Radioprogramma— r Het geloof in den vrede (Vervolg) ste nippertje voor het allerergste behoed en hoe Europa van het gevaar van het Nazi-dom werd bevrijd, blikt hoopvol in de verte. Er zijn heel andere wegen voor het behoud van den vrede dan die welke op conferenties, waar de naam van God nauwelijks mag worden genoemd en waar de Plaatsbekleeder van Christus op aarde geen toegang heeft, worden aangegeven. „Elke hervorming van instellingen' aegt de Paus in Quadragesimo Anno „waaraan niet een hervorming der ze den voorafgaat is nutteloos". Dit woord geldt ook voor de instellingen, welke den vrede heeten te waarborgen. Daar om kunnen wij het geloof in den vrede, dat zooveel heilzamer is dan het heil- looze geloof, in al weer een nieuwen oorlog, niet beter verstevigen dan in de verbreiding van God's rijk op aarde door de daadwerkelijke beleving van het christendom. Wij moeten niet deelnemen aan het pessimisme dat als een boozen geest rondwaart. De Moeder van Smarten heeft het in de vorige en ook in onze eeuw Frankrijk, in Portugal, ook in ons land, lezer, zoo duidelijk gezegd, dat de arm van Haren Zoon zwaar weegt, zóó zwaar, dat Zij met moeite kan tegen houden, dat. waarmede de menschheid wordt bedreigd. Maar ook zegt de Ko ningin des Vredes, dat wanneer eer herstel wordt gegeven aan haar Lij denden Zoon de redding der wereld niet kan uitblijven. Dat een cultureel ontwikkeld volk als het Nederlandsche met zijn breeden christelijken kern een belangrijke bij drage tot den wereldvrede kan leveren, zoowel in het moederland als in de overzeesche gebiedsdeelen is een stel ling, die niet te boud klinkt. Ja, op dien grond zouden wij eerder nog dan op economische argumenten of op argu menten ontleend aan geleden oorlogs schade een grooter Nederland willen verdedigen. Om daardoor, want ja, daartoe zijn wij in staat, een nog grooter aandeel te kunnen nemen in de redding van een innerlijk verdeeld Europa. in het dagelijksch menu Fiin is het weer eens een bordje echte Honig's vermicellisoep te proeven. Dat brengt afwis- feeling in de maaltijden! Voor- deelig is het ook, want U hebt nu niet alleen de vermicelli, maar ook de soep op Uw bon. Vraag na Honig's vermi cellisoep, sma kelijk, voed zaam, krachtig! SPORT Ingezonden Med. voor Woensdagavond 24 Oct. '45. HILVERSUM I, 301 M. 6.Waterstanden. 6.04 De ster van den dag, Lily Pons. Iets over de uitzending van vrouwen en meisjes naar Ned.-Indië. Kentucky minstrels. Nieuwsberichten en pro gramma-overzicht. 7.15 Reportage. 7.30 Ted Rowder en zijn orkest. De eendracht van het land. Brieven van onzen Londen- schen correspondent. Canadeesch half uur. „Brand in de Jonge Jan v. Herman Heyermans. De kunst van het samen werken. Romantische pianomuziek. Nieuwsberichten. Avondwijding door den heer H. Hofmeester. HILVERSUM II, 415 M. Nieuwsberichten en pro gramma-overzicht. 6.30 Cordumener Non-stop. 7.Radiostrijktrio. 7.30 Programma Nederl. Strijd krachten. 8.— Operette-programma. 9.Commentaar op beleid en bewind. 9.15 Sylvester trio. 9.45 Avondwijding. 10.Nieuwsberichten. 10.15 Op den drempel van den nacht. 6.30 6.45 7.— 8.15 8.30 9.— 10.15 10.30 11.— 11.15 6.— INTERNATIONALE CROSS-COUNTRY MOTORRACES OP „DUYNRELL" TE WASSENAAR EN OMSTREKEN. Jun. 125 c.c. 8 ronden is 32 km. Bestebreurtje, op Sparta, Barendrecht G. Lagerwey, op Batavier, Gouda. Jun. 250 c.c. 9 ronden is 36 km. H. Stoelman, op Velocette, Haarlem; J. v. Leen, op Triumph, Rotterdam. Jun. 350 c.c. 9 ronden is 36 km. In deze serie viel het prachtige rijden op van den Haagschen renner H. Dammers die dan ook als eerste de finish pas seerde. 1. H. B. Dammers, op Velocette, Den Haag; 2. A. Bosch, op Velocette. Am sterdam; 3. A. v. d. Pouw Kraan, op A.J.S., Leiden. Jun. 500 c.c. 9 ronden is 36 km. Niet minder dan 40 deelnemers gaven na een wilden start een prachtigen strijd, met gevolg vele uitvallers. Ook hier viel het rijden op van de eerst aankomen den. 1. W. v. 't Hoog, op Eysink, Zuilen 2. W. v. d. Eyck, op Royal Enfield Rotterdam; 3. adj. L. v. d. Hulsi, op Matchtess, Den Haag. Een zeer bijzonder nummer was zeker de zijspanklasse met de deelname van de meest bekende Belgische rijders Van derschrick, Massuy en anderen. De Belgische kampioen Vanderschrick had met pech te kampen en moest den strijd staken. Uitslag 600 c.c. 8 ronden is 23.2 km J. M. Massuy. op B.M.W., Brussel (B.) 43.11.6 sec.; 2. J. v. Hove, op A.J.S. Herenthals (B.) 44.01.6 sec.; 3. sergt. maj. H. Strooland, op B.M.W., De Haag, 46.35.8 sec. Zijspanklasse boven 600 c.c. 1. adj. O. L. W. v. d. Hulst, op B.M.W.. Den Haag, 43.58 sec.; 2. H. v. Donkelaar op H.D., Den Dolder, 45.16.2 sec.; 3. H Zuur, op B.M.W., Voorburg, 46.01 sec. e grootste belangstelling ging r.aar de senioren-klasse, omdat hier te vens aan verbonden was de landenwed strijd NederlandBelgië. Nog zelden hebben wij een zoo grootschen strijd ge zien. met natuurlijk de mee- en tegen vallers. J. Roest, de held van de vorige Duinrell-rit, werd al spoedig uitge schakeld evenals Bovee. Maar hoe oordeelen over bet schitterende rijden van de gebr. P. en G. Knijnenburg. D was fenomenaal. Over onze Belgisch tegenstanders kunnen wij eveneens zeer tevreden zijn, vooral als men bedenkt dat na enkele ronden een rijder van het team een lekken band kreeg, de wed strijd toch uitreed en ten slotte op de velg de finish passeerde. Voorwaar eer prestatie. Noemen wij tot slot de volledige uit slag. Senioren 125 c.c. 13 ronden is 52 km. 1 uur 44 min. 55.2 sec. 1. J. Flo rijn, op Batavus, Haarlo; 2. L. Maltha op Eysink. Rotterdam. Senioren 250 c.c. 14 ronden is 56 km uur 47 min. 26.6 sec. 1. G. Knijnen burg, op Velocette, Wassenaar; 2. J Lent, op Eysink, Maassluis. Senioren 350 c.c. 14 ronden is 56 km uur 46 min. 58 sec. 1. Pairiot, op B.S. A.. Spa (B.)2. R. Bivort, op A.J.S Brussel (B.). Senioren 500 c.c. 14 ronden is 56 km 1 uur* 33 min. 32.2 sec. 1. P. Knijnen burg. op Triumph, Wassenaar: 2. J. T. Veer, op Triumph, Borculo; 3. J. Fre- nay, op Gillet, Melen (B.). Uitslag Landenwedstrijd. Holland België 1. P. Knijnertburg 10 p. 2. Pairiot 9 p. 3. G. Knijnenburg 8 p. 4. R. Bivort 7 p. 5. J. Veer 6 p. 6. J. Fren.ay 5 p. 7. D. Renooy 4 p. Totaal 28 p. 21 p. KORFBAL. Uitslagen. Ié klasse: G.K.V.Vicus Orientis 62. 2e klasse: Hou-StandFluks 33; Vi cus Orientis IIDie Haghe 35. 3e klasse: H.S.V. IIVicus Orientis III 3—1; Die Haghe II—Fluks II 10—2; H.K V IIZuiderkwartier I 22; Emma- Algemeene 36; Ready IIAlgemeepe II 1—0. HOU-STAND—FLUKS 3—3. Fluks heeft v. Waardenburg in haar gelederen, wat een aanzienlijke verster king beteekent. Vijf minuten na het begin neemt Fluks de leiding door Ligtvoet, doch vrij spoe iLg komt door dameshanden den gelijk maker. Fluks wordt hierna sterker en weet Mastenbroek uit een strafworp weer de leiding te geven. Dezelfde spe Ier weet even voor de rust opnieuw te scoren 13. Na de hervatting is vooral de aanval van Fluks zwak en kunnen de Hagenaars door twee kansen te be nutten gelijk maken, waarmede het ein de komt. G.K.V.—VICUS ORIENTIS 6—2. Beide ploegen zijn volledig. Direct ontwikkelt zich een vlug spel, met G K.V. in de meerderheid. Zij weten zich dan ^ok een 30-voorsprong te ver schaffen door H. WickevoortCromme lin. mevr. AllerEngels en mevr. Kooy Noordanus. Dit wordt ten slotte Vic Orientis te bar en slagen zij er in nog voor de rust hun achterstand in te loo pen door twee doelpunten te score.) 32. Na de rust is Vic. Orientis sterker echter kan de aanval Cats c.s. niei to doelpunten komen. Bij eenige uitvallen van G.K.V. weten zij nog driemaal den korf te vinden en behaalde G.K.V. een geflatteerde 62 overwinning. HOCKEY. H.O.C. I—Leiden I 2—2. Ook in dezen wedstrijd kon Leiden haar vorm nog niet te pakken krijgen. De middenlinie speelde te veel verdedi gend wat den aanval niet ten goede kwam. Na het begin is Leiden in d^n aanval en spoedig weten zij den stand op 1—0 te brengen. H.O.C. komt hierna goed opzetten en nog voor de rust bren gen zij de partijen op gelijken voet 1 In de tweede helft heeft een or.ze:ting in de voorhoede van Leiden niet het gewenschte resultaat kunnen brengen Beide voorhoeden wisten nog éi maal .iel net te vinden, zoodat hier liet ein- d? kwam met een verdeeling der pun ten STADSNIEUWS HEIN 's GRAVENSANDE. 't Moet voor den organist Hein 's Gravesande een teleurstelling zijn geweest, dat niet meer dan ongeveer 40 menschen waren gekomen om zijn or gelbespeling te beluisteren. Deze is heusch wel een gang naar de Doopsge zinde kerk waard. Bovendien zal het voor de toehoorders wel een teleur stelling zijn geweest, dat de sopraan soliste Tilly Leening door ongesteld heid niet kon zingen. De organist stelde in plaats hiervan een drietal orgelwer ken, waarvan men onverdeeld kon ge nieten. Hij begon met ,,3 Orgelchoralen" van J. S. Bach, blijmoedig en ingeto gen voorgedragen. Dan laschte hij Handel's „Orgelconcert in A" in, dat hij met zekerheid van willen, overtuigd speelde. De tusschengevoegde „Toccata d" van Bach verraadt een be- heerschte visie, de idee van het werk heel nabij. Als derde vermelden wij als heel mooi „Liszt Adagio", van Feike Asma. De „Pastorale" van César Franck heeft hij met veel distinctie gespeeld, een fluweeltje van registratie. Al maar voortgaande releveeren wij de ver scheidenheid in klanken, en het enthou siasme waarmede hij de overige wer ken heeft gespeeld. Jammer is het, dat bij dit mooie orgel met zijn pastorale toon, de pedalen klepperen, 's Grave sande is nog jong, maar niettegenstaan de dit valt zijn technische vaardigheid maar bovenal waardeeren wij zijn kunstzinnige opvattingen en registratie vondsten. de verscheidenheid, die hij aanbrengt en de nuancen, 't Was een geslaagd concert. J. Kortmann EEN KIJKJE BIJ DEN MARINE RADIO-DIENST. In ons nummer van Zaterdag 20 Oc tober mochten wij een welkomstwoord richten tot de Jantjes, die na zooveel jaren weer onze stadgenooten zijn. Dinsdagmiddag 23 October noodigde de marine ons allercharmantst uit eens een kijkje komen nemen bij de Marine-ra dio-dienst, die gevesaigd is te Oegst- geest. Bij de Postbrug werden in den bezet tingstijd eenige gebouwen opgericht ten behoeve van den bezetter. In dit com plex is den dienst thans gevestigd en wij werden er verwelkomd door den heer F. Bussemaker, hoofdofficier Ma rine-stoomdienst 2e klasse. Deze deelde ons mede, dat de ge bouwen zwaar beschadigd waren, toen men hier uit Engeland aankwam. De centrale verwarming, schakelaars, lei dingen etc. waren door de Duitschers gesloopt en naar den Achterhoek over gebracht. De kleine bijgebouwen de den dienst als paardenstal en al het meubilair was evrdwenen. Men stond voor groote moeilijkheden, maar met echt Hollandsche voortvarendheid is men de zaak weer gaan inrichten. De bijgebouwtjes werden schoongemaakt en hier en daar wat opgeknapt. Meubelen werden gehaald uit de bunkers in de duinen. Ook het hoofdgebouw wordt in orde gemaakt en over twee jaar hoopt men met alles gereed te zijn. Waaruit bestaan nu de werkzaamhe den van den Marine-radio-dienst? In hoofdzaak uit het opruimen van de Ra dartoestellen en het maken van radio- ontvang- en uitzendstations. De Radartoestellen hadden verschillen de doeleinden. Wanneer er vlieginachi- ies in aantocht waren, teekenden deze toestellen richting en afstand van het toestel aan. Practisch zijn de Radar toestellen nu langs de kust verdwenen. Maar de Engelsche Radars waren stukken beter. Trouwens de Engelschen en Amerikanen waren op radiogebied veel en veel verder dan de Duitschers. De zeeslagen werden in hoofdzaak uit gevochten met behulp van deze toestel len. Het Marine-radio-station, dat hier wordt opgericht, wordt het ceritrale punt voor Nederland, vanwaaruit tech nici door het geheele land worden uit gezonden. Er werken op het oogenblik een 40 man van den Marinedienst en een 40-tal burgers. Het plan is een com plete bankwerkerij en smederij in te richten, want het Marine-station uit Amsterdam wordt hier ondergebracht. De ligging van het station is goed en er wordt een geregelden dienst onder houden tusschen Den Haag en Leiden Buitendien is de directie van de N.Z.H. M. zoo vriendelijk geweest een tram halte beschikbaar te stellen. Hierna werden wij uitgenoodigd een rondgang over het terrein te maken en de verschillende gebouwen te bezichti gen. Het vièl ons op, dat het er over al even zindelijk uitzag. De slaapzalen, het kombuis, de diverse kamertjes voor gegradueerden, het zag er alles vrien delijk en gezellig uit. In de keuken was de kok druk bezig met het avondeten. Mogen wij bekennen, dat onze neus te gast ging? In het hoofdgebouw bezichtigden wij verschillende installaties, die voor ons zeer vele geheimen hadden; voor de technici waarschijnlijk een alledaagsch geval. Er wordt hier hard gewerkt en weinig gepraat. En zoo moet bet ook. C. Th. R. KNDER-UITZENDING. Het was een groote drukte Zondag middag aan het station, toen de ruim 170 kinderen terug kwamen uit Huiten Gilze en Dongen. Zij hebben daar twee maanden genoten van een boschrijke omgeving, van mooi weer en van goe de pleegouders. Wij hadden een onder houd met verschillende ouders en ver namen, dat er bij de kinderen een ge wichtstoename was varieerend van tot 25 pond! Uitbundige verhalen deden de kinderen over nuttige en practische geschenken, die de Brabanders in hun befaamde gulheid hadden meegegeven, zoowel voor de kinderen als voor de huisgenooten. Donderdag 18 October zijn de kinde ren teruggekomen uit Brasschaet (Bel gië). Ook die waren enthousiast over de kostelijke vacantie en de goede ver zorging bij de Belgische pleegouders. Zoo hebben ruim 200 kinderen «en dosis gezondheid opgedaan; zoowel in Brabant als in België zijn de zorgen zeer goed geweest en in menig Leidsch gezin wordt met groote dankbaarheid gesproken over dit bij uitstek sociale werk van de Bisschoppelijke Hulpactie, daarin spontaan geholpen door Ned. Volksherstel. H. GEEST-HOFJE EN HEERLIJKHEID HOOGMADE. De regenten van deze stichting, die in 1941 door de N.S.B. uit hun functie waren gezet, zijn thans weer als zoo danig hersteld. Ook mr. A. J. Sormani alhier, heeft zijn plaats als rentmees ter weder ingenomen. ST. LEONARDUSPAROCHIE. (Haagweg). Nadat Zondag een woord van opwek king en aanmoediging tot u allen ge richt werd voor het lidmaatschap van de H. Familie, is het thans vooral aan de heeren om een daad te stellen, want met woorden alleen komen wij er niet. Komt nu eens hedenavond om half acht in grooten getale ter Congrega tie. Tot nu toe bleef het bezoek be perkt tot pl.m. 30 heeren (waartegenover bij de dames ongeveer 160) en dit is, heel zacht uitgedrukt, toch wel be schamend. Uw pastoor spreekt voor leege ban ken en de conferenties die hij houdt zijn dat niet waard. Laat uwapathische stemming varen en komt kennis ma ken, want het is toch nog altijd zoo; onbekend maakt onbemind. Laat de eenige godsdienstige ver- eeniging in uw parochie nu gaan groeien en bloeien voor uw eigen zieleheil en versteviging van het parochieleven. C.DE WINTER, secretaris. op KORTE GOLF OMGEVING NOORD WIJKERHOUT. Jubileum koster Looijestein. Voor koster Looijestein is de dag van de viering van zijn 25-jarig ambtsjubileum onvergetelijk geworden. De dag begon met een plechtige H. Mis tot intentie van den jubilaris, opgedragen door pas toor Van der Waarden met assistentie van pater De Klerk en kapelaan Van 't Westeinde. Des namiddags had in de speelzaal van de R.K. bewaarschool een drukbezochte receptie plaats. Voetbal. V.V.S.B. heeft haar be- kereómpetitie op waardige wijze beslo ten. Tegen de verwachtingen in is V.V, S.B. in een verdienstelijk gespeelden wedstrijd er in geslaagd tegen Hillegom gelijk te spelen met 22. Burg. Stand. Geboren: Johanna Cornelia Maria, d. van H. W. van Eeden-van Paridon; Petrus Johannes Adrianus, z. van P. Neelen-van den Berg: Clara Cornelia Johanna Maria, d. van W. J. C. van den Berg-Nulkes; Helena Cornelia, d. van C. J. van den Berg-Duivenvoorden. Ondertrouwd: J. van Bohemen en H. M. de Winter; J. Plug en Th. van den Berg: L. W. J. Verbeek en M. A. Broekhof. Gehuwd: P. van der Steen en D. Kleverlaan; J. W. Duivenvoorden en C. M. NederstigL Na een lange onderbreking heb ben de Sovjetvliegers de vluchten over het Poolgebied hervat, de „N 362" is het eerste toestel, dat uit Moskou is ge start met een bemanning van 22 man. Een nieuw geneesmiddel, waarvan de toepassing echter nog in het expe- rimenteele stadium verkeert, zal door Amerikaansche medici worden gebruikt bij de behandeling van hartziekten, aderontstekingen en beroerten. De naam van het middel luidt „Aicurdarol". Dr. Karl Link stelt de ontdekking in kwes tie op één lijn met Pastews ontdek king van het middel tegen hondsdol heid. De leider van de Japansche com munisten, Kioesji Tokoe, is voor het eerst na zijn 18-jarig verblijf in de ge vangenis weer in het openbaar ver schenen. Te Osaka heeft hij een verga dering gepresideerd, waarin hij hevige aanvallen deed op het keizerlijk regime. O.a. verklaarde hij, dat de Japansche communisten den mikado wenschen te verdrijven. In de Engelsche havens zijn in ver band met de staking der havenarbei ders reeds ruim 11.000 soldaten te werk gesteld om de schepen te lossen. De Engeteche schrijver Bernard Shaw is aandeelhouder geworden van het communistische orgaan „Daily Wor ker". Een ex-lid van de maquis is tij dens het tellen van de stemmen het stembureau van Saint Vit bij Besancon binnengedrongen en beval de tellers onder bedreiging met een handgranaat het vertrek te verlaten. Leden van de universiteit van Co lumbia hebben een nieuw geneesmid del ontdekt, dat gelijke resultaten zou afwerpen als penicilline. Voor het tot stand brengen van atoomsplitsing is in Amerika een ma chine gebruikt, welke een spanning van een milliard volts kan producee- ren. Naar het Amerikaansche Bijbelge nootschap meedeelt heeft men thans den volledigen bijbel op 169 gramofoon- platen gezet terwille van hen, die niet zien kunnen. De geheele „leestijd" is 84*4 uur. Het Oude Testament neemt 129 platen in beslag en het Nieuwe Tes tament 40. De platen worden voor een vijfde van den werkelijken prijs aan blinden geleverd. De beruchte ku-klux-klan, die schijnbaar uit het Amerikaansche lever was verdwenen, is eensklaps in den staat Georgia herleefd. Op een avond van de vorige week, werd op een berg top een der reusachtige vlammende krui sen waargenomen, die altijd een sym bool en waarschuwing van deze secte zijn geweest. Het teeken was 100 km. ver in den omtrek zichtbaar. De Klan beweert in Georgia 20.000 leden te heb ben. In een interview, dat een corres pondent van A.N.P.-Aneta met den mi nister van financiën in Soekarno's ka binet had, heeft deze verklaard, dat de republiek van plan was binnenkort haar eigen geld te gaan drukken. „Papieren guldens der Indonesische republiek" zullen worden gedrukt op vier geld- drukpersen, waarover de republiek kan beschikken. Een lid van de bemanning van het vliegtuig, dat Hitler's „troonopvolger", Rudolf Hess, naar Neurenberg hëeft te ruggebracht, vertelde, dat Hess voor den start opschepte, dat hij een goed vlieger was. Onderweg vroeg hij om kauwgom om zijn luchtziekte te bestrij den. Hoewel de weersomstandigheden goed waren, was Hess gedurende meer dan de helft van den tocht doodziek. De minïsterlijst van dr. Hoegner, de eerste minister van de nieuwe Duit- sche regeering van Beieren, is door de Amerikaansche bezettingsautoriteiten be krachtigd. Hcm moo-i Leiden uf-oïdtl. Het is herfst. De hoo rnen, die den rampwinter 19441945 hebben over leefd prijken in gouden herfsttooi. Met iedere windvlaag dwarrelt een aantal blaren naar om laag,, waarmee de fris- sche, bolle wind krij gertje spelen gaat. zoo dat de jonge poesjes, die dit voorjaar gebo ren zijn, lust krijgen om mee te doen. Maar ne laasdat schouw spel blijft dit jaar be perkt tot enkele geluk kige buurten, waar de dikste boomen stonden, de allerdikste, meen ik. En ook het stille spel van sneeuwvlokken op ragfijne takjes zal dezen winter slechts op enkele plaatsen te genieten zijn. Maar dan komt het voorjaar en de gemeen te is niet van plan ons nog langer te laten snak ken naar wat natuur in onze kale, nuchtere straten. Er zijn den afge- loopen winter in de stad 5500 boomen ge sneuveld. Van de kwee- kerij zijn er 1300 gesto len. Maar ongeveer 4000 zijn er weer aange kocht, zoodat met eenig overleg de stad weer kan worden beplant. Het eerst zijn de hoofd grachten, toegangswe gen en singels aan de beurt. Hier zal de ge wone plantwijze gehand haafd blijven, al zal de onderlinge afstand wat grooter moeten worden. Dit zal evenwel niet schaden, integendeel. Men krijgt zoodoende juist wat meer licht in de hui zen en behoeft de boo men ook niet zoo sfeik in te snoeien. De plant soenen en beplante stra ten komen eerst later aan de beurt. Wel wor den hier reeds nu de gazons in orde ge maakt. Hiervoor zijn 385.000 graszoden noo- dig, die de gemeente heeft gekocht van den Rijkswaterstaat. Bij liet aanleggen van een nieu wen weg komen natuur lijk heel wat graszoden vrij, en waar op andere manier op het oogenblik niet aan dit artikel is te komen, was het een uit komst, dat Waterstaat hier kon bijspringen. De beplanting van de plantsoenen en lanen heeft dan het volgend voorjaar plaats. Hier zal naar wat meer losheid worden gestreefd, en het ligt in de bedoeling de jeugd van de scholen in te schakelen. Wanneer de kinderen zelf de boomen hebben geplant, zullen zij er allicht wat meer liefde voor hebben. Wanneer wij dan daar bij bedenken, dat bij uit stek leelijke punten van onze stad de zeer spe ciale aandacht van den plantsoendienst zullen hebben, zien wij de toe komst niet zoo héél somber in, al zal het wel vier a vijf jaar duren, voor wij de resultaten van veel piekeren en zwoegen kunnen waar nemen. Maar dan wan delen wij ook 's Zon dags onder ruischende bladerkronen. En in de lente kunnen wij con- curreeren met de bloeien de Betuwe, wanneer in onze lanen de sierkersen in rose bloemenpracht staan. C. Th. R.

De Burcht | 1945 | | pagina 2