STADSNIEUWS EERSTE PLECHTIGE H. MIS in de St. Petrus-kerk te Leiden A.s. Donderdag 11 Dec. zal Father Antoon Timmermann, Missionaris van MiU-Hill zijn oerste Plechtige H. Mis opdra gen in de St. Petrus-kerk om half tien: een jeugdig priester, met hem op 9 Dec. priester ge wijd. zal de feestpredikatie houden. Het plechtig Danklof met Te Deum is 's middags om half vier (daardoor verva.it 's avonds het lof van 7 uur). De gebeden der geloovigen zullen ongetwijfeld den Neo mist vergezellen. R.K. WERKLIEDENVERBOND Afd. Leiden. De afdeeling Leiden van het Kath. Werkliedenverbond roept alie leden op tot een bijeen komst, welke de volle aandacht moet hebben. Op Maandag 17 December a.s. zal in het St. An- toniusclubhuis, aan de Mare een Voorlichtingsavond gehou- den worden. De Verbondsisecre- taris Dré de Wolf, uit Utrecht, zal dien avond voor de leden e* katholieke belangstellenden spreken over het onderwerp: „Het Communisme", een ondre- werp dat aller belangstelling overwaard is. De avond wordt aoor muziek opgeluisterd, ter wijl de toegang kosteloos is. Aan de katholieke arbeiders is thans de taak om te zorgen, dat ae zaal van het St. Antonius- c-lubhuis Maandag 17 December des avonds te 8 uur geheel ge vuld is. MAATSCHAPPIJ VOOR toonkunst: Duo de KiijnAlice Heksch. Nap de Klyn en Mevrouw Alice Heksch zijn geen onbe kenden in de muziekwereld, wat zii ook niet zouden verdie nen. Hun neigingen gaan uit naar wat mooi is, niet naar succes. Een interessante kijk hebben zij op dezen Sonate avond gegeven op de moderne litteratuur voor viool en piano. Begonnen werd met de eerste Sonate van Pijper, die dateert van 1919, toen de componislt nog onder invloed van Debus sy stond. Een mooi driedeelig werk -voor toén. modern dat mooie romantische accen ten heeft en in voortreffelijk samenspel werd uitgevoerd. De „Sonata" van Leo Janacek heeft, als veelal Tsjechische muziek een flokloristischen in slag, heeft een gematigd mo derne allure en de romantiek ontbreekt niet zooals o.a. in het 2e deel. de ..Ballade".' Wij vonden het een boeiende com positie en de uitvoerenden zijn wel ingetreden in het hart van de muziek. De „Sonate f dur" van Mozart was in alle deelen fijn;' dichterlijk de variaties, zoodat lof niet kan uitblijven. De ,2 stukken',' van Nico Rich ter spreken weer een andere taal. melodische gegevens, mooie vor .sten. Vergissen wij ons niet. dan is deze in 1945 té vroeg ontslapen componist een slachtoffer van de oorlogskam pen. Met de ongelooflijk mooie „Sonate a gr. t." van César Franck werd geëindigd. Het kunstenaarspaar is volkomen op elkaar ingesteld en geeft een nagenoeg volmaakt samen spel. Nap de Klijn is een de gelijk en talentvol violist. Ziin toongeving is niet groot "en kan wat meer charme hebben, evenwel hii voldoet aan de muzikale eischen. Hij speelt met veel enthousiasme, zoodat wat hii verklankt tot iets le vends wordt. De prestatie van de-, pianiste getuigt van veel muzikaliteit. Ziigeeft een prachtige dichterlijke toon, maakt zich los van de materie, en weet de aandacht van haar gehoor te concentreeren op het muzikale innerlijk der werken. Misschien kon een enkele ac cent hier of daar wat meer persoonlijk wezen, of had. de climax in Franck's sonate wat meer monumentaal kunnen zijn. 't Was knap van struc tuur. elk werk had zijn stem ming. getuigend van fantasie. De voorname muziek van Cé- sar Franck is dankbaar om mede te eindigen en terecht werden beide kunstenaars har telijk gehuldigd. J. Kortmann, In de pauze werd een collec te gehouden voor „hulp aan Indië". WEIHNACHTS-ORATORIUM. Na enkele jaren van zwijgen voerde „Oon Amore" onder lei ding van dirigent Sminx voor een stampvolle zaal Bach's „Weihnacnts-roatonum" uit. en zeer te spreken zijn wij over den geacheveerden koorzang. Bach heeft zes cantaten, voor drie Kerstdagen, Nieuwjaar, den Zondag daarna en Drie Koningen saamgevoegd en „Weihnachts-oratorium" ge noemd. De muziekgeschiedenis leert, dat een religieuze tekst is geschreven bij drie wereld lijke werken. Of Bach nu we reldlijke of geestelijke muziek schreef, de organist spreekt uit elk zijner werken en ernstig is ae stemming van zijn oeuvre, evenals zijn instrument, het or gel. Bovendien is zijn geest re ligieus en de distantie tusschen wereldlijke muziek en „Weih nachts-oratorium" niet zoo groot. Wij vinden het niet zijn mooiste werk,en niettegen staande de coupures en wegla ting zesde deel, doet het wat gerekt aan. Toch is het natuur lijk een voortreffelijk stuk mu ziek en „Con Amore" heeft er ook iets moois van gemaakt en met verheffing gezongen. De klank van elk der stemmen- groepen was welluidend en be schaafd, evenwichtig van ver houding. Het contrapunt werd transparant gehouden met ze kerheid is er geattaqueerd, en consciëntieus is de voorberei ding geweest. Hulde hiervoor aan den dirigent. De solisten hebben 't wel gemakkelijk. Hooge eischen worden gesteld. Zij, die inderdaad voor haar partij stond was Annie Her mes, een mooie, maar hooge alt, die muzikaal en met verve heeft gezongen. Trude van Westerouwen-van Meeteren was de sopraan. Voor de pauze had zij weinig te doen, maar schoot hierin te kort. Later verbeterde dit wel. Zij heeft een mooie welluidende stem, maar haar voordracht bleef te veel aan de oppervlakte en kon niet émotioneeren. De bas, Frits Braun heeft ons niet ge boeid. Zijn geluid is te weinig sonaar en de uitspraak van het Duitsch niet geperfectioneerd. Peter Dogger heeft een sympa thieke tenorstem. Zijn dictie is muzikaal en hij heeft begrip; evenwel technisch valt er nog veel te verbeteren. Hij is een grondige studie waard. Jan vna Santbrink aan het orgel kweet zich best van zijn taak om het Continuo uit te voeren en het Residentie-orkest begeleidde, zeer toegewijd. De moeilijke trompetpartij (voor onze in strumenten te hoog liggend) is virtuoos geblazen. De kooruit voering mocht er wezen. Met. psalmgezang werd het concert ingeleid en wederom uitgeleid. J. Kortmann. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena M. J.. d. v. J. P. v. Breukelen en L. J. A. v Rhpon; Robert F„ z. v. G. W. Zandvoort en C. L. v. d. Zande; Gerrit, z. v. W. Wesse- link en H. v. Elburg; Lena, d. v. J. Faas en P. v. Vuren; Ar thur, z. v. R. H, Gevers en H. C. L. de Vos. Ondertrouwd: G. M. Barnhard 20 j. en H. Bethe 24 j.; P. J. Schütt 58 j. en N. Hoogervorst 38 j.; A. Coert 25 j. en J. Ko- ree 23 j.; J. v. d. Berg 61 j. en A. G. Hasselbach 57 j.; H. v. Es 24 j. en E. M. Kluivers 20 j.; I. Guldemond 28 j. en T. Mer- bis 27 j.: W. F. de Wolf 23 j. en H. Verstraaten 23 j.; G. Klop 34 j. en C. Scholte 28 j.; D. C. Mioch 40 j. en A. G. Ha verkamp 41 j.; W. Timmer 24 i. en E. G. Neervoort 23 j.; S. Naber 28 j. en H. M. Prins 21 j. Overleden: J. Molenaar 80 j.; E. C. Pauw le Nobel 54 j.; A. Treur 53 j.; A. J. Bader 19 j.; J. Schouwenaars 41 j.; D. van Velzen 51 j.; M. Kruit 80 j. CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER EN DER TWEEDE DISTRIBUTIE STAMKAARTEN. Woensdag 12 Deecmber a.s. worden zij verwacht wier geslachtsnamen be ginnen met O. Het bureau is geopend van 911.30 en van 2 tot 4.30 uur. VIERING VAN HET PRIESTERFEEST VAN KAPELAAN H. C. VAN DRUNEN. De viering van het 12 Va-jarig pries terjubileum van kapelaan H. van Dru- nen van de St. Petrusparochie van onze stad is de uiting geworden van de groote sympathie van parochianen en ook van de talloos velen, die hij in den tijd der Duitsche bezetting langs vele en moeilijke wegen heeft geholpen. Om half tien 's morgens droeg hij aan het versierde altaar een plechtige H. Mis op. waarbij hij geassisteerd werd door twee van zijn vroegere collega's, oud-kapelaans der parochie dr. H. Schrama en kapelaan Leenders. Als ceremoniarius fungeerde kapelaan W. Bende. Het koor van de St. Petrus- parochie voerde met volle bezetting op keurige wijze een Mis van Perosi uit. welke door haar muzikale kwaliteiten aan dit bijzonder H. Misoffer sfeer en luister bijzette. Des middags van half een tot 2 uur zag men ter receptie gaan de katholie ke bevolikng uit de parochie, uit de stad Leiden in alle schakeeringen en va riaties. Het was een zeer drukke ont vangst en overvloedige bewijzen van sympathie. Er waren prominente figuren uit de illegaliteit, er waren vele gewe zen onderduikers, er kwam een verte genwoordiging der katholieke jeugdbe weging, een vertegenwoordiging van de B.1LA.. van congregaties en talloos ve le anderen. De verbeterde toestand die thans in ons vaderland op stoffelijk gebied heerscht was ook wel duidelijk af te le zen uit de cadeaux die in velerlei vor men de iubileerende kapelaan gewer den. Daar waren bloemen en boeken en nog zooveel andere goede dingen. Daar was het parochiecadeau en er waren nog zooveel practische geschenken, waaron der niet te vergeten een buitengewoon fraai uitgevoerde bidstoel. In de pastorie had later oo den dag in intieme kring de huiselijke viering plaats, terwijl een plechtig Lof deze feestdag van priester en parochianen besloot. OEGSTGEEST. „Nederland helpt Indië". In het kader van bovengenoemd eactie, welke in Oegstgeest zeer intensief wordt ge voerd. is Zaterdagmiddag in het Zen- dir.gsinstituut een Indische tentoonstel ling geopend. Bij de opening hield dr. Brouwer, directeur van het Zendingsin stituut, een toespraak, waarbij hij al lereerst de aanwezigen van harte wel kom heette. Dez2 tentoonstelling, aldus spr., brengt ons in *de sfeer van een land, waar eenieder van ons op het oogenblik rnet zijn gedachten verwijlt. Veler belangstelling concentreert zich daarbij op de verhouding Nederland Indonesië, maar velen ook zien met angstige zorg uit naar berichten omtrent hun dierbaren of verwanten, die wel licht een onbeschrijfelijk lot ondergaan. Daarom is de leuze aangeheven: „Ne derland -helpt Indië". Deze woorden ma ken ons bevgust. hoezeer de verhoudin gen zijn omgekeerd .Vroeger hebben wij van Indië de vruchten genoten, nu kunnen wij door deze actie onze dank baarheid toonen en onze schuld afbeta len. Het comité „Nederland helpt In dië" wil met alle kracht de Regeering steunen in haar pogingen om Indië te helpen. Daartoe is o.a. ook deze ten toonstelling ingericht, die beoogt in breede kring belangstelling te wekken voor ons Indië, ook daadwerkelijke be langstelling, want er is veel, zeer veel geld noodig om krachtige hulp te kun nen verleenen. Met een woord van dank aan alle comité's, instellingen en par ticulieren. die aan het tot stand komen van deze tentoonstelling hadden meege werkt, besloot spr. zijn toespraak en verklaarde de tentoonstelling voor ge opend. Een rondgang langs de tentoonstelling brengt ons inderdaad in een Indische sfeer, want een groote collectie kunst en gebruiksvoorwerpen uit alle deelen van onze Indische archipel is hier bij eengebracht. Wij leeren zien hoe men in Indië woont, hoe men daar gekleed gaat, wat men eet, hoe men ten oorlog trekt, enzoovoorts. Verder kunnen we de inheemsche kunst bewonderen, zien we prachtig bewerkte doeken, zilveren drijfwerk, •Balineesch houtsnijwerk, prachtig bewerkte olifanstanden, een zeer mooie collectie schelpen, en krij gen we aan de hand van een collectie foto's verscheidene prachtige Indische bouwwerken uit de 12e en 13e eeuw te zien. Er is op deze tentoonstelling bui tengewoon veel moois te genieten en wij kunnen eenieder "een bezoek ten zeerste aanraden. Eenige attracties, waaronder krontjong- en gamelamnu- ziek en Indische dansen, verhoogen nog de aantrekkelijkheid. De tentoonstel ling is tot en met Zaterdag a.s. dage lijks geopend van 2 tot 5 uur en van 7 tot 10 uur. St. Nicolaasfeest. Nadat St. Nico- laas Woensdag de verschillende scho len had bezocht, kwam hij Zondagmid dag een afschcidsvisite maken bij de groote Volksbondfamilie. De voorzitter van de feestcommissie, de heer Hoo- gendoorn verwelkomde de Sint, waar na de voorzitter van den Voksbond. de heer .T. Dofferhof in een kernachtig speechie eveneens zijn vreugde uitsprak over zijn komst na vijf jaar van terreur en druk. St. Nicolaas beantwoordde de toespra ken en toonde zich een Volksbond vriend, wees op de plicht om vereenigd te zijn en waarschuwde voor *t commu nistische gevaar. De harmonie Triumph voerde onder leiding van den heer P. Baart, eenige muzieknummers uit, waarna de Sint het groote boek opensloeg, waar al het goede en 't kwade van diverse groote en kleine „kinderen" was optgetee- kend. SPORT TAFELTENNIS. Voor de R.K. Tafeltennisclub „De Sleutels" was het Zaterdag een goede dag. Van de 5 gespeelde wedstrijden ewrden er 3 gewonnen en 2 verloren. De Sleutels 2. dat vorige week na span nende strijd met 46 verloor, won nu met dezelfde cijfers van D.T.S. Sleutels 3 dat met één invaller speelde, kon het tegen H.B.S.. uit Den Haag, niet bol werken en verloor met 82. Ook Sleu tels 4 moest aan het sterke Actief 1 (Delft) de eer laten met 73. Sleutels 5 en 7 behaalden beide een 64 overwining resp. op Den Haag en P.T.T. (Den Haag). ATHLETIEK. ALGEMEENE VERGADERING K.N.A.U, Zondag kwam de K.N.A.U. in den Nieuwen Schouwburg te Utrecht in een algemeene vergadering bijeen. De luitenant-kolonel ir. A. Paulen her dacht in zijn openingswoord de in of door den oorlog'gevallen leden van de K.N.A.U. Een telegram van sympathie werd door de vergadering aan H.M. de Ko ningin gezonden. De bespreking over het bestuursbe leid nam vele uren in beslag. Het bleek. dat vele klachten ongegrond waren ingediend. Deze bespreking over het be stuursbeleid stond niet direct op een hoog peil. Bij de bestuursverkiezing werd tot voorzitter gekozen ir. A. Paulen. tot secretaris B. Wirtz. tot 2e voorz. J. B. Wesseling en tot commissarissen W. Dijkstra. H. Dijkstra. A. Toonen en H. van Gooi. De benoeming van den voor zitter van de N T. C. ging niet vlot. Ten slotte werd ir. Paulen ook benoemd tot voorziter dezer commissie. Als secretaris werd herkozen de heer I. H. Moerman, terwijl tot leden werden gekozen de beeren van der Lee. van der Heyden en Peters. DAMMEN. L.D.V. Ill—D.C.L. I 137 Zaalberg (L.D.V^-Vink (D.C.L.) 1—1 .1 Huisman Tr.-^ch. de Bezemer 20 HarlandRedegeld TeleneSchild Klinkenberg Sr.Franken Sr. 1 nrdée.1. Slinfrerland Jr. Huisman Cr.Vis v. Leeuwen—T.abree Molenaarv. Wijk SchimmelBrand 13-7 R.K.S.V, „DOCOS". Aid. gymnastiek. Willen |lle leden zoowel groote als kleine van de afd. gymnastiek er heden avond aan denken oin half acht aanwe zig te zijn in het voormalig Militaire Tehuis aan de Mare hoek Oude Singel. Tevens verzoeken wij de ouders hun kleinste jongens om half tien te willen afhalen. OMGEVING KATWIJK. Onze plaatsgenoot dr. E. H. J. Warms, geneesheer-directeur van het Rott. Zeehospitium is aan de Groning- sche Universiteit gepromoveerd tot doc tor op proefschrift: De beteekenis van het bloedonderzoek bij skelettubercu- lose. VOORHOUT. St. Nicolaasfeest. Donderdagmiddag is St. Nicolaas met Zwarte Piet in hoogst eigen persoon te gast geweest bij de schoolgaande kinderen van de buurtvereeniging „Boerhaavekwariter De voorz. der vereeniging. de heer F. Stikkelenbroek. verwelkomde de Sint, die nu weer na 5 jaren bezetting in ons midden is teruggekeerd. Ook verzocht hij aan Zwarte Piet om zijn naam weer eer aan te doen en dat de ..zwarte Pie ten" voor goed zullen verdwijnen in 't belang van het heele Nederlandsclie volk. De verdere middag werd besteed aan zang en diverse tractaties. Ook moesten er nog een paar, die minder zoet geweest waren, bij de Sint ko men die hen dan een vermaning gaf om toch 't volgende jaar beter op te passen. Om 4 uur kwamen de ouders met de kleinste peuters om ook een bezoek aan de Sint te brengen, waarna ook zij hun tractatie kregen. Aan het einde gekomen dankte de heer Kruithof St. Nicolaas voor de bereidwilligheid om ook de buurtvereeniging met een be zoek te vereeren. R.K. Muziekver. ..St. Cecilia". Op de verleden week gehouden ledenverga dering werd besloten om op 4 en 5 Febr. 1946 een uitvoering te geven in 't pa rochiehuis. Ook zullen een dezer dagen een paar propagandisten der vereeni ging de huizen langs gaan om donateurs te winnen. De donatie bedraagt 3. per jaar (minimum). Indien noodig kan dit in drie termijnen betaald worden. Mogen wij op uw aller steun rekenen? HA2ERSWOUDE. Dank uit den Betuwe. Ondergetee- ketidc betuigt, namens de inwoners var Kesteren en Opheusden. zijn hartelij ke» dank aan de bevolking van Hazers- woude en Koudekerk aan den Rijn voor de vele en doeltreffende hulp. aan bo vengenoemde gemeente verstrekt. Dit zal ons steeds in gedachte blii- ven. In het bijzonder breng ik dank aan de kinderen, die het ons mogelijk maakten, door het vrijwillig afstaan van hun speelgoed, een geslaagd St. Nicolaas feest te organiseeren. Namens de H.A.R.K. l.K.O. der gemeente Kesteren. J. VAN BEEK. WARMOND. St. Nicolaasfeest R.K. Volksbond. Bovengenoemde bond hield haar St. Nicolaasfeest voor de kinderen, haar leden en donateurs. Door ziekte van den voorzitter opende de penningmeester, de heer v. Kempen, het feest. Spreker heette alle aanwezigen, in het bijzonder den zeereerw. heer pastoor Oudejans, den weleerw. heer kapelaan en mevr. Ketelaar, van harte welkom. Na een korte toespraak tot St. Nico laas. waarin onder ander spr. zijn \reugde uitsprak, dat St. Nicolaas na een booze oorlog van 5 jaar de R.K. Volksbond nog niet vergeten was. nam het feest een aanvang. Ongeveer 156 kinderen namen hieraan deel. Ieder kind kreeg van den goeden Sint 'n stuk speel goed, 1 kleedingstuk en een zakje met lekkers. Ongeveer 4 uur kwamen burge meester van Berckel en echtgenoote het feest met hun aanwezigheid vereereu. Hem werd een hartelijk welkom toege roepen. De kinderen werden daarna ge- tracteerd op chocolademelk en koek. terwijl Zwarte Pieten pepernoten uit deelden. R.K. Middenstand. Maandagavond werd een belangrijke vergadering ge houden in hotel „De Zon", voor de R.K. Middenstanders van onze plaatse lijke afdeeling. Wegens het feit. dat de afdeeling tijdelijk een bestuur miste, werd de vergadering geleid door kape laan Groen, die in zijn openingswoord bijzondere nadruk legde op het groote doel. dat met elk vereenigingsleven be oogd wordt, het eigen standsbelang; en op de echt katholieke geest waarin de besprekingen dienen te geschieden en kleinere moeilijkheden dienen te worden opgelost. Het gebrek aan vertrouwen in elkaar zou velen van hun eigen orga nisatie kunnen vervreemden. De voor zitter noemde een aantal redenen, waar om hij een krachtige middenstandsaf- deeling in Warmond noodzakelijk acht te Hierna werd in een duidelijk betoog door den heer J. Bakker, directeur van het hoofdbureau van den Bond. het be lang en de noodzaak van de principieele stands- en vakorganisatie op katholieke grondslag uiteen gezet. De materialisti sche geest verwijderde den mensch van de gemeenschap, en leidde tot economi sche wanorde. Verdieping van katholiek leven is ook voor een betere midden stand een eerste eisch. De heer Bak ker sprak over de reorganisatie van de R.K. Middenstandsbeweging en over het streven naar publiekrechtelijke be voegdheid van de toporganen in de middenstand. Na de rondvraag, waarin met kracht de kleine middenstand werd verdedigd tegen de grootbedrijven en het duidelijk werd. dat in dit actuecle vraagstuk alleen iets te bereiken zou zijn als alle middenstanders schouder aan schouder staan in een sterke orga nisatie. ging de vergadering over tot het kiezen van een nieuw bestuur. Ge kozen werden de heeren J. A. P. Lee- nen. P. L. A. v. Wissen. W. Versluvs. N. Schavemaker en M. F. v. Stijn, die resp de functies aannamen van voor zitter. onder-voorzitter, secretaris. 2e secretaris en penningmeester. Na krach tige aansporing om de afdeeling tot groote bloei te brengen, sloot de voor zitter de vergadering met den christe- lijken groet. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Het titelfeest van onze parochie kerk. Maria Onbevlekt Ontvangen is ze ker de aanleiding geworden voor het or ganiseeren van twee Maria-avonden. Na het plechtig Lof. waarbij niet veel parochianen aanwezig waren werd Zaterdagavond in de groote gym nastiekzaal de eerste Maria-avond gege ven. De opening, na het vooraf door allen mede te zingen Marialied „Gebe nedijd zijt ge", geschiedde doorr pastoor Hermans, die daarbij de wensch uit sprak, dat deze avonden welke geheel door de parochianen werden georgani seerd, en zich als aanvulling op het Patroonsfeest van onze Kerk aansloten, ten volle zou slagen. Begonnen werd met een keurige de clamatie door den heer J. H. Evers met de legende van Beatrijs, bewerkt door P C. Boutens. Voor den heer Hoogzaad was het een vreugde, na een lange rustperiode, nog eens met zijn oude getrouwe eenige mooie stukjes te mogen zingen „Konin gin der Mei" en „Immaculata", beide van Ph. Loots. Een Middeleeuwschc Maria-Icgcnde, een voor deze gelegenheid gedramati seerde vertelling werd zeer goed op gevoerd door de Verkennerij onder lei ding van den heer J. A. Stijnman. Tijdens ue pauze was er een druk be zoek up de in de aangrenzende zaal ge organiseerde M..r ia-tentoonstelling. De medewerking voor het organiseeren heeft de verwachting verre overtroffen, eenvoudige, moderne en zelfs kostbare voorstellingen waren hiervoor staan. De opvoering van de „Vijf blijde geheimen van Maria", van Gabriël Smit onder leidine van H. A. Blom. was wel de hoofdschotel van deze avonden. In dit spel werd gepoogd om aanslui tende op een oude. te lang verwaarloos de traditie het Evangelie-verhaal op het toonecl zoo direct mogelijk het le vend middelpunt te doen zijn van een gemeenschappelijke actie. De in elk tafereel voorkomende scenes, waarvan de tekst onmiddellijk aan de H Schrift is ontleend, vormen telkens het hoogtepunt. Met een zestal liederen uit: „Jaar krans van Geestelijke Liederen rond den Haard" bracht men de gevraagde af wisseling tusschen de verschillende ta- freelen. Kapelaan Vulsma, de motor, die zich direct na zijn benoeming voor al de moeilijkheden geplaatst zag. dankte al- len voor de medewerking aan deze wel geslaagde avonden.

De Burcht | 1945 | | pagina 3