De bijzonder zuinige STADSNIEUWS HERMAN VAN RIET. t Diepen indruk zal het op zijn beken den maken, wanneer zij kennis nemen van het overlijden van den heer H. van Riet, onder de talrijke gasten van „De Turk" beter bekend als Herman. Daags tevoren heeft hij zijn gewone werK- zaamheden tot laat verricht. Plotseling op het postkantoor maakte de dood een einde aan zijn werkzaam leven. Hij was geen kellner zonder meer. Hij wist wat het zeggen wil te dienen in de volle beteekenis van het woord en «net een eerlijkheid, die onkreukbaar ge noemd moet worden. Geen wonder, dat vele gasten er be slist op stonden slechts door hem be diend te worden. H.K.H. Prinses Ju liana stelde het steeds op prijs, bij Haar maaltijden Herman in Haar omgeving te zien. Na de bevrijding maakte hij hier toe nog een specialen reis naar Nijme gen. Dit zelfde geldt voor vele leden en oud-leden van de V.V.S.L. Bij de „maaltijden van de meisjes", zooals hij de dames-studenten noemde, was hij de graag geziene bediende. Zijn dood beteek ent voor hem een overgaan in een gelukkiger leven. Voor zijn bekenden blijft nog slechts de her innering. HEROPENING NIEUW-MINERVA. Gistermiddag vond de heropening plaats van café-restaurant „Nieuw Mi nerva", Vrouwensteeg. De heer Favier heeft het geheel zeer smaakvol inge richt. Het in gezellig-oud-Hollandsche stijl ingerichte café-restaurant voorziet door zijn gezellige maar tegelijk rustig intieme sfeer, zeker in een behoefte in onze studentenstad. Wij twijfelen er dan ook niet aan, dat de bij de opening getoonde belangstelling, persoonlijk of in den vorm van mooie bloemstukken, in de toekomst zal voortduren en groeien. De goede vooruitzichten in de toewijzingen zullen daartoe veel bijdra gen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Jansje d. van J. v. Evert en M. Maurits; Jacob z. van J. van Meijgaarden en J. Nievaart; Robert z. van J. Sieval en C. M. Wassenaar. Overleden: A. 'de Graaf, man 42 j. J. C. Verkoren wed. van P. H. Lensveld 80 j.; K. Berkhout, man 63 j.H. M. v. Turenhout d. 10 j.; M. Kuivenhoven wedn. 70 j. Getrouwd: K. C. van Egmond jm. en J. Gorree jd.P. Hemerik jm. en H. M. Klinkenberg jd.W. F. Leenen jm. en T. A. M. Martijn jd.M. G. van der Meulen jm. en P. Kok jd.; A. van der Meij jm. en N. Rijnsburger jd.; F. de Nobel jm. en A. Smits jd.; P. J. Rade- maker jm. en A. G. M. M. Hereur jd. A. J. Schcffers jm. en M. C. Ooijen- dijk jd.H. A. K. Schlieker jm. en E. Hendriks jd.; J. Slegtenhorst jm. en P. J. Knoter jd.; H. W. Steenbeek jm. en J. J. Crama jd.; J. J. Verberg jjm. en W. J. T. Meijer jd.J. Weeda jm. en A. M. Stouten jd. DISTRIBUTIEKANTOOR LEIDEN. Scheerzeep voor kappers. Met ingang van Vrijdag 30 November 1945 worden wederom rantsoenbonnen voor scheerzeep uitgereikt. Vanaf 30 November tot een met 1 De cember 1945 kunnen hiervoor formulie ren MD 233—41 worden afgehaald tegen overlegging van bewijs van lidmaat schap voor het jaar 1945 van de Vak groep Kappersbedrijven. Het afhalen hiervan zal plaats hebben van 9 tot 12 uur en van 2.15 tot 4 uur des Zaterdags van 9 tot 12 uur aan het Distributiekantoor Steenschuur 21, ingang Langebrug, loket 30. DISTRIBUTIEKRING OEGSTGEEST. Uitreiking nieuwe bonkaarteii K601 voor gezinnen waarvan de naam van het gezinshoofd begint met: Vrijdag 30 Nov.: Dift t.m. E. van 9—12 uur; F t.m. Gn 24 uur. Zaterdag 1 Dec^ Go t:m: Hak 9—12 uur. Woensdag 5 Dec.: Hol t.m. Hooi 912 uur; t.m. einde H 24 uur. Donderdag 6 Dec.1 t.m. Key 912 uur; Kh t.m. Kooy 24 uur. Vrijdag 7 Dec.: Kr t.m. eind L 912 uur; M t.m. Mey 24 uur. Zaterdag 8 Dec. M t.m. eind N 912 uur. Woensdag 12.Dec.:0 en T 912 uur; O t.m. Ros 24 uur. Donderdag 13 Dec.: Rot t.m. einde Schoo 912 uur; Sci t.m. Sp 24 uur. Vrijdag 14 Dec. S T t.m. To 912 u. T. R t.m. Verha 24 uur. 19 Dec. Vcrhe t.m. Vri 912 ur; Vro t.m. einde W 24 uur. 20 Dec. rest alpabet 9—12 uur. Personen, wier stamkaart niet voor zien is van een driehoekstempel van de gemeente Oegstgeest, moeten zich eerst wenden tot de gemeentesecretarie. Zclf- verzorgers kunnen hun bonkaart uitslui tend afhalen op Woensdag 5 Dec. e.k. aan het loket zelfverzorgers. Bonnen inleveren op 19 Dec. a.s. Medegebracht moeten worden de Tweede Distributiestamkaarten met de bijbehoorende inlegvellen 508 van alle gezinsleden. Daar de copie niet eerder in ons bezit was konden wij de twee eerste dagen van uitreiking niet meer publiceeren. Oegstgeesche vlaniemnwerper. Gis teravond omstreeks half zeven is in het smalle gedeelte van de Geversstraat, voor de lakspuitinrichting, die vroeger aan Jongman behoorde, een vrachtauto fn brand gevlogen. De brandende bcn- zinewolken waren ver boven de huizen te zien. Door de hitte knapten de dra den van het electrische tramnet, geluk kig zonder iemand te raken. Het ver keer werd door de politie omgelegd. Te I omstreeks elf uur was deze schade weer -hersteld. SPORT DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De voortgezette wedstrijden om het Damkampioenschap van Leiden hadden het vol gende resultaat: Hoofdklasse: W. Huisman Vink 20; v. d. ReekHeems kerk 1-1; Blomde Water 11; LaterveerPronk 20 (regl.). Ie klasse: SchildMolenaar 2—0: Va vierTeleng 02 Klein Sr.v. Leeuwen 11; LardeeScb. de Bezemer 20. 2e klasse: W. Klein Jr.v. d. Laan 20; Velthuizenv. d. Putten 20: Brandsv. Dijk 02; SlingerlandJansen 2—0 STANDEN L. V. B. Zaterdagmiddag. Ie klas: Leiden I Quick B. 2 R. A. F. 2 Rijnsb. B. 2 Katwijk 1 A. R. C 2 R. C. L. 1 Noordwijk 2 gesp. gew. gel. pnt. 5 4 2 2 2 1 1 Zondagmiddag le klas A; Alph. Boys 1 5 Altior 1 4 Alphen 3 2 Nic. Boys 1 le klas B.: Foreholte 1 Kagia 1 V. V. S. B. 2 Warmunda 1 Teylingen 2 Lisse 3 S. J. C. 2 Foreholte 2 le klas C.: Roodenburg 2 L. F. C. 3 Meerburg 1 D. S. B. 1 Lugdunum 4 A. S. C. 3 U. V. S. 4 le klas D.: Docos 2 K. R. V. 1 U. V. S. 5 A. S. C. 4 L. F. C. 4 Morschkw. 1 A. Z. L. 1 1 Leidsche B. 1 Competitie, 1 7 1 5 2 5 3 3 2 1 5 10 1 7 6 2 6 3 2 4 3 4 3 4 2 1 4 2 4 2 5 1 1 3 10 8 1 3 1 3 2 2 OMGEVING KOORENBOND ..DE RIJNSTREEK". Op Zondag 25 Nov. vierde bovenge noemde bond het 5de lustrumfeest in de parochi.ekerk St. Jan's Onthoofding te Zoeterwoude. 's Morgens werd 'n plech tige H., Mis opgedragen voor de leven de en overleden leden van den bond. Het kerkkoor versterkt door eenige zan ger van de aangesloten kooren, zong op zeer verdienstelijke wijze een 3-st. Mis van Jan Nieland onder leiding van oen heer J. Schouten. De orgelbegeleiding was bij Albert de Klerk in goede han den. Een schpla onder leiding van pa ter A. Stringa O.S.C. voerde op su blieme wijze de Gregoriaansche gezan gen uit. De predikatie werd gehouden door den hoogeerw. lieer D. Bonth. Het hoogtepunt van den dag was 's middags een plechtig Lof, waarin wij verschil lende composities te hooren kregen van Albert de Klerk, die hij voor dezen dag gecomponeerd had. Zijn stijl is die van de school van Hendrik Andriessen. De Klerk schreef vijf LofstukkepT waar van ons de eerste vier het meest be koorden. De zang is van diepe religieu- se ernst. Onder leiding van den heer J Th. Wesselingh werd met veel ex pressie gezongen. Er is dan ook aan de intenties van den componist ten volle voldaan. Na het Lof volgde een orgel concert en improvisatie door Albert de Klerk Zijn technisch kunnen en phantasie zijn enorm, machtig door een rijkdom aan klankencombinaties en registratie. Ten slotte volgt de bekende Suite Gothique van Bëelmann, waarvan verschillende deelen o.a. Munet, Prière en Poccata meesterlijk werden uitgevoerd. Na afloop volgde er voor leden en genoodigden in het patronaatsgebouw een goed verzorgd diner. ALPHEN AAN DEN RIJN. Alpheu blijft geteisterde gebieden hel pen! Naast het vele werk dat Al phen in den loop der laatste maan den. onder leiding van Ned. Volksher stel. dir. de heer E. de Goede, al reeds heeft verricht voor de geteisterde ge meente Hedel en omgeving, in den meest uitgebreiden zin, zijn dezer da gen een 14—tal schilders vertrokken naar Oostburg, teneinde aldaar gedu rende een 14 dagen hulp te verleenen (glaszetten e.d.) bij den bouw van een i 250-tal noodwoningen. Zilveren jubileum. Kort na Neder- land's algeheele bevrijding was het 25 jaren geleden, dat de heer H. de Groot, Oude Rijnzichtweg no. 12 te Oegstgeest, in dienst trad bij de N.V. VREEMDELINGEN. Zooals bekend mag worden veronder steld, mogen vreemdelingen geen ar beid in loondienst verrichten tenzij hun werkgever in het bezit is van een daar toe strekgnde vergunning, afgegeven door den Minister van Sociale Zaken. Tot dusverre moesten aanvragen voor het verkrijgen van een vergunning rechtstreeks bij het Departement van Sociale Zaken worden ingediend. Ter besooediging van de behandeling van dergelijke aanvragen, is thans be paald. dat de daarvoor bestemde for mulieren kunnen worden ingediend bij de arbeidsbureaux in het gebied waarin de onderneming is gelegen. Voor het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden zijn dit het Gewesteik Arbeids bureau in de Doezastraat 2a, te Leiden en de Arbeidsbureaux Alphen, Lisse, Katwijk, Gouda, Woerden en Zoeter- meer. Op deze bureaux zijn tevens de voorgeschreven formulieren te verkrij gen. i „Handelsraad", Graanmaaldenj als ver tegenwoordiger in het rayon Leiden. Wegens de lijdsomstandigiieedn werd dit jubileum, met nog enkele andere, ruitgesteld en zal thans op Dinsdag 27 Novembera.s., des namiddags te drie uur plaats vinden in Restaurant „Zo- merzorg" te Leiden, waar dan direc tie. personeel, collega's en nog meer dere jubilarissen bijeen zullen komen. Gemeente-geneesheer dr. J. van Eek. In dé vacature, ontstaan door de ontslagaanvrage van dr. L. W. van ^lildernisse als gemeente-arts stellen B. en W. voor te benoemen den heer J. van Eek, die de praktijk van zijn voor ganger heeft overgenomen, en zulks met ingang van 1 December. Een nieuwe speeltuin? De onlangs opgerichte nieuwe speeltuinvereeniging „Kindervreugd" alhier, is met haar voorbereidende werkzaamheden zoover gevorderd, dat ze B. en W. heeft kun-' nen verzoeken om spoedige beschik baarstelling van een terrein. KATWIJK AAN DEN RIJN. Liefdadigheid. De actie om de kin deren, die ondergebracht zijn in het voormalig Missiecollege voorloopig des Zondags bij de ingezetenen in gezinsver band onder te brengen, mag als ge slaagd beschouwd worden. Een 240 de zer kinderen werden reecfè 1.1. Zondag in de gezinnen opgenomen. LISSE. Lissesche IJsclub." De Lissesche IJsclub hield Woensdagavond een alge- meene jaarvergadering onder voorzitter schap van den heer J. Camemnga. Spr. herinnerde er aan. dat deze twee jaar geleden voor het laatst gehouden werd en dat thans „de bevrijding van de Ijs- sport" gevierd zal worden. De ijsbaan zal wederom moeten worden opge bouwd. doch dit zal eerst het volgende jaar kunnen geschitden. De voorz. van de afd. Sassenlieim wees op het toeris me van de leden. Het zal niet lang meer duren of de districtsvergaderin? zal te Sasscnheim worden gehouden. \ervolgens werd het jaarverslag uitge bracht. De aftredende bestuursleden de heeren T. Cammenga, L. Prins, P. v. Dijk. A. Wesselo. H. v. d. Zon, B. v. d. Zaal en .v. d. Zaal werden bij enkele candi- daatstelHng herkozen. In de vacature-D. v. d. Tcng werd voorzien door de be noeming van den hee- C. v. Wavc-en Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeien* J. dc Rooy t-n M. Smits. De bespreking .,\Ve rcr-l oifw" van de baan v/erd na ampele besp e- king overgelaten aan het bestuur. Be sloten werd de contributie met die van de verzekeringsp'e^-ie fe verhoogen Np V rondv aag sloot dt voo.*zl:rcr ce vergadering en werd overgegaan tot de feestvergadering. welke bestond uit mu ziek. toon eel; zang enz. Bedrijfsunie bloembollenbedriji. De bedrijfsunie van de samenwerkende or ganisaties van handels- en kantoorbe dienden in het bloembollenbedrijf hield Zaterdagmiddag in het café-restaruant „De Nachtegaal" een personeelsverga tiering onder voorzitterschap van den heer van Dam, uit Hillegom. Na de ope ning sprak de heer Boersma eenige woorden ter opwekking om zich te or- ganiseeren bij een der bij de bedrijfs unie aangesloten handels- en kantoor bediendenbonden. Na een korte pauze, waarin vele leden zich aanmeldden, werd overgegaan tot de bespreking van de algemeene bepalingen der in te dienen collectieve arbeidsovereenkomst. met de door de commissie ingediende amendementen. Bij de uitvoerige be sprekingen over de opstelling van v het contract werd besloten een uitgewerkt plan op te nemen betreffende pensionee ring van den werknemer en van we duwe en weezen. Hiervoor werden de heeren Oudshoorn, uit Sasenheim, Sij- pestein, uit Lisse, Hoogervorst. uit Bennebroek en van Dam, uit Hillegom. aan de tfestaande commissie toegevoegd ter bestudeering van het plan. Tenslot te bevatte het ontwerpcontract nog re gelingen omtrent ontslag, opzeggings termijnen bij beëindiging van de over eenkomst. wachtgeldregelingen, arbi trage, scheidsgerecht enz. Na de vast stelling der salarissen besloot men de aldus vastgesteld collectieve arbeids overeenkomst via de patroonsorganisa ties aan de werkgevers te doen toe komen om zoodoende tot het gewensch- te overleg te geraken. Buurtver. ..De Speeltuin". Zoojuist ontvingen wij belicht van St. Nicolaas, dat hij de kinderen der leden van „De Speeltuin" met een bezoek zal verras sen. Op Zaterdag 1 December zal hij per boot arriveeren aan de stijger bij de gasfabriek, vanwaar de Sint met zijn knecht een rijtoer za! maken door alle straten der bloemenbuurt, vooropgegaan door de muziekvereeniging de Harmonie, en gevolgd door de jeugd. Het eind punt der ronte is het gebouw van de R.-K. Volksbond, waar de goede Sint een feestmiddag zal aanbieden aan alle kinderen van 3 tot 10 jaar, die van een toegangsbewijs zijn voorzien. Het zal St. Nicolaas zeer zeker verheugen als hij ziet, dat de ouders der kinderen zoo veel mogelijk de vlag hebben uitgehan gen. LEIMUIDEN. Tot wethouders zijn benoemd de heeren G. A. Tasseron (Prot.) en Nic. Koot (R.K.). Tot loco-bnrgemeester werd aangewezen de heer G. A. Tasseron. Uit de Prot. bevolking van Leimui- den, Nieuwveen en Rijnzaterwoude heeft zicli zonder verschil van richting een commissie gevormd, die gelden bij een zal brengen voor een noodkerk voor de Ned. Herv. Gemeente te Lith (N.- E.). De Ned. Herv. Kerk te Lith werd door een V I totaal vernield. NOORDWIJK. Ned. R.K. Volksbond. De leden vat den R.K. Volksbond, afd. Noordwijk. hielden Vrijdagavond hun maandelijk- sche bijeenkomst in het Juvenaat. De voorzitter, de heer J. van Leeu wen. heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den nieuwen geestelijk ad viseur, kapelaan Wust. Hij deed ver der nog een beroep op de leden om het bestuursbeleid niet af te breken. Critiek hooren wij graag, maar dan moet die critiek opbouwend en niet afbrekend De secrefaris, de heer Schenkeveld, las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Medegedeeld werd dat klachten be treffende het redactioneele gedeelte var, de „Volkskrant" kunnen worden ingediend bij den heer W. Schelvis. De heer Schumacher, die zou spre ken over: „Buitenlandsche Politiek" kon deze avond Noordwijk niet tijdig meer bereiken. In zijn plaats sprak nu de geestelijk adviseur. Spr. begon met te danken voor de vriendelijke woor den tot hem gericht en hoopte voor de volle 100 pet. te kunnen meewerken aan de geestelijke en sociale opbouw van den arbeidersstand. Vervolgens besprak hij de kerstbood schap 1944 van 2.H. de Paus, over de ware en valsche democratie. In deze boodschap wordt uitgegaan van de grondwaarheid, dat democratie in haar ruimste zin verschillende vor men kan aannemen en zoowel in een monarchaal als in een republikeinsch bestuurd land tot haar recht kan ko men. Hij zette uiteen, wat de eigen schappen zijn. 'die de menschen moe ten kenmerken, die onder een democra tisch regiem leven en wat van hen wordt verlangd, die met het overheids gezag in een democratie zijn bekleed. Tijdens de pauze werd een consump tie aangeboden. Bij de rondvraag werd naar aanleiding van'eenige vragen meegedeeld, dat de retraitegelden niet in beslag genomen waren en nog op" een spaarbank staan. Het weduwen-fonds zal weer begin nen te werken. Via bode van der Zalm kan men de giften afdragen. Verder werd bekend gemaakt, dat het verzilveren van vacantiebonnen zal plaats hebben op 22 December a.s. in het Juvenaat. Zoolang de voorraad strekt zijn bonboekjes verkrijgbaar bij den heer Mesker. Dit geldt ook voor de arbeiders die werkzaam zijn bij de Hei demaatschappij en de wederopbouw e.d. Met een opwekking om de 2-cents-actie van het Mgr. van Schaick-fonds weer te bevorderen, besloot de voorzitter de vergadering. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 30 Novem ber des avonds te 8 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Notu len vergadering 9 November 1945. 2. Ingekomen stukken. 3. Maximum-aantal vergunningen drankwet. 4. Invoering vermakelijkheidsbelastingen. 5. Benoe ming boventallige leerkracht openbare openbare lagere school. 6. Benoeming leden commissie van georganiseerd overleg. 7. Onderzoek begrooting ge meente en bedrijven, dienstjaar 1945. 8 Onderzoek rekeningen 1942 en 1943. 9. Bouw nieuwen gashouder. 10. Compta- biliteitsbesluiten. Tl. Rondvraag. VOORHOUT. R.K.S.V. „Foreholte". De uitslagen van 25 Dec. zijn: te Lisse Lisse jun. Foreholte jun. 70; Voorhout: Fore holte IIKagia I 04, terwijl in War mond Foreholtel op overtuigende wij ze won met 24 van Warmunda I. Pro gramma 2 Dec.: Voorhout: 12.30 uur Fo reholte jun.Lisse jun. en te 2 uur Fo reholte 3S.J.C. 4. In Sassenheim kam pen Teylingen 2 en Foreholte 2. Aan vang 12 uur. vertrek per fiets 11 uur. Ned. Volksherstel. Donderdagavond gaf het muziekgezelschap „Nieuw Le ven" uit Leiden onaer leiding van den directeur P. Baart, een muiekuitvoe- ring ten bate van n^t N V.H. in het al tijd zoo smaakvol versierde parochie huis. Voorafgegaan toor ?en pittige marsch opende de waarn. voorzitter, de heer M. P. A. Meissen. Jammer, dal de zaal zoo slecht bezet was, wat mis schien door een misverstand aan de dames-kaartverkoopsters te wijien wus Het muziekgezelschap Wuikte hiai programma op verdienstelijke vtjze at. Speciaal no. 4 van het programma „Joyeuse" (Lustspielouverture Ke'er Bela) werd op voortraf:>lijke wijze uit gevoerd. Aan het einde van dezen a\ond sprak de wnd. vacrzitter zijn waardeering uit voor de a'teiders\er- eeniging. Ook P. Baar; en D. Kruithof nv philips' Gloeilampen fABRlÊKEN lngez. Med. be*roK spr. in zijn dan*. De heer H. a tg&e zorgde voor r lai.crruziek dens de pauze. Prijsjassen. De uitslag van het houden prijsjassen in café „Boerhaai op 23 Nov. j.l. is als volgt: 1ste pn J. v. d. Hulst en F. Huyts, 2e pr. AJyji Diemel en W. Floor, 3e pr. P. v. We hoven Bzn. en W. v. Werkhoven W 4e pr. B. v. d. Lubbe en P. v. Le wen, 1ste troostpr. J. v. Dijk en Heinsbergen, 2e troostpr. P. ~v. Dijk B. Lemmers. A.s. Vrijdaagvond half acht wordt er weer gekaart. ZOETERWOUDE. Tijdelijke gemeenteraad. Gis [ai vergaderde de raad der )r fe; ta le: meente. Voorzitter: burgemcei- Smeets. De voorzitter opende de ver dering en verwelkomde de nieuwe meenteraadsleden, die allen opgekoial: waren. Hierna werden de voorgesc^Zc ven eeden afgenomen. De voorzitter constateert met gei gen. dat Zoeterwoude den oorlog bezettingstijd goed heeft doorstaan, uitzondering van 20 woningen die den H. Rijndijk werden afgebroken. Jl weemoed herdenkt spr. de dapperen, voor den goeden strijd vielen en g( deze ten voorbeeld bij het opn<j van de taak die nu wacht. Ook met de razia's heeft Zoetere de het er betrekkelijk goed afgebra Slechts één is niet teruggekeerd ei vreemden bodem begraven. Dankbaar denk ik ook aan al dit nen, die hun vaderlandschen plicht ten te doen door het verstrekken onderdak en voedsel. Dank ook dt VI nen, die tegen matige prijzen hun la g( genooten van voedsel voorzagen van den hongerdood wisten te red en zooveele kindertjes liefderijk heb opgenomen, Spr. geeft een somber beeld over gemeente-financiën. De begrooting 7 1945 wijst een tekort van 20.000, 1 ki li: geen voor 1946 nog hooger zal zijn. Aan het Instituut Stad en Landsc werden opdrachten verleend tot het ken van een uitbreidingsplan in on< deelen voor de kom Zoeterwoude D( Zuidbuurt, Vrouwcnweg en Hooge E dijk. Aan ir. Christiaanse is opdri gegeven tot het maken van een rio ringsplan voor de geheele gemeente, aandrang' van hoogerhand is de meente toegetreden tot een gem< schappelijke regeling van de hulpver ning bij brand, tot den sportkring Rijnstreek en den schoolartsendi Boskoop. Aan de orde komt de verkiezing twee wethouders. In de vacature Graaf wórden uitgebracht op den G. P. van Leeuwen 8 stememn. J. Graaf 2 stemmen en op P. Meijdai stem. Gekozen de beer G. P. van L( wen. In de vacature-Onderwater wor uitgebracht op J. van Vliet 8 stemn op J. de Graaf 2 stemmen en op heer P. Meijdam 1 stem. Beide g< D zenen nemen hunne benoeming aan worden door den voorzitter geluk wenscht. De voorzitter spreekt waardeert woorden ten afscheid aan den heer Graaf en ook aan den heer Onder ter. die zoovele jaren met eere wethoudersschap hebben vervuld. Tot leden van de waterleiding-^ t missie worden gekozen de heeren Tijssen, O- Onderwater en P. J. Zaal. Hoewel het niet in de bedoeling in de raadsvergadering een r vraag te hóuden is de voorzitter genegen gestelde vragen te beantw( den. De heer van der Ploeg verzoekt vergaderingen in den vervolge 's avo j te houden. Andere heeren geven voorkeur overdag te vergaderen, durende de wintermaanden zal de gadering bij dag gehouden worden. Hierna wordt de vergadering ten. Geslaagd voor het middenstand5 j ploma „Algemeene Handelskennis" heeren: J. R. Olijerhoek, C. W. Leeuwen. hi

De Burcht | 1945 | | pagina 2