onze prijzen Anton de Groot KANTOORBEDIENDEN STENO-TYPISTE MIDDENSTANDSOPLEIDING HOOGSTRATEN s HANDELSSCHOOL AANGEBODEN: Wij hebben VERLAAGD Dansschool L I D O-T H E A T E R DE OFFICIËELE VROUW Kwaliteit wint altijd ADVERTEERT IN DIT BLAD OMGEVING VOORSCHOTEN. Heropening van „Het Eigen Huis". Dinsdagavond j.l. is het eige nhuis der Jozcfsgezellenvereeniging alhier ge opend. In de oorlogsjaren is dit ge bouw voor verschillende andere doel einden gebruikt, doch heden was het oogenblik aangebroken, dat het weder om zou worden benut voor het doel, waarvoor het destijds is gebouwd. De weleerw. heer J. Duivenvoorde opende de zeer goed bezochte bijeen komst en sprak den wensch uit, dat wederom een bloeiend vereenigingsle'ven zou aanbreken voor de jongemannen, zooals dat was voor het uitbreken van den oorlog. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. van den Berg, senior, P. Bancke, secretaris, W. Ger- rits, penningmeester en L. de Hollan der en J. van der Berg, commissarissen. Na de bestuursverkiezing dankte kape laan Duivenvoorde de heeren P. van Noord eii A. J. Mens voor het vele werk, wat zij voor de vereeniging in de afgeloopen jaren hadden verricht en beide personen werden tot eerelid der vereeniging benoemd. De vereeniging heeft tevens een naamverandering on dergaan en zal voortaan heeten „De Kajotters". Noodgemeenteraad. Door den Com missaris der Koningin zijn 39 personen benoemd tot leden van het kiescollege voor den tijdelijken ge meenteraad. Het kiescollege is uitge- noodigd tot een bespreking in de raad zaal, Maandag 8 October a.s., des avonds te 8 uur. ZOETERWOUDE. R.K.S.V. „Meerburg". Zaterdag speelde Meerburg I een vriendschappe- lijkcn wedstrijd tegen de R.A.F., een af- deeling van de Engelsche luchtmacht van Valkenburg. Meerburg I wist beslag te leggen op een flinke overwinning van 62. Zondag werd wederom een wed strijd gespeeld. Meerburg IZLC I. Deze wedstrijd werd gewonnen met 31. Ook ons tweede elftal speelde te gen ZLC II. Zij hebben de puntjes sa men gedeeldt 11. In deze wedstrijden werd door de elftallen van Meerburg flink spel gegeven. LEIDSCHENDAM. De deblokkeering. De P.T.T», al hier, heeft voor de terugbetalingen in de week van 8 tot en met 13 October a.s. de volgende regeling getroffen: 8 Oct. de namen beginnende met de let ters A tot en met E, 9 Oct. F. tot en met G., 10 Oct. H. tot en met J., 11 Oct. K. tot en metM., 12 Oct. N. tot en met R. en 13 Oct. S. tot en met Z. In verband met de buitengewone druk te, welke de uitbetaling van het gede blokkeerde geld ongetwijfeld met zich mee zal brengen, zal aan dit schema van uitbetalingen stipt de hand gehou den worden. Waar komt dat geld vandaan? Ge durende de afgeloopen maand is bij de postspaarbank alhier ingelegd ƒ804.332.51 (in Augustus j.l. 97.668.35) en terug betaald 25.379.47 (in Aug. 26.650.14). Het annexatie-vraagstuk. Het co mité dat ijvert voor de annexatie van een uitgestrekt Duitsch gebied, heeft Dinsdagavond in de raadszaal weer een propagandavergadering gehouden. Als pro-spreker voerde wederom het woord mr. Antol, die aangezien hij dezelfde argumenten naar voren bracht als op de vorige propaganda-vergadering, niet in die mate bond als zijn opponent dr. Locher. Deze spreker argumenteerde het standpnut der tegenstanders van annexatie die schadeloosstelling door annexatie niet gerechtvaardigd achten. Tevens zou door annexatie de Europee- sche veiligheid niet bevorderd worden. Ook mag volgens dezen spreker niet over het hoofd gezien worden, dat er millioenen Duitschers waren en nog zijn, die tegen Hitier en zijn leer ge kant zijn, doch zij moesten noodge dwongen meedoen. Uit de misdaden waarvoor het Duitsche volk aanspra kelijk wordt gesteld, mag men niet de gevolgtrekking maken, dat het zich nooit zal verbeteren. Het Duitsche volk rrag door de op te leggen schadever goeding door annexatie niet met on dergang bedreigd worden, want anders zal het tot wanhoop gedreven een ge vaar voor den vrede blijven vormen. Aan het slot van de vergadering wa ren de aanwezigen in de gelegenheid zich schriftelijk voor of tegen gebieds uitbreiding uit te spreken, met als re sultaat dat 118 stemmen werden uitge- biacht waarvan 89 voor, 18 tegen en 11 blanco. Voetbal. Zondagmiddag a.s. wordt in de serie bekerwedstrijden op het ter rein aan den Veurschen Achterweg een wedstrijd gespeeld tusschen Tonegido I en Oranje-Blauw I. Medische dienst. Zondag a.s. wordt de geneeskundigen dienst uitsluitend waargenomen door dr. S. P. Perquin, Veenestraat 24, tel. 10. LISSE. Burg. Stand. Geboren: Franciscus Gijsbertus Cornelis z. van J. A. Veld hoven en G. J. W. Degger; Bastianus Josephus z. van G. B. Rooijakkers en G. J. Bus; Maria Francina d. van J. J. C. Lascaris en A. Smink. Getrouwd: L. Noort en W. van dei Wal; J. C. van Steijn te Noordwijker- hout en A. Th. A. van Werkhoven. Overleden: Aaltje Hoogervorst 60 j., echtg van A. Witteman; Hermanus den Boer 75 -j., echtgen. van C. Kooij; Adrianus Obdam 51 j.. echtg. van M. J. Lubert; Gijsje Schoenmaker 69 j., echt- gen. van A. Hoogewoning. R.K. V.V. Lisse. Zondagmiddag speelde de R.K. V.V. Lisse op het ter rein aan de Spekkelaan tegen Hillinen uit Hillegom. In de eerste helft van de match was Hillinen beter ingespeeld dan Lisse. De stand met rust was 11. De wedstrijd nam in de 2e helft een le vendiger karakter aan en er werd vurig gespeeld. Lisse was dikwijls in de meerderheid, hetgeen dan ook tot uiting kwam door een 31 voorsprong op ze ker moment. Hillinen liet evenwel de moed niet zakken en scoorde betrekke lijk vlug achter elkaar twee goals, zoo dat de stand wederom gelijk was. Lis se vond dit klaarblijkelijk niet goed, want de spelers kwamen geweldig op zetten en scoorde wederom een doel punt. Eerst in de laatste minuut maak te Hillinen gelijk en eindigde het spel met een 44 stand, hetgeen o.i. de goede verhouding weergaf. Vereeniging „De Hyacinth". De heer W. M. Driehuizen te Lisse is be noemd tot voorzitter der vereeniging „De Hyacinth". Dr. Th. Ruys Jr. In "cle afgeloo pen week heeft dr. Th. Ruys Jr., pre dikant van de Gereformeerde Kerk, al hier, zijn zttveren ambtsjubileum ge vierd. NOORDWIJKERHOUT. Burg. Stand. Geboren: Adriana Geertruida Apolonia Maria d. v. J. C. Warmerdam en Heemskerk; Hendricus Martinus Maria z. v. J. C. van Parera en Vrolijk; Elizabeth d. v. A. Griek- spoor en Scheepmaker; Bernardina Jo hanna Maria d. v. C. G. Warmerdam en Hoogeveen. Ondertrouwd: J. W. Duivenvoorden en C. M. Neaerstigt. Roole Sien. Het Amsterdamsche Volkstooneel gaf voor een stampvolle zaal in café „De Zwaan" een voorstel ling van „Rooie Sien", drama uit het volksleven, met zang en dans in zes be drijven door M. Spree. De verschillende spelers lieten een goed spel zien en er waren vöoral in het laatste bedrijf spannende momenten tusschen de doch ter van Sien (Sophie Willemse) en haar vader (Willy Veltman), welke span ning zich culmineerde bij de vergiffenis van de dochter van Sien aan haar va der, Ko. De aanwezigen hebben zeker van dit tooneelspel genoten, wat wel bleek uit het applaus aan hef einde van het 6e bedrijf. Eén ding moet ons van het hart: kinderen van 14 jaar, zooals we er dezen avond meerderen vergezeld van hun ouders, in de zaal zagen zitten, hooren nog niet in de too- neelzaal thuis, en zeker niet bij een stuk, waarin de aanwezigen kennis ma ken met het leven in obscure buurten. \A,1 Hes wat de HARK' 'ontvangt en inzamelt^ wordt OM Ni i aan oorlogsgetroffe- nen uitgereikt. NoüchoIG Hulp-Actic- Roodc-Kfiiis (Ingez. med.) 205 TER AAR. Ook aan Hedel gedacht. Door d* fa. HoefDam, te Ter Aar, was op de bevrijdingsfeesten een „Vroolijke Keu ken" aangebracht, waarin liefhebbers! naar hartelust de daarin opgestelde voorwerpen mochten stuk gooien. Maai het mooie doel van deze onderneming was, dat met de stukken van die „Vroo lijke Keuken" het zoo zwaar getroffen Hedel weer zou worden opgebouwd omdat de helft van de opbrengst, een bedrag van 400.via Volksherstel voor Hedel werd afgestaan. Een be wijs, dat deze nog jeugdige firma niet alleen heeft gedacht aan feestvieren dcch ook haar aandacht heeft geschon ken aan onze zoo zwaar getroffen land genooten, welke deze geste ongetwij feld dankbaar zullen aanvaard hebben. Ziherer jubileum. Maandag a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn dat de heer J. Bogerd in dienst kwam van de Prov. Waterstaat. Thans ver vult de heer Bogerd de functie van hoofd-kantonnier. R.K.S.V. „Avanti". Zondagmiddag speelde Avanti 1 tegen Nieuwkoop i Avanti I tegen Nic. Boys II, Avanti A- jun. tegen Nic. Boys A-jun. Avanti II won met 62, terwijl Avanti A-jun. ge lijk 11 speelden. Ook Avanti I won van Nieuwkoop. NIEUWKOOP. Natuurschoon. De fraaie schraal landen (blauwgrasland) langs de Meije worden bedreigd door den bouw van noodwoningen. De A.N.W.B. heeft zich tot den burgemeester gewend om der gelijke aanslag op dit antuurschoon te voorkomen, waarbij door deze volledige medewerking werd toegezegd. Burg. Stand. Geboren: Petrus Jo 'hannes z. van C. Eijs en P. van Leeu LEIMUIDEN. l'elpt Alem. Nadat het N.V.H.-co inité van Leimuiden en Rijnzaterwoude de zorg toegewezen is voor Alem, door verschillende aannemers getracht zoo spoedig mogelijk te gaan werken veer den wederopbouw van de geteis terde gemeente. Door verschillende omstandigheden buiten de schuld N.V.H. en aannemers alhier zijn eerst vorige week de aannemers met onge veer 30 ambachtslieden vertrokken, om zoo spoedig mogelijk noodwoningen Alem gereed te krijgen. Bibliotheek. Na een lange rust wordt op Zondag 17 Oct. de parochieele bibliotheek weer geopend. Zooals voor heen zijn er weer volop boeken te be komen en -wel na de Hoogmis in di oude school. De kinderen kunnen uit sluiiend terecht na de kindermis. P.T.T. Het kantoor van den post- diens' zal weer normaal geopend zijn en wel van 9—12, *14—15 en 17—18 uur Zaterdags van 912. In verband met ee.i tweede postverzending is de bus- Üehting aan het kantoor om 7.50 er 16 15 uur. Ook is in de kom van de gemeente weer een tweede bestelling uitgevoerd. In verband met de geldzui- vcing vciden de ouderdoms- en inva liditei'sge'den op een nader te bepa len datum uitbetaald.- WOUBRUGGE. De Emmabloemcollecte, welke Za terdag gehouden is in Woubrugge en iioogmade, heeft 215.17 opgebracht. Gehuwd: A. Boll 32 j. te Valkenburg r;n S. Verkuil 23 j.C. P. Habermehl 27 i. te Nieuwveen en E. de Wit 26 j. HAZERSWOUDE. Burg. Stand. Geboren: Simon z van F. Ruis en J. Vos; Leonardus Cpr nelis Maria z, van G. M. Zwetsloot en J. P. Olsthoorn; Anna Maria d. van A Bakker en E. H. Baak. Overleden: Al. A. M. Verkerk 8 mnd Met ingang van 4 October heeft dokter Zoete om gezondheidsredenen zijn praktijd overgedragen aan dokter Meyst, thans geneesheer te Hellevoet sluis. BODEGRAVEN. Esto IUnio I 13. Zondagmiddag ontmoetten elkaar de elftallen van Esto en Oudewater. Hoewel Unio een klasse hoogerf speelt in den Goudschen bond. was ook nu van klasseverschi! geen sprake. Toch was de uitslag voor Unio volkomen verdiend. Reeds de eerste mi nuut was de stand 0—1. Na 8 minuten door een penalty zelfs 02. G. de Wi wist met een tam schot het eerste te- genpunt te fabriceeren 12, met welken stand de rust aanbrak. Na de „thee' as het dezelfde matte vertooning als voor de rust. Door een grandioze mis ser van de Esto-linksback kreeg de Unio-midvoor gelegenheid de overwin ning veilig te stellen 13. Scheidsrech ter Compeer leidde uitstekend. Esto IFUnio II 35. Van geheel ander gehalte was de tweede wedstrijd. Hier werd om een goaltje gevochten Reeds na een kwartier had Unio ecu voorsprong (0'n Stormloop op be Oudewater-doel bracht middels Jac. Disseldorp een verdiend tegenpunt. On danks een klein Esto-overwicht gaat de rust in met den stand 13. Na de her vatting een gelijkopgaanden strijd. N; minuten verkleint Jac. Dissel dorp met een vliegend schot den ach terstand (23). Wanneer keeper Baelde naar den verkeerden hoek uitvalt, wijst het scoringsbord 24. D. Bakker heult met den vijand en trapt voor de varia tie maar eens in eigen doel (25). Est trekt zich van den stand niets aan en orobeert te redden, wat te redden midvoor van de gastheeren weet met een subliem schot er 35 van te maken. Als voor de laatste maal geflo ten wordt, heeft Unio een verdiende, maar geflatteerde zege bevochten. Tot onderw'izers in de vacatures aan de St. Willibrordusschool, alhier ontstaan door het heengaan van de hee ren Twaalfhoven en v. d. Velde, zijn thans benoemd de heeren J. v. Zwie uit Schiedam en J. Ruigrok, uit Was-i senaar. NIEUWVEEN. Stille Omgang. Onder presidium van den waarnemend voorzitter, den heer P. Heemskerk, kwam het Genoot schap van den Stillen Omgang, afdee- ling Nieuwveen, in café Veenboer bij een. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter de leden aan de opkomst van het vastgestelde bidhalfuur op de Eucharistische dagen, hetgeen vooral in den laatsten tijd nogal wat te wen- schen heeft overgelaten. Spr. hoopte, dat de leden van nu af aan hieraan weer stipt de hand zouden houden, zoo als zij dat in den beginne gedaan had den. Verder kon spreker de opkomst van 28 leden van de honderd nu niet zoo best noemen, doch hij hoopte, dat dit aantal er in zou kunnen slagen een nieuw bestuur te kiezen. Van het oude bestuur waren nog vier leden over, vejke zich alle herkiesbaar stelden. Na gehouden verkiezing was de uit slag als volgt: P. Heemskerk, C. R. de Groot, J. Burgmeijer, N. C. A. Le- besque, welke met algemeene stemmen waren herkozen. De nieuwgekozen le den waren de heeren: H. N. M. A. Ro- bertz, G. de Jong, C. A. Egberts en W. Schrama, welke alle hun benoeming aannamen. De onderlinge bestuursfunc ties werden als volgt verdeeld: H. N. M. A. Robertz, voorzitter, C. R. de Groot, secretaris en N. C. A. Le- besque, penningmeester en de heeren C. Egberts, G. de Jong en W. Schrama, leden. De voorzitter deelde nog mede. dat in het vervolg achter in het kerkpor taal lijsten groepsgewijze ingedeeld, zullen worden opgehangen, zoodat een ieder kan zien wanneer het zijn beurt voor het bidhalfuur is. Pastoor Mole naar, directeur van het genootschap, maakte de leden er op attent, dat het dit jaar het zesde eeuwfeest is, het geen in October in Amsterdam plech tig zal worden gevierd. Ook de onder- afdeelingen werden verzocht dit feest mede te vieren, waarvoor in October eer. devotie-week zal worden gehou den. Hiervoor wordt de medewerking van de leden verwacht. Nadat de voor zitter nog had medegedeeld, dat in ver band met de geldzuivering nog geen contributie geind was, werd de verga dering zonder gebruik making van de rondvraag, met den chr. groet geslo ten. STOMPWIJK. - Naar wij vernemen ligt het in dé bedoeling om dezen winter in Stomp- wijk wederom een landbouwcursus te orgamseeren. Nadere berichten hierover zrlleii spoedig worden verstrekt. De distributiedienst maakt be kend, dat er na den 6en October we derom gelegenheid bestaat om aanvra gen in te dfencn.tot het verkrijgen van een schoenenbon. Een droevig ongeval heeft hier plaats gevonden. De familie T. uit Den Haag logeerde voor enkele dagen bij H. Bij het spelen is het jongetje van twee jaar in een der polderslooten terecht ge komen. Ofschoon hij er onmiddellijk werd uitgehaald en er direct kunstma tige ademhaling werd toegepast, bleek het reeds te zijn overleden. Van den heer H. J. was eenigen tijd geleden een rijwiel gestolen. De da der. een zekere H. B.. werd door de politie opgespoord en de fiets kon aan den eigenaar worden teruggegeven. OUDEWETERING. Bij de opruimingswerkzaamheden aan de voormalige verkeersbrug te Oude Wetering kwam een der arbeiders on der een vallenden balk terecht, waarbij hij een ernstige verwonding aan het been opliep. Hij is naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Wordt gevraagd voor spoedige indienstreding een KANTOORBEDIENDE (M.), leeftijd 1820 jaren, in het bezit van Diploma M.U.L.0. en eenigszins op de hoogte met boekhouden en een KANTOORBEDIENDE (V.). leeftijd pl.m. 18 jaren. Brieven bureau van dit blad onder no. 105. Begin October aanvang van de nieuwe cursus Middenstand Handelskennis. Examen April 1946. TYPEN, STENOGRAFIE, TALEN, BOEKHOUDEN EN MIDDENSTANDSOPLEIDING 167 PLANTSOEN 1 TELEF. 25754 - LEIDEN 1700 M2. BLOEMISTERIJ B. Jan.-Dec. 1000 M2. BLOEMISTERIJ A. Oct.-Mei c v. N. BAKKER Hzn., 170 ROELOFARENDSVEEN - TELEF. 48 Vraagt inlichtingen: PLANTAGE 2 Tel. 26820 - Leiden Heden inschrijving voor club- en privé-dansles- sen, ook voor gehuwden. Speciaal adres voor zelfgevormde R.K. clubjes A.s. Dinsdagochtend cir ca half zes vertrekt er een geisloten vrachtwa gen naar Zwolle, Meppel, Assen en Groningen. REISGELEGENHEID voor enkele personen. Franchirnonlaan 34, tel. 21373 202 Het Bedrijfschap voor Zuivel, afd. Leiden, Lan ge Mare 7IA, vraagt te gen 1 Nov. a.s. een gerou. tineerde STENO-TYPISTE en een adm, kracht (ml. of vr.). Vereischte be hoorlijke algemeene ont wikkeling. Salaris nader overeen te komen, 204 AANGEBODEN SCHRIJFMACHINE merk „Adler", in goeden staat, 's Gravendamsche- weg 59, Voorhout. 189 Yoor direct gevraagd: als secretaresse van de directie. M.U.L.O. of H.B.S.-opleiding. Brieven met volledige inlichtingen omtrent vorigen en tegenwoordiggn werkkiing, referenties, verlangd salaris, godsdienst, enz., onder nr. 195, bureau van dit blad. Nieuwe Dagelijksche Dienstregeling Speciaal ingerichte passagiersboot Noordwijk-Leiden Vertrek Noordwijk Schie 7.30 Voorhout Seminarium 1,50 Po8tbrug 8.05 Warmonderhek -8.20 Leiden Aankomst 8.40 11.00 11.20 11.35 11.50 12.10 13.30 15.00 15.20 15.35 15.50 16 10 17.00 Vertr. Leiden Haarl.Trekv. 9.00 De Ondernemers: N.Y, van Diemen Slingerland Zoeterwoude - Tel. Leiden 21623 Wegens technische storing Programma-wijziging VANAF HEDEN: 206 met Pierre Rich. Willm en Ivonne Corenne Een oud gezegde. Misschien ouder dan de poters uit Anna Paulowna, maar zeker op die poters volkomen van toe passing. Beste poters, gaaf en gezond! Als U ze ook planten wilt, begin dan met ze te bestellen I Maar doe dat vandaag nog, want er ie haast bij. 095 FIRMA P. M. BROUWER, BREEZAND N.-H. (GEMEENTE ANNA PAULOWNA) - TEL. K. 2232-385

De Burcht | 1945 | | pagina 3