RADIO! KINDERWAGENS Brandstoffen C. SPEE, Vrouwenkerkkoorsfraat 5 Heropening Leidsche Postzegelhandel HEROPENEN LIDO-THEATER AVOND MELODIE L. G. Van der Horst SPORT. WATERPOLO. De uitslagen van liet Polo-toumooi te Alphen zijn als volgt: L.Z.C. I—A.Z.C. I 0—2. Ds Zijl IForel (Woerden) 22. Forel wint met strafworpen. Verliezersronde L.Z.C. I—De Zijl I 5—2. Winnaar Forel I—Alphen I 3—1. R.K. TAFELTENNISCLUB „DE SLEUTELS". Op de gehouden vergadering' in het Raadhuis-restaurant is het tot de op richting gekomen van een R.K. ta- feltennisvereeniging voor dames en heeren. Onder de naam van „De Sleu tels" doet zij haar intrede in de tafel tennissport. Voor inlichtingen, eventueele opga ve als lid der bovengenoemde ver- eeniging wende men zich tot den secretaris F. A. E. de Keuning, De Genestetstraat 22. Leiden Officieele Publicaties Staaldraad matrassen en ijzeren ledikanten. Blijkens de Staatscrt. van 24 Aug. '45 zijn ondernemingen, die zicli als hoofd- of nevenbedrijf bezighouden met het vervaardigen of verhandelen van staal draadmatrassen en ijzeren ledikanten (alle soorten met inbegrip van divan bedden, opklapbedden en ledikanten voor ziekenhuizen), met uitzondering van detailhandelaren in die artikelen, verplicht zich vóór 3 Sept. '45 bij het Rijksbureau Metalenverw. Ind. te doen inschrijven. Verzoeken tot inschrijving kunnen op gewoon briefpapier tot dat rijksbureau (Bezuidenhout 15, 's Gra- venhage) worden gericht. Aan de fa brikanten en handelaren Is, met uit zondering van detailhandelaren, m.i.v. 24 Aug. '45 het verkoopen en afleveren zonder vergunning van bedoelde staal draadmatrassen en ijzeren ledikanten verboden, terwijl voorts m.i.v. 24' Sept. 1945 het voorhanden of in voorraad houden zonder vergunning van meer- bedoelde staaldraadmatrassen en ijze ren ledikanten aan fabrikanten en han delaren, met uitzondering van detail handelaren is verboden. Tegelijk is aan bij genoemd rijksbureau ingeschre ven fabrikanten en handelaren een al- gemeene vergunning verleend tot het voorhanden of in voorraad houden van staaldraadmatrassen en ledikanten on der de voorwaarde, dat indien door hen een verkooo- of afleveringsvergun- ning met betrekking tot die artikelen wordt ontvangen zij de in die ver gunning bedoelde artikelen zullen ver koopen of afleveren aan dengene, te wier behoeve de vergunning is uitge schreven. 2370 li Te vering Bananenbonnen. Het C.D.K. maakt bekend, dat win keliers in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht de voor 100 gram gedroogde bananen aangegeven bonnen D 664 der zesde noodkaart op Donderdag 6 of Vrijdag 7 Sept. bij den distributiedienst moeten inleveren. Op het ontvangstbewijs moet het aantal bonen in cijfers en letters worden ver meld (b.v. 60 (zestig), terwijl de invul ling moet geschieden met inkt of am- line-potlood. Dit ontvangstbewijs geldt als toewijzing, waarop winkeliers van 9 t/m 12 Sept. de bananen kunnen be trekken bii een grossier of importeur. De aflevering der bananen moet zoo spoedig mogelijk plaats hebben. 2536 Be- en verwerken amateurstabak oogst '45. Amateurstelers, die hun tabak wil len laten verwerken, moeten zich ter registratie schriftelijk vóór 30 Sept. '45 aanmelden bij een der volgende fer- menteurs: In Friesland, Groningen en Drenthe: fa. Th. Niemeijer, Groningen of Th. Groeneveld, Sneek; in Overijssel en Gelderland: Diepenveensche Tabak Centrale, Deventer of P. J. M. Albers, Druten; in Noord-Holland, Zuid-Hol land en Utrecht: N.V. v.h. T. A. Pool, Hoorn, fa. P. D. Schilte, 's Gravenhage of N.V. Tabakskerverij en Handelsmij „De Snuifmolen". Amersfoort; in Zee land, Noord-Brabant en Limburg: An dreas Kreykamp's Tabaksbedrijven, Steyl-Tegelen, G. Papen, Oosterhout of Van Liempt's Sigarenfabriek en Tabaks, kerverij, Elshout. Bij vorenstaande fer- menteurs kan tabak ingezonden worden ter bewerking tot rook-, shag- of pruimtabak, sigaretten of sigaren. Ter verkrijging van sigaretten kan men zich nog aanmelden bij de volgende fermen- teurs: N.V. Hollandsche Sigarettenmaat- schappij Ed Laurens „Le Khédive", 's Gravenhage, N.V. tot fabricage van tabak en sigaretten Crescent Cie, Eind hoven of British American Tobacco Co Ltd. Amsterdam. De aanmelding dient te geschieden per briefkaart, onder dui delijke en volledige vermelding van naam, voorletters, adres en woonplaats van den amateur. De amateur ontvangt dan een circulaire met alle inlichtingen omtrent inzending, terugleverings-per- centage, prijzen etc. Anderen dan de bovengenoemde ondernemingen en de kerfbedrijven, sigaren- en sigaretten- fabrikanten, die door het Rijksbur, v. Tabak en Tabaksprod. na 15 Aug. '45 aangewezen zijn als verwerkers of in zamelaars is het niet toegestaan ama teurstabak te fermenteeren en/of te ver werken. Personen of lichamen, die den amateur behulpzaam zijn bij het in zenden van tabak, met inbegrip van de door het Rijksbur. v. Tabak en Tabaks prod. aangewezen bedrijven waar tabak kan worden ingeleverd, mogen daar voor in geenerlei vorm, ook niet in den vorm van z.g. contributie meer in reke ning brengen dan de werkelijk betaalde transportkosten tot een maximum van de wettelijk toegestane kosten. Over treding van deze bepalingen vallen on der het Besluit Econ. Berechting resp. de Prijsopdrijving- en Hamsterwet of de Tabakswet. 2371 Provinciale Publicaties Inlevering Eierbonnen. Het C.D.K. maakt bekend, dat eier- winkeliers in Noord-Holland. Zuid-Hol- land en Utrecht, de voor een ei aan wezige bonnen D 663 der zesde nood kaart én 15" van het Inlegvel' op alle werkdagen van 3 t/m 15 Sept. bij de distributiediensten kunnen inleveren ter verkrijging van toewijzingen. 2535 Inventarisatie Akkerbouwproducten per 1 September. Het Hoofdbeschriifsch. Akkerbouwpr. maakt bekend, dat de handels- en in- dustrievoorraden van inlandsche-, zoo wel als van geïmporteerde granen, za den. peulvruchten en van de derivaten daarvan, alsmede van alle veevoederpro ducten (met uitzondering van ruw- voeders en mineralen) aanwezig per Zaterdag 1 Sept. '45, na afloop der werkzaamheden aan de afd. Voorraadin. ventarisatie van genoemd Hoofdbedrijf schap, Oostduinlaan 2. 's-Gravenhage moeten worden opgegeven op formulie ren, welke, zoo zij niet reeds aan den belanghebbende zijn toegezonden, aan de plaatselijke distributiekantoren ver krijgbaar zijn. De opgave moet geschie den door den eigenaar der goederen, onverschillig waar en onder wiens be heer deze zün opgeslagen. Reeds ver kochte, maar nog niet verzonden par tijen moet de verkooper opgeven. Par tijen, welke op genoemd tijdstip varende v^.ren, dienen door den ontvanger te worden veranwoord. Van de opgave zijn vrijgesteld landbouwers en veehouders voor wat betreft door hen verbouwde of voor hun bedrijf bestemde producten; winkeliers, broodbakkers, suikerfabrie ken en hotel-, café. en restaurantbe drijven, voor wat betreft hun winkel-, bakkerij-, resp. bedrijfsvoorraad. De formulieren moeten uiterlijk Woensdag 5 Sept. '45 ter post worden bezorgd. Van de per 1 Sept. om 24 uur varende par tijen. welke eerst na deze ter postbezor ging arriveeren. moet door den ontvan ger een aanvullende opgave worden ge daan. 2537 Artsen, dierenartsen en tandartsen met buitenpraktijk. De Vereeniging van Artsen-Automo bilisten brengt hierbij met goedvin den van den Minister van Verkeer en Energie, ter algemeene kennis, dat dooi de Rijksverkeersinspecties bij de even tueele terbeschikkingstelling door de artsen, dierenartsen en tandartsen met buitenpraktijk ernstig rekening zal worden gehouden met de prioriteits- lijsten, welke door of in overleg met het Bureau voor Oorlogsschade en Be- roepsverkeer der Vereeniging van Art sen-Automobilisten (Westerstraat 18, Utrecht) zijn samengesteld. Alle vereenigingen, commissies, in stanties enz., die zich tot dusverre met bovengenoemd onderwerp hebben bezig gehouden, wordt derhalve in overweging gegeven hare gegevens aan het B.V.O.B. der VV.A A. ter beschikking te stellen, teneinde een uniforme beoordeeling der prioriteits-urgentie mogelijk te maken. Alle artsen, dierenartsen en tand- artsen-met-buitenpraktijk, die over. geen enkel gemotoriseerd vervoermid del beschikken (noch in eigendom, noch in huur ol onder-huur, noch in gebruik of medegebruik), worden hier bij verzocht, zich met het B.V.O.B. dér V.V.A.A. in verbinding te stellen onder opgave van naam. adres, beroep. Leeftijd, praktijkomvang, kenmerken van hunne eventueel gedurende of na den oorlog verloren gegane motorvoer tuigen (merk, type, bouwjaar, motor nummer, chassisnummer, provincienum mer, cataloguswaarde, nadere bijzonder heden) datum resp. data, zoomede oorzaak van het verloren gaan, het al of niet voor deze motorvoertuigen af gesloten zijn van een molestverzekering (zoo ja, waar en tot welk bedrag) en het al of niet reeds ontvangen hebben van een zekere vergoeding (zoo ja, van welke instantie en welk bedrag). 2374 UITREIKING VAN LEVENSMIDDELENKAARTEN. De plaatselijke distribut)edi°nsten zullen vóór 23 September a.s. nieuwe bonkaarten voor voedingsmiddelen uit reiken. Op eiken bon van deze kaarten is de provincienaam vermeld terwijl wederom onderscheid wordt gemaakt tussclien stad- en landkaarten. De dien sten zullen uitreiken: tegen inlevering van bon A 509 van het inlegvel een bonkaart GA 511, tegeninlevering van bon B 509 van het inlegvel een bon kaart GB 511: tegen inlevering van bon D of E 509 van het inlegvel een bon kaart GD 511. Bii de uitreiking zal het vakje 509 A van de stamkaart worden afgekruist. De bonkaarten zullen in het algemeen slechts worden uitgereikt aan hen, die in het bezit zijn van een inlegvel met het kringunmmer van den dienst, welke de kaarten uitreikt. Een uitzondering wordt gemaakt voor schippers, woon wagenbewoners, geëvacueerden e.a. per sonen van wie niet kan worden ge vergd. dat zil zich bij den distributie- dienst hunner woongemeente vervoegen. Ten slotte wordt er op gewezen, dat van de bonkaarten GD 511 de bonnen 700 t.m. 729 zijn verwijderd. Registratie van smalspoormateriaal. Onder auspiciën van afd. Oorlogs buit, Staf M.G. is ingesteld Technische Commissie Smalspoormateriaal. Deze Commissie ontleent aan bovengenoemde instantie de bevoegdheid tot het op sporen, verzamelen, inventariseeren en afvoeren van alle smalspoormaterialen uit de oorlogsbuit, in het bijzonder rails, biels, locomotieven, draglines, kipkar ren, wisseels, draaischijven, plateau wagens. wagenonderdeelen, kranen, walsen, rijplaten, excavateurs, stampers enz. Zij is ten aanzien van haar werk zaamheden verantwoording schuldig aan afd. Oorlogsbuit. De Commissie is, zoo lang omtrent de uiteindelijke rechts positie van deze goederen uit de oor logsbuit nog niet is beslist, houdster der door haar verzamelde en uitgegeven goederen voor de afd. Oorlogsbuit. Zij is gerechtigd, om in overleg met Rijks- metallum en den Dienst der Wederop bouw, aan deze goederen een voorloo- pige bestemming in huur of anderszins te geven, zoo mogelijk rekening hou- ende met de belangen van den oor- spronkelijken eigenaar ervan, zonder omtrent de eigendom derzelve een be slissing, welke ook, te nemen. De Commissie maakt het volgende bekend: Registratie van smalspoormateriaal. Teneinde te komen tot een evenredige verdeling van bovengenoemd materieel, zijn verplicht zich schriftelijk te mel den, afgezien van reeds verstrekte op gaven aan andere instanties bijTech nische Commissie Smalspoormaterieel, Bachmanstraat 47, 's Gravenhage: I. Ieder van wien materieel in. beslag genomen, resp. gevorderd is. onder ver melding van: a. Nauwkeurig omschrijving. b. Afschriften vorderingspapieren. c. Gebruiker. d. Plaats waar het matereel werd gebruikt. Deze aanmelding moet voor 15 Sep tember a.s. in het bezit van bovenge noemde Commissie zijn. Later ingeko men meldingen kunnen niet meer in behandeling worden genomen. II. Ieder, die van bovengenoemde materialen gekocht of onder zijn be rusting heeft, hetzij met de opslag plaatsen hiervan bekend is, hetzij deze materialen van onbeheerd gebleven werken heeft afgevoerd, met of zonder toestemming der plaatselijke autoritei ten, eveneens onder opgave van: a. Nauwkeurige omschrijving. b. Plaats van waar materieel is afge voerd. c. Plaats waar materieel is opge slagen of wordt gebruikt. d. Instantie, welke toestemming tot afvoer heeft gegeven. e. Of materieel ls gekocht, resp. koop prijs. Ook deze aanmeldingen moeten voor 15 September a.s. geschieden. Niet aanmelden zal, ingevolge veror dening op de „oorlogsbuit" strairech- telijke maatregelen tengevolge hebben. Als Secretaris der Technische Com missie zal fungeeren de Heer W. J. Post, te Delft, postadres: Bachman straat 47 's Gravenhage. 33 IS Richtprijzen gerst, haver en mais oogst 1945. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zuid-Holland maakt bekend, dat de richtprijzen voor oogst 1945 voor de navolgende gewassen zijn ,?erh?°|£r Gerst van f. 14.50 tot .f16.75, Haver van f 1275 tot f. 14.50 en mais van f 15— tot f.19.—. alles per 100 kg. De prijzen voor deze producten zijn ex- clusief een bewaarloon van f.0.50 per 100 kg.t welk bedrag dus nog boven de hier vermelde prijzen zal worden uitbetaald. Wilt U toch spoedig heb ben, brengt U bonnen dan ook spoedig bij ons. FIRMA WAASDORP— JUFFERMAN. S Brandstoffenhandel 2456 Warmond. R.K. JONGEMAN 24 jaar, in bezit van Midd. dipl. zag zich gaarne ge plaatst in winkelbedrijf, liefst schoenbranche. Brie ven onder No. 2478 Bur. v. d. Blad. Motoronderdeelen Ohevrolet-onderdeelen 1932 -1933 aangeboden ge bruikt. Garage „Grens- hoek" Leiden, Hooge Rijn dijk 205, Tel. 24134. 2475 RUILING Aangeboden keurige kin derwagen o. kw. dikke wie len voor dames winter ja pon m. 44 of lap wollen stof. Hooge Rijndijk 161, Zoeterwoude. 2459 Te huur gemeubileerde groote Zit-slaapkamer met stroomend water en kasten, voor twee vrienden- studenten. Adres: Haagweg No. 6, „Vrije Blik" b. d. Baagsche Schouw, Voor- sohoten. 2458 Aangeboden een groot KOOKFORNUIS Schoolstraat 6 a. d. Hee rensingel. Te bezichtigen van 57 uur. 2457a Te koop gevraagd een paar duizend Takkenbosschen bij C. J. Uljee, Bakkerij, Oud-Ade. 2481 Er biedt zich aan een net R.K. .MEISJE oud 15 jaar. Adres D. de Wit, A 322, Hazerswoude Rijndijk. 2451 Ook wil hebben reeds het eerste kwantum Philips- toestellen aan de allereerst ingeschrevenen afgeleverd. De verdere aflevering ge schiedt in volgorde. Peltenburg v. 1793 Afd. Radio, Breestraat 109 2394 Te koop gevraagd een KOPTELEFOON voor aansluiting op radio of distributie voor slecht- hoorende. Aanb. Wed. J. v. d. Geer, Schenkelweg 41, Zoeterwoude 2435. UW OUDE WORDT NIEUW. SPUITEN, KAPPEN OVERTREKKEN ENZ. ENZ. Wij geven de hoogste waarde voor uw oude wagens. 2504 Na een gedwongen sluiting van 2'/2 jaar door de bezetters, WIJ ONZE SPECIAAL-ZAAK IN POSTZEGELS OP DONDERDAG 6 SEPTEMBER INKOOP VERKOOP POSTZEGELVEILINGEN Beleefd aanbevelend, H. LANSDAAL. TEL, 23233 VROUWENSTEEG 3 LEIDEN 2540 vanaf Vrijdag 7 September DE VROOLIJKE KLEENKUNST-REVUE een keur van medewerkenden. VERLOREN j.l. Vrijdag 31 Aug. te Zoeterwoude, vermoedelijk Watertje of Nieuweweg een Regenjas, Egyptische ka toen. Tegen belooning te rug bezorgen bij den agent v. d. Blad P. Brug man. Hazerswoude (Dorp). Gevraagd in klein gezin DIENSTMEISJE voor den dag of dag en nacht. Goed loon. Mevr. v. Hulstein, Lijsterstraat No. 36. Leiden. 2494 Incasseerder Voor incasseeren van huren en kwitanties wordt een accuraat en actief persoon gezocht, hij voorkeur in het bezit van rijwiel. Uitvoe rige brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2519. Gevraagd: NET MEISJE R.K. voor heele of halve dagen, in klein gezin. Boerman, Utr. Veer 18. de beroemde gelegenheidsdichter en humorist voor- alle feesten. Oude Rijn 158, Tel. 22203 HUISHOUDSTER In kath. gezin met 2 kin deren wordt prettige werk kring en goed salaris aan geboden aan R.K. huis- houriRi d'Ie huisvrouw - welke zakelijk werkzaam is - kan vervangen. Brie ven Bureau van dit Blad onder No. 2453. WIE WIL RUILEN. Een paar in goede staat zijnde leren meisjesschoe nen m. 38 v. dito meisjes- of damesschoenen maat 39 met platte hak. Miening 5, Zoetewoude. 2438 Gevraagd, zoo spoedig mo. gelijk een nette R.K. HULP IN DE HUISHOUDING voor den dag of d. en n. Mevr. Eishof, Haarlemmer straat 139a. 2430a Wie helpt, voor tijdelijk, dame op leeftijd aan ZIT-SLAAPKAMER met pension, liefst In Oegstgeest of directe om geving. Zoo noodig in be zit van eigen meubelen. Brieven onder No. 2425 aan Bureau van dit Blad. Gevraagd bekwame Smidsknecht bekend met vuur en bur- gerwerk en 2382a SMIDSLEERLINGEN. Gebr. Pley. Haven 54, Lei den. 2302a

De Burcht | 1945 | | pagina 3