Wijngaardenlaan 27, Voorschoten; L. Timmers, Jac. v. Beierenweg 28, Voor hout; J. E. van Velzen van Ielst. Sciienkelweg 39, Zoeterwoude; Annie Vink. Rijnsburgerweg 59, Rijnsburg; E N. Vink, Roelofarendsveen; v. d. Vlugt, Lisse; R. A. Veen, Witte Singel 3, gem. Alkemade; C. Wesselius, Kerk straat 114. Oude Wetering: J. v. d. Zwet, Tylloosstraat 14, Sassenheim; M. d. Zwaa, Molenpad 166. Rijnzater- woude. Bovenstaande personen kunnen hun prijs, op vertoon van hun persoonsbe wijs, voor 1 Januari a.s. afhalen op Breestraat 151, Leiden. VOETBAL. R.K.S.V. DOCOS. A.s. Zondag om 12 uur speelt Docos I op het L.F.C.-terrein aan den Haagweg tejren L.D.W.S. I. Voor dezen wedstrijd Is Docos als volgt samengesteld: N. Witteman J. v. Polanen W. Varktvisser G. Rooyakkers A. Verhoeven J. Post J. Bavelaar A. Zeegers H. Belt Th. Ludlage G. Ouwerling Alle spelers worden verzocht uiter lijk 11.15 uur in het clubhuis op het Docos-terrein aanwezig te zijn. Docos II speelt thuis tegen Leidsche Boys I Aanvang 2 uur. Opstelling is: P. v. d. Kwartel J. van Berge Henegouwen G. Rossenberg A. Habraken A. Kienjet Th. v. Kampen C. Meiman P. Schouten A. v. Lith C. Broekhof L. v. B. Henegouwen Docos III speelt uit tegen Lugd. VI, aanvang 2 uur. Docos b-jun. ontvangen thuis L.F.C. (b) jun.. Aanvang 12 uur. OEGSTGEEST. Kinderen uit Berlicom. Woensdag kwam een 60-tal kinderen uit Berlicum, welke gemeente door Oegstgeest ge- 0FFICIEELE B0NNENLIJS1 Voor de eerste helft der eer ste periode 1946 (23 Dec. t/m Jan.) zijn de volgende bonnei aangewezen. Wij ve^ugen ei evenwel met nadruk de aan- dacht op, dat daarop riet vóói Vrijdagmiddag 12 uur mag wor. den gekocht of afgeleverd. Bonkaarten KA, KB, KC 601. 500 t/m 506 800 gr. brood 507, 508 200 gr. bloem 509 500 gr. suiker 510 100 gr. koffie 511 100 gr. cacao 512 125 gr. boier 513 250 gr. margarine 514 100 gr. vet 515 100 gr. kaas 515, 517, 518, 519 100 gr. vleesch 520 2 kg. aardappelen 521 1 kg. aardappe'e-n B 41, B 42 400 gram brood A 43 1 y, liter melk B 43. C 43 3 liter melk B 44 1 kg. aardappelen Bonkaarten KD. KE 601. 600 601 800 gr. brood 602 603 200 gr. bloem 604 250 gr. rijst of kindermeel 605 600 gr. suiker 606 100 gr. cacao 607 250 gr. boter 608 125 gr. margarine 609 100 gr. kaas 610 5 liter melk 611 612, 613. 614 100 gr. vleesch 615 1 kg. aardappelen D 41, D 42 400 gr. brood E 41 250 gr. rijst of kindermeel Tabaks- en versnaperings- kaarten. T. 05 2 rantsoenen tabaksar tikelen (geen importsigaretten) V 05 100 gr. chocolade of sui kerwerken. X 05 2 rantsoenen tabaksarti- kelen (geen importsigaretten). De bonnen voor melk en aardappelen zijn geldig t/m Za terdag 29 Dec. a.s. De bonnen voor vleesch zijn in het vervolg twee weken gel dig. De bovengenoemde der halve t/m 5 Januari. Voor de week van 30 Dec. t/m 5 Jan. zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk. aardappelen, bloem, zout. jam peulvruchten, tabak, versnape ringen, zeep en lucifers. adopteerd werd per autobus in onze ge meente aan. In 't R.K. Vereenigingsgeb. wc'den de kinderen onthaald en zij lie ten zier de stevige lunch goed sma ken Een Btrlicumer knapenkoortje gaf eenige liederen ten beste, wat bij de aanwez gec veel waardeering vond. Ver- vo'gens spraken Pastoor Looijaard en weth. Dijsselbloem woorden van wel kom. waarna de kinderen met hun pleegouders huiswaarts gingen. De huisvesting biedt in Berlicum nog groote moeilijkheden en verschillende kindereu -noesten om psychische redenen in een arder sfeer worden gebracht en... Oegstgeest helpt Berlicum. levraagd. Hoog loon, >ers. aanmelden: Bep Cuipers. 2e Groenesteeg !9, Leiden. 2623 veder aangevoerd. Ver krijgbaar bij groote en :leine partijen. A. J. van itijn, B 320, Warmond, fel. 66. 2628 GEVRAAGD: een Voor het maken van betonwaren in een kleine hetonwaren- fabriek. Aloet leiding geheel op zich kunnen nemen. Brieven onder no. 2667 bureau van dit blad. 'ongste of aankomende ediende (m. of vr.) ge raagd op Handelskan- oor. Algem. Kantoorma- hine Bedrijf, Lammer- aarkt 46. 2614 levraagd van 81 uur of verkster, 4 ochtenden ler week. Aanmelden: Mary Home", Bree- traat 148. 2612 r b. z. a. een liet WINKELMEISJE !r onder no. 2646 bur. an dit blad. r b. z. a. een net BOERENKNECHTJE Knijnenburg, Molen- >an 2o, Voorschoten. Onderstaande bedrijven zijn op MAANÖAG 24 DECEMBER EN MAANDAG 31 DECEMBER GESLOTEN Het kantoor van het 2572 Vertegenwoordiging Leiden, Rijns burgerweg 21, zal voor het publiek zijn GESLOTEN van Maandag 24 DE CEMBER 1945 TOT EN MET Dinsdag 1 JANUARI 1946. Slechts voor zeer dringende gevallen wende men zich tot het kantoor op Vrijdag 28 December a.s. van 1.30 tot 3.30 uur. gevraagd. Langestr. 39. Te koop of te huur een Vlet, circa 7 ton. Te bevragen Hoogmade B 254.2611 TE KOOP 1 p. nieuwe linnen dames schoenen met houten zool m. 37 en 1 Philips plaat- spanning-apparaat 127 volt. Heerengr. 45a. 2617 Mollen en geiten en bun zings te koop gevraagd. J. v. Iterson. Waardkerk- plein la. aan de Heere gracht of Hooge Rijndijk 63 (2 x hellen).2.52 op uw kaasbon uit 14 soorten kaas. Daar is er toch wel een in uw smaak bij 2677 Kaashandelaars sinds 1870 Terstond gev. een net DAGMEISJE voor 23 dagen p. week. Br. aan Agent v. d- blad J. G. Luijnenburg, Verné- depark 7, Voorschoten. Mevr. Weggemans. Schel penkade 38. vraagt voor direct een flink voor heele dagen. 2620 Vanaf heden verkrijgbaar bij VR0UWENSTEEG 1, TEL. 21417 Naar buiten franco toezending na ontvangst Giro 41328 of Twentsche Bank N Aan onze ciiëntèle berichten wij dat in de KERSTWEEK (VAN 24-29 DEC.) WEGENS KERSTVACANTIE

De Burcht | 1945 | | pagina 3